Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

11 червня 2016 р.
      
Україна закликала французький уряд до твердості після резолюції Сенату щодо санкцій проти РФ      Танки Росії в Донбасі доводять її вторгнення в Україну – National Interest      США розгорне у Середземномор'ї два авіаносці для боротьби з ІД та стримування Росії      Пайєтт: світова спільнота недостатньо усвідомлює роль Росії у війні на Донбасі      НБУ удвічі збільшив валютний ліміт для громадян      Мінфін прогнозує зростання ВВП на 3% і інфляцію 8,1% в бюджетній резолюції-2017      Росія готова продавати Україні газ за $ 177 за тисячу кубометрів      
№ 44, 03.06.2011 р.

МОРСЬКІ МИЛІ ТА ВОДОЛАЗНІ СПУСКИ “НЕТІШИНА”


23 травня 2011 року в місті Очакові Миколаївської області на території військового порту пройшли урочистості з нагоди святкування 30-ї річниці підйому прапора на морському водолазному судні “Нетішин”.
Саме цього дня в 1981 році прапор Військово-Морського Флоту колишнього СРСР замайорів на щоглі бойового корабля. Судно увійшло до складу Чорноморського флоту і пройшло славний бойовий шлях. Екіпаж плавзасобу неодноразово брав участь у навчаннях, у тому числі міжнародних, у рятувальних заходах та заходах із забезпечення життєдіяльності сил флоту СРСР, а з 1992 року — Військово-Морських Сил Збройних Сил України. За 30 років було забезпечено понад 80 000 годин водолазних спусків, пройдено тисячі морських миль.
У 1996 році судно залучалось до виконання державного завдання з обстеження підводного рельєфу біля острова Зміїний, де особовий склад продемонстрував свої кращі професійні здібності і був відзначений командуванням ВМС України. А у квітні 2008 року екіпаж корабля забезпечував виконання глибоководних спусків в акваторії Чорного моря, які були здійснені вперше за час існування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Екіпажем і спеціалістами частини було випробувано новітнє водолазне спорядження. Під час виконання навчально-бойового завдання, при здійсненні глибоководних спусків, “нетішинці” діяли впевнено, на високому професійному рівні.
За три десятиліття корабель змінив декілька екіпажів, але нинішній особовий склад продовжує традиції доблесті та звитяги, підтримує судно у справному стані, є прикладом для інших флотських колективів щодо витримки і згуртованості екіпажу, флотської дружби і товариства. Значний внесок у підтримання боєздатності судна, забезпечення якісного функціонування його систем і агрегатів роблять старший мічман А. Рак, мічман О. Тодосенко, мічман М. Іванов, головний корабельний старшина В. Мельник, головний старшина В. Точанський, старший матрос О. Стельмашук, старший матрос М. Соколовський та інші.
На цей захід з міста Нетішин були запрошені шефи судна, а саме до Очакова завітала голова Нетішинської міської Ради Ольга Омельчук та її заступники. З нагоди цієї події шефи судна привітали екіпаж та подарували їм оргтехніку.
У цей день екіпаж судна шанував та пригостив ветеранів судна. На свято завітали мічмани і старшини, які в різні роки проходили службу на плавзасобі. Вони мали змогу відвідати відсіки судна, згадати роки служби та поділитись своїми спогадами з членами екіпажу “Нетішина”. Ветерани корабля вручили командиру “Нетішина” старшому мічману Анатолію Раку подарунки та традиційно побажали сім морських футів під кілем, міцного здоров’я та успіхів у службі.

Олег ДЕРЕВЕНЧЕНКО,
для “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів