Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

8 березня 2014 р.
      
Контр-адмірала Сергія Гайдука призначено командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України      Іспанські рибалки в Галісії вийшли протестувати і побилися з поліцією      У Криму замість "Інтера" тепер показують російський НТВ      На честь Тараса Шевченка названий астероїд і гірська вершина Кавказу. Інфографіка      Єдиним шляхом виходу з кризи, що склалася з огляду на складну ситуацію в Криму, в МЗС вважають дипломатичні і політичні переговори      МВФ готовий допомогти Україні та підтримати економічну програму Кабміну      Українські паралімпійці погрожують залишити Сочі у разі ескалації конфлікту      У Сирії з полону відпустили данського журналіста Єппе Нiброе      
№ 40, 05.10.2004 р.

ЗАВЖДИ ГОТОВІ ДО ВИКОНАННЯ БОЙОВИХ ЗАВДАНЬ


Олександр СКЛЯРЕНКО, "Флот України"

Вперше з офіцерами морського тральщика "Чернігів" флотський журналіст зустрівся під час відпрацьовування екіпажем корабля заходів з підготовки до осіннього збору-походу.
- Перед особовим складом стоять дуже відповідальні задачі, - акцентував, ще тоді, увагу командир МТЩ "Чернігів" капітан-лейтенант Дмитро Зінченко. - Нам доведеться виконувати артилерійські та бомбові стрільби, ставити трал, а також вибирати міни, що за планом збору-походу ставитимуть інші. Та я впевнений - ввірений мені особовий склад упорається з усіма завданнями.
На палубі кипіла робота. Ніхто не залишався без діла. Проходила інтенсивна підготовка. Бойові розрахунки відшліфовували свої дії по тривозі. І ось нарешті настав день виходу в море.
На перший день збору-походу було заплановано ряд бойових завдань. Та найголовнішим було відпрацювання вправи ТР-4 - проведення кораблів за тралами. Це був перший епізод морської фази збору-походу. В кільватерний стрій один за одним вишикувані бойові кораблі ВМС ЗС України.
- Цей елемент вимагає високої точності, - зазначає командир штурманської бойової частини капітан-лейтенант Дмитро Ульянов. - Хоча він і не є складним, але відповідальність на нас лежить велика. Адже ми повинні знаходитись у своїй позиції в зазначений час, точно тримати курс. Саме від цього залежить безпека кораблів, які проводяться за тралом.
- Постановка трала, - приєднується до розмови командир трального розрахунку, він же командир БЧ-2/3 старший лейтенант Володимир Волинець, - це кропітка робота. Потрібно діяти швидко, злагоджено, і кожен повинен знати та виконувати свої обов'язки. Ця практика була набута матросами під час навчання, тренувань та відпрацювання практичних вправ. Особовий склад старшого призова навчав молодь. А також ми проводили навчання з використання заміни номерів. Це, звичайно, покращило рівень підготовки і дало змогу покращити взаємодію розрахунку.
Отож, з постановкою трала команда корабля впоралась успішно, кораблі були проведені по фарватеру до умовного небезпечного району. Під час цього був відпрацьований епізод підсічення тралом якірної міни, ухилення з'єднання кораблів від плавучої міни та повернення їх у кільватерний стрій.
Важливим моментом для особового складу МТЩ "Чернігів" стали артилерійські та бомбові стрільби. Перша бойова вправа - бій одинокого корабля з одиноким кораблем противника вдень. Екіпаж був охоплений азартом навчання. Лунали звукові команди, їх дублювали голосові розпорядження. Бойові розрахунки займали свої місця. Вишукуючи ціль, грізно дивились у море стволи артилерійської установки
АК-230 та 2M-ЗМ. Другою вправою стала стрільба по плавучій міні. Третьою - стрільба по мінах, торпедах та інших засобах, скинутих на парашуті. Наслідком цих стрільб було влучне попадання по щиту та накриття ракети. Також було виконано бойову вправу зі знищення мінного загородження за допомогою РБУ-1200.
- Як і планувалось, - розповідає старший лейтенант Володимир Волинець, - стрільби під час збору-походу були виконані на оцінку "добре". Особливо хочу відмітити командира артилерійського відділення старшого матроса Олега Кушніра. Він виконував вправу в умовах штормового моря (3 - 4 бали) і декількома влучними пострілами вразив ціль. На мою думку, корабель повинен виходити як можна частіше на артилерійські стрільби. Цим підвищується професійний рівень моряків. Прикладом може слугувати матрос Кушнір.
Загалом, протягом збору-походу було відпрацьовано ряд вправ, зокрема: універсальна оборона корабля на незахищеному рейді у складі з'єднання та під час поодинокої стоянки, протиповітряна оборона корабля на переході морем. Відчувалось, що екіпаж був підготовлений на високому рівні. Не було метушні, лише чіткі та вправні дії особового складу. Здавалось, що люди і корабель діють, як єдиний живий організм, який хоче досягти поставленої мети. І вона була досягнута. Усі вправи були відпрацьовані, завдання виконані. І після триденного перебування у морі МТЩ "Чернігів" повернувся у базу.
- Із завданнями, які згідно з планом осіннього збору-походу були поставлені перед нами, ми впоралися досить вправно, - розповідає старший помічник командира корабля капітан-лейтенант Роман П'ятницький. - На їхньому фоні була також відпрацьована ціла низка корабельних бойових навчань щодо підтвердження курсового завдання К-2. На мою думку, осінній збір-похід є своєрідним іспитом для екіпажу за весь навчальний рік щодо спроможності виконання завдань за призначенням як у подальшому плаванні корабля, так і в складі з'єднання бойових кораблів. Під час збору-походу екіпаж показав злагодженість, свій високий професійний рівень. Отож, хочу виразити вдячність усьому особовому складу за їхнє старання.
На своєму місці, за словами командира корабля, постійно був особовий склад БЧ-1 та БЧ-5. Не залишались поза його увагою і дії комендорів під час виконання практичних артилерійських стрільб та особового складу аварійної партії під час проведення залікового корабельного бойового навчання. Усіх їх було відмічено у кращий бік.
- На сьогоднішній день ми відпрацювали завдання осіннього збору-походу, - каже капітан-лейтенант Дмитро Зінченко. - Це дало позитивний вплив для згуртованості екіпажу та підвищило рівень військової дисципліни. Попереду ще багато завдань, але результати збору-походу дають змогу прогнозувати, що екіпаж впорається з будь-яким. Зараз ми виконали всі завдання на тверду оцінку "добре". Надіюсь, і надалі будемо показувати не гірші результати. Море любить сильних, а це означає, що попереду у нас ще багато роботи насамперед з особовим складом.
На цій оптимістичній ноті осінній збір-похід для МТЩ "Чернігів" закінчився. Екіпаж показав дійсно хороші результати. Але це тільки початок для такого колективу. Попереду чекають нові досягнення.


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів