Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

27 березня 2013 р.
      
Українські вертолітники в Ліберії нарощують інтенсивність навчально-тренувальних польотів вдень та вночі      У південноафриканському місті Дурбан стартував саміт БРІКС      Міністр закордонних справ України зустрівся з головою Парламентської асамблеї Ради Європи      Відбулося друге засідання Оргкомітету зі створення Алеї Воїнської Слави      Євросоюз, США і Японія закликали Україну відмовитися від спецмита на авто      Кіпр охопили вуличні протести      Київ знову стоїть у багатокілометрових заторах      Главою охорони Обами вперше в історії стала жінка      Понтифік Франциск не хоче переїжджати в Апостольський палац      
№ 21, 16.03.2013 р.

Адміністрація установи через відсутність на робочому місці звільнила працівника

    “Адміністрація установи через відсутність на робочому місці (відповідно до п.4 ст.40 КЗпП) звільнила працівника і провела з ним розрахунок. Цей працівник — матеріально відповідальна особа. Згідно з документами на сьогоднішній день він винен установі певну суму грошей за матеріали. Він подав позов до суду про поновлення його на роботі. Адміністрація його поновлювати не збирається. Що необхідно представнику адміністрації (Відповідачу) — подавати в суд заперечення чи зустрічний позов про стягнення з працівника певної суми коштів?”
Сергій КАРПЕНКО, м. Бахчисарай
    Слід зазначити, що законодавство передбачає як заперечення позову (ст. 128 ЦПК України), так і зустрічний позов (ст. 123 ЦПК України). У першу чергу слід визначитися, якщо ви не маєте наміру поновлювати працівника на попереднє місце роботи, то слід подати заперечення позову, а якщо маєте намір щодо відшкодування завданих установі позивачем збитків, то слід подавати зустрічний позов. У вашій ситуації доцільніше буде подавати позов на стягнення з працівника певної суми коштів. Також слід доповнити, що для цього потрібні певні обгрунтування, докази подачі позову. Під час розгляду справи в суді ви почуєте перше запитання: “В які органи ви зверталися в даному випадку?”. Наприклад, заява до органів внутрішніх справ з приводу привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем  передбачає кримінальну відповідальність згідно зі ст. 191 КК України.  Якщо ні, то чому? Можливо, все не було оформлено належним чином? Можливо, працівник не підписував договір про матеріальну відповідальність? А можливо, взагалі розтрачене майно надійшло до установи неналежним чином, з порушенням (відсутні накладні тощо)? Запитань буде безліч, тому варто подати ще й заяву до органів внутрішніх справ. Їхня перевірка, документування фактів буде важливим доказом у подальших суперечках.
Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів