Видається з січня 2003

9 листопада 2013 р.
      
У США у штаті Алабама зійшли з рейок і перекинулися 20 вагонів 90-вагонного потяга з нафтою      Палестинські урядовці заявили, що вважають Ізраїль "єдиним підозрюваним" у смерті лідера палестинців Ясіра Арафата      Україна запропонувала Болгарії допомогу з поглиблення русла Дунаю      США втратили право голосу в ЮНЕСКО      Палестинські біженці з Сирії другий день поспіль ведуть голодний страйк в притулку на італійському острові Лампедуза      У столиці Іспанії триває 4-й день безстрокового страйку працівників компаній з прибирання сміття та догляду за парками      Найсильніший цього року супертайфун Хаян і далі лютує на Філіппінах      
№ 42, 24.10.2005 р.

Морський календар за 24.10.200522 жовтня 1805 року біля мису Трафальгар (Атлантичне узбережжя Іспанії) відбулася битва між англійською (27 лінійних кораблів, віце-адмірал Г. Нельсон) і франко-іспанською (18 французьких і 15 іспанських лінійних кораблів, адмірал П. Вільньов) ескадрами.
Під час бою франко-іспанська ескадра зазнала нищівної поразки, втративши 18 кораблів і 7 тисяч чоловік особового складу. Англійці втратили 1700 чоловік, серед яких був і віце-адмірал Гораціо Нельсон.
Після перемоги у Трафальгарській битві Англія забезпечила собі панування на морі і порушила транспортні зв’язки Франції з її колоніями.

22 жовтня 1935 року у Радянському Союзі було закладено легкий крейсер “Киров” (став до ладу 23 вересня 1938 року).

22 жовтня 1942 року радянські моряки розгромили німецько-фашистський десантний загін, який намагався захопити острів Сухо (південна частина Ладозького озера). Острів Сухо мав важливе значення для прикриття перевезень, які здійснювалися у південній частині озера.
Гарнізон острова складався з 3-гарматної 100-мм батареї, а також до його складу входило близько сотні моряків.
Більше сотні німецьких десантників на 23 суднах під прикриттям 13 катерів і авіації намагалися зненацька захопити острів. Однак на підходах до Сухо ворожий загін був виявлений радянськими дозорними кораблями, які вступили з ним у бій.
Гарнізон острова відбив спробу противника закріпитися на березі і скинув десант в озеро.
По відступаючих фашистах завдали ударів авіація і кораблі Ладозької флотилії. Не виконавши бойове завдання, противник втратив 19 суден, близько 10 літаків, а також кілька десятків чоловік вбитими і пораненими.
Перемога радянських моряків на острові Сухо мала велике значення для забезпечення подальшої безперервної роботи Дороги життя.

22 жовтня 1944 року біля берегів Флориди було знайдено кубинське судно “Рубікон”. Воно було в справному стані, вантаж знаходився на своєму місці, особисті речі членів екіпажу і пасажирів також були у повному порядку, однак жодної живої істоти (окрім собаки) на борту не було.
Останній запис у судновому журналі був зроблений ще 26 вересня, коли судно знаходилося у порту Гавана. Як вдалося з’ясувати, “Рубікон” рухався вздовж узбережжя Куби, де 28 і 29 вересня бушував ураган.
Скоріш за все, перед початком урагану судно стало на якір біля берега, а екіпаж висадився на сушу.
Потужний вітер зірвав судно з якоря (підтвердженням цього став обірваний трос) і відніс у відкрите море. Через деякий час, коли стихія вгамувалася, хвилі знову прибили “Рубікон” до берега. А от куди зникли люди, що перебували на борту кубинського судна, до цього часу залишається невідомим. Це ще одна з таємниць Бермудського трикутника.

25 жовтня 1922 року Червона Армія звільнила від іноземних інтервентів Владивосток. Закінчилася громадянська війна.

26 жовтня 1842 року народився видатний художник-баталіст Василь Васильович Верещагін.


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів