Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

6 березня 2016 р.
      
№ 13, 31.03.2004 р.

НАЦІЯ МАЄ ПИШАТИСЯ СВОЄЮ АРМІЄЮ

"НАЦІЯ МАЄ ПИШАТИСЯ СВОЄЮ АРМІЄЮ, СВІТ - ПОВАЖАТИ ДЕРЖАВУ, А ВЕТЕРАНИ - МАТИ ГІДНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ"

Нещодавно відбулася прес-конференція за участю першого заступника міністра оборони України з гуманітарної політики та у зв'язках з Верховною Радою України Валентини Гошовської та першого заступника міністра оборони України Олександра Олійника.
Під час виступу Валентина Гошовська зазначила, що реформа Збройних Сил - це не "феномен сьогодення, а необхідність, народжена реальністю".
"Напрямки реформування, - зазначила В. Гошовська, - обгрунтовані, розроблені і схвалені Радою національної безпеки і оборони та затверджені відповідним указом Президента України. Шляхи трансформації українського війська базуються на положеннях Воєнної доктрини, вивченні реальних загроз національній безпеці, а також завданнях, що стоять перед Збройними Силами України".
Валентина Гошовська зауважила, що заходи реформування мають системний характер і сприятимуть підвищенню обороноздатності держави. Вона також наголосила, що реформування армії вперше супроводжується створенням надійного механізму соціального захисту військовослужбовців, які будуть звільнятися.
Перший заступник міністра оборони України з гуманітарної політики та у зв'язках з Верховною Радою України підкреслила, що у військовому відомстві знають про проблеми, які роками накопичувалися у Збройних Силах та потребують термінового вирішення.
На переконання Валентини Гошовської, серед найважливіших соціальних завдань, що мають бути вирішені в ході реформування, - житлова проблема, на розв'язання якої чекають понад 46 тисяч військових, достойне грошове, пенсійне забезпечення, здійснення виплат вихідної допомоги при звільненні, допомога у перенавчанні та працевлаштуванні тощо.
"Зволікання з прийняттям закону про реформування Збройних Сил України призведе до додаткових витрат", - зазначила перший заступник міністра оборони. За її словами, якщо згаданий законопроект не буде винесений на розгляд у Верховну Раду з 8 квітня, на його втілення в життя потрібно буде додатково 175 млн. грн. Водночас, як зауважила Валентина Гошовська, якщо законопроект буде вчасно прийнятий, вже наступного року "матимемо 500 млн. грн. економії, які можуть бути витрачені безпосередньо для соціального захисту військовослужбовців та на справжній розвиток Збройних Сил".
"Реформування армії є загальнонаціональним, загальнодержавним завданням, - зазначила перший заступник міністра оборони. - Його реалізація вимагає об'єднання зусиль усіх державних структур та органів самоврядування".
"Ми маємо йти шляхом діалектики: перевести кількість у якість, - наголосила Валентина Гошовська, - нація має пишатися своєю армією, світ - поважати державу, а ветерани - мати гідний соціальний захист".
Зупиняючись на проблемах фінансового забезпечення Збройних Сил України та, зокрема, заходів реформування, перший заступник міністра оборони Олександр Олійник зазначив, що у 2003 році, вперше за роки незалежності, держава на 100% виконала бюджетні зобов'язання перед військовими. На 100% погашена заборгованість по комунальних платежах, на 27% - по кредитах, на 30% - по заробітній платні працівникам військових підприємств.
"Бюджет 2004 року, - повідомив Олександр Олійник, - у порівнянні з минулим роком збільшено на
13, 8 %. Зокрема, захищені статті загального фонду - на 23 %". Фінансове забезпечення заходів реформування поточного року, за його словами, передбачає фінансування в обсязі 779 мільйонів гривень. З них 140 мільйонів буде спрямовано на соціальний захист військовослужбовців.
"Проте, - підкреслив перший заступник міністра оборони, - навіть у бюджеті 2004 р. фінансування по всіх нормативах забезпечено лише на 55 - 60 % від потреб".
На переконання Олександра Олійника, завдяки реалізації реформування армії вже через два-три роки Україна матиме структуру військового бюджету таку саму, як і розвинені країни Європи. Зокрема, до 50% фінансування буде спрямовано на утримання Збройних Сил, а не 90 %, як це відбувається зараз. Планується також, що 30 % бюджету буде спрямовуватися на забезпечення життєдіяльності війська, а решта - 20 % - призначатиметься на потреби науково-дослідних, конструкторських робіт та оновлення парку військової техніки.Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів