Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

13 червня 2016 р.
      
№ 38-39, 01.10.2015 р.

АГРЕСІЯ ПРОТИ УКРАЇНИ — МОРАЛЬНИЙ ТЕСТ ДЛЯ ВСЬОГО ЦИВІЛІЗОВАНОГО СВІТУ

   Президент України Петро Порошенко виступив на загальних дебатах Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
ПРО РАДУ БЕЗПЕКИ ООН
   Глава держави наголосив, що Рада Безпеки ООН потребує реформування для того, щоб напрацювати ефективні механізми притягнення до відповідальності країн-агресорів, в тому числі постійних членів. Зокрема, Україна підтримує ініціативу про обмеження права вето для постпредів та пропонує розширити склад Ради безпеки ООН і поліпшити миротворчу діяльність організації.
   – Наше майбутнє в значній мірі буде залежати від результатів нинішньої сесії і наших колективних рішень – або ми виберемо шлях миру, безпеки і прав людини, або поринемо в метушню нових гібридних воєн, хаосу і страждань, – зазначив глава держави.
   Президент України нагадав, що Україна в 1945 році стала однією зі співзасновниць ООН та зробила значний внесок у формування цілей та принципів цієї організації. Через майже 70 років українська держава стикнулася з агресією сусідньої країни Росії, яка до того ж є постійним членом Ради Безпеки ООН і якій доручено підтримувати міжнародний мир та безпеку.
Петро Порошенко наголосив, що Росія окупувала в Криму та на Донбасі близько 44 тисяч квадратних кілометрів української території, на якій мешкають мільйони українців.
   – Все це відбувається на тлі зрадницької риторики про братні народи, спільну історію, пов’язані мови та «приречене» спільне майбутнє, – наголосив глава держави.
   Президент України зазначив: «Хотів би звернути вашу увагу, що це не перший раз, коли постійний член Ради Безпеки ООН підриває мир і безпеку на регіональному та міжнародному рівнях». Він нагадав, що за останні 24 роки Росія розв’язала не одну «гібридну» війну і створила зони нестабільності для впливу на інші країни – в Нагорному Карабасі, Придністров’ї, Абхазії, Південній Осетії, Криму та Донбасі. Нині російські «зелені чоловіки» знаходяться на сирійській землі.
Петро Порошенко зазначив, що у кожній демократичній країні, якщо хтось вкрав майно, то незалежний суд повинен відновити справедливість для того, щоб захистити права і покарати порушника.
    – Однак ми повинні визнати, що в ХХІ-му столітті нашій Організації бракує ефективних інструментів, щоб притягнути країну-агресора, яка вкрала територію іншої суверенної держави, до відповідальності, – наголосив Президент України.
70 років тому автори Статуту ООН передбачали механізм санкцій Ради Безпеки ООН у відповідь на дії порушників миру і акти агресії, однак цей інструмент не є дієвим проти держави-агресора, яка є постійним членом Радбезу ООН.
   Так, Росія двічі наклала вето під час розгляду українських питань – щодо засудження фейкового референдуму в Криму та створення Міжнародного трибуналу для розслідування і притягнення до відповідальності всіх винних в збитті малайзійського літака MH-17. Через загрозу російського «вето» також блокується створення міжнародної миротворчої операції в Україні для стабілізації ситуації і зупинення кровопролиття.
   – Україна виступає за поступове обмеження права вето з    наступним його скасуванням. Сила вето не має стати актом благодаті і помилуванням за злочин, і використовуватись для уникнення справедливого покарання, – підкреслив Петро Порошенко.
   У зв’язку з цим глава держави привітав ініціативу Президента Франції Франсуа Олланда щодо схвалення Політичної декларації утримання від права вето постійних членів Радбезу ООН у випадках масових вбивств.
Україна також пропонує модернізувати Радбез ООН шляхом розширення її складу та вдосконалення методів роботи.
   Президент України наголосив, що склад членів Радбезу ООН має відображати реалії ХХІ-го століття, представляючи більшу кількість країн Африки, Азії та Латинської Америки.
   – Додаткове місце непостійного члена в Раді має бути надано   Групі східноєвропейських країн – їхня кількість збільшилась в два рази протягом останніх двох десятиліть, – зазначив глава держави.
   Крім того, грунтуючись на своєму досвіді, українська держава представила ідеї, яким чином покращити діяльність ООН з підтримання миру. В той же час Україна сподівається на миротворчу підтримку і допомогу з боку ООН.
   – Досвід ООН у здійсненні миротворчих операцій у різних регіонах світу доводить їх справжню ефективність не тільки щодо припинення військових дій, але й щодо стабілізації і відновлення. Така операція під егідою ООН може стати дуже корисним інструментом для сприяння здійсненню Мінських угод, – зазначив Петро Порошенко.
   Президент України  вкотре запевнив, що Україна прагне слідувати букві і духу Мінських угод і вимагає такого ж підходу від інших підписантів. Глава держави зазначив, що в протилежному випадку, стосовно порушників Мінських домовленостей мають бути продовжені і посиленні санкції.
Петро Порошенко запевнив, що Україна залишиться надійним і послідовним партнером, що керується не власним, а глобальним порядком денним, і наполегливо дотримується духу і букви Статуту.
   – Твердо переконаний, що Організація з гідністю пройде вкрай складні випробування і посилить свою роль гаранта світового порядку, миру і процвітання, – резюмував Президент України.
ПРО БОРОТЬБУ З ТЕРРОРИЗМОМ
   Президент України звернувся до Генеральної Асамблеї ООН з пропозицією провести підготовчу роботу по створенню проекту Конвенції ООН щодо попередження тероризму та боротьби з цим явищем як одним з головних пріоритетів цієї ювілейної 70-ї сесії ГА ООН. Петро Порошенко запропонував ООН запровадити Міжнародний день пам’яті жертв терористичних актів.
Виступаючи під час Генеральної Асамблеї ООН, Президент України засудив тероризм в усіх його проявах та наголосив, що «Україна сьогодні, не по своїй волі, перебуває в постійній боротьбі з терористичною загрозою».
   – Ми рішуче засуджуємо тероризм у всіх його формах і проявах. Єдиний можливий спосіб його вирішення – об’єднання в спільній і нескомпрометованій боротьбі з цим злом, – наголосив  Президент України.
   Глава української держави зазначив, що діяльність таких терористичних організацій, як ISIL, Аль-Каїда, Боко Харам Аль-Шабааб та інших є глобальною проблемою, та наголосив, що міжнародний тероризм виявився гнучкішим від політичної волі держав і сьогодні прийняв нові гібридні форми.
   – Державні та недержавні суб’єкти стали нерозривно пов’язані. Боротьба за свої права підміняється безжальним терором, – зазначив Петро Порошенко та висловив переконання у необхідності створення універсального міжнародного документу, здатного протидіяти цьому злочину.
   Глава держави звернув особливу увагу на роль у боротьбі з міжнародним тероризмом таких найбільш авторитетних юридичних інститутів як Міжнародний Суд та Міжнародний кримінальний суд.
   – Універсальна юрисдикція цих інституцій є ключовим елементом подолання безкарності фактичних порушників, а також їх покровителів – режимів, чия національна політика стала масовим виробництвом терору, – наголосив Президент України.
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ
   Президент Петро Порошенко закликав сесію Генеральної асамблеї ООН розглянути питання про порушення прав людини у анексованому Росією Криму, зокрема – утисків, яких зазнають кримські татари.
   – Розраховую, що ухвалення відповідного рішення відбудеться вже в ході нинішньої сесії, – сказав Президент України у своєму виступі на сесії Генеральної Асамблеї ООН.
   За словами Петра Порошенка, агресія з боку Росії гостро поставила питання забезпечення дотримання прав людини в    Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей.    Про радикальне погіршення прав і свобод людини, в тому числі українців та кримських татар, в окупованому Криму б’ють на сполох провідні міжнародні правозахисні організації.
   Йдеться, зокрема, про застосування окупаційною владою Криму практики примусового надання російського громадянства, системні переслідування, арешти, викрадення і вбивства проукраїнські налаштованих мешканців півострова, практично повне знищення незалежних ЗМІ.
   – Україна підтверджує свою відданість Декларації ООН про права корінних народів, ¬ заявив Петро Порошенко.
Глава української держави заявив також, що українці в окупованих районах Донецької та Луганської областей позбавлені права вживати українську мову.
   – Розв’язавши агресію на сході України, Росія вбиває також й російськомовних українців, які піднялись на захист своєї Батьківщини, ¬ наголосив Президент України.
Петро Порошенко заявив: «Усіма законними засобами ми продовжуватимемо відстоювати права кримськотатарського народу – корінного народу України, та українців, які разом потерпають від репресивної політики окупаційної влади на Кримському півострові».
ПPО ЗАРУЧНИКІВ І ГІБРИДНУ ВІЙНУ
   Президент України закликав ООН і держави-члени розпочати безстрокову міжнародну кампанію тиску на російську владу, щоб змусити її негайно звільнити всіх українських громадян, яких вона утримує в заручниках.
   Виступаючи на сесії Генеральної Асамблеї ООН, Петро    Порошенко заявив: «Не маю права не згадати з цієї високої трибуни імена Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та багатьох інших українців – політичних в’язнів російського режиму, яких Кремль продовжує незаконно утримувати у своїх тюрмах. Наприклад, Олег Сенцов – поважний кінорежисер. Його судять лише за те, що він – українець».
   – Досягти нашої мети ми зможемо лише тоді, коли цей тиск буде справді глобальним, ¬ наголосив Президент України.
   Також глава держави на сесії Генеральної Асамблеї назвав агресію проти України моральним тестом для всього цивілізованого світу.
   За словами Петра Порошенка, у протистоянні агресору Україна сьогодні найбільше потребує солідарності, яка є сильною зброєю проти несправедливості.
   – Ми обов’язково переможемо, бо правда на нашому боці. Але ми це зробимо набагато швидше, якщо відчуватимемо підтримку і солідарність всієї міжнародної спільноти, – наголосив Президент України.
   За словами Петра Порошенка, триваюча гібридна війна Росії проти України засвідчила, що перед міжнародним співтовариством постав ще один виклик, який потребує консолідації зусиль.
   – Окремою формою невійськової агресії стали повномасштабні інформаційні війни і пропагандистські кампанії. Фейкові новини, відверта брехня для виправдання агресії, пропаганда нетерпимості і насильства є явищами одного рівня, які підривають принципи свободи слова. Тому завдання щодо зміцнення ролі інформації у справі підтримання миру та безпеки – як ніколи актуальне, – відмітив Петро Порошенко.
Президент України закликав Генеральну Асамблею рішуче засудити ці ганебні явища і обговорити шляхи протидії їм.Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів