Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

9 липня 2012 р.
      
Підприємства вітчизняного ОПК готові долучитися до утилізації боєприпасів та ремонту кораблів і суден ЧФ РФ               Парламент Румунії розпочинає процедуру імпічменту президента Бесеску               Газета одеської облради вперше вийшла китайською мовою               У Чернігівській області перекинувся пасажирський автобус: 14 людей загинуло та 22 постраждало               Крим вже прийняв понад два мільйони туристів               Захисники китів Sea Shepherd оголосили "війну" південнокорейським китобоям               Кіпр просить у Росії 5 мільярдів євро               

АРСЕНАЛЬЦІ СПРАЦЮВАЛИ ЧІТКО Й ЗЛАГОДЖЕНО

№ 73, 29.06.2012 р.
   На базі Арсеналу ВМС України відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації наслідків надзвичайних подій. Оцінювати дії головних зброярів флоту прибули офіцери штабу Західної Військово-Морської бази на чолі з командиром — капітаном 1 рангу Кареном Хачатуровим.
   Особовий склад військово-морського Арсеналу ЗВМБ, яким командує капітан 1 рангу Віталій Харченко, до виконання службових обов’язків щодо забезпечення високого рівня збереження, захисту та дотримання заходів безпеки під час експлуатації мінно-трального, протимінного та торпедного озброєння ставиться з особливою відповідальністю. В рамках виконання Державної програми забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки складів озброєння регулярно відновлюється та реконструюється охоронний периметр, вдосконалюється система сигналізації, водопостачання, зв’язку, покращується стан воєнізованої охорони, проводяться різноманітні навчання і тренування. За статистикою надзвичайних подій техногенного характеру, у світі найбільше саме пожеж. Тому серед практичних вправ тактико-спеціальна протипожежна підготовка займає домінуюче місце.

   Але й сам сценарій тренування з пожежогасіння практично не повторюється. Ось і останні навчання за завданням були насиченими і новаторськими за змістом.
   За офіційною легендою, за умов надзвичайно високої температури повітря (а температура дійсно сягала +37°С) та великої сили вітру, за необережного поводження цивільного населення з вогнем біля технічної території, розвантаження майна хімічної служби сталося займання сухої трави зі східного боку та перед в’їздом до об’єкта. Пожежа швидко розповсюдилася та наблизилась до технічної території, викликавши велике задимлення. Керівник робіт у зв’язку з виникненням небезпеки намагається евакуювати автомобіль з вантажем за межі об’єкта, але під час виїзду його з території в умовах задимлення водій не справляється з керуванням і здійснює зіткнення з в’їзними воротами і деревом, внаслідок чого водій і старший машини отримаують черепно-мозкові травми. Заблоковано в’їзд до місця підпалу, а пожежа внаслідок вітру перекинулася на технічну територію, загорілося майно хімічної служби, що спричинило отруєння чадним газом трьох військовослужбовців.

   Після чітко відпрацьованої системи оповіщення до місця події прибуває два пожежні автомобілі пожежної роти, особовий склад на черговому тягачі, саперне відділення інженерного взводу, військові медики. Оцінивши ситуацію, капітан 1 рангу Віталій Харченко приняв рішення про негайну взаємодію з підрозділом місцевого МНС, органами ВСП, МВС, СБУ та міського самоврядування. У зв’язку з неможливістю проїзду спецмашин до місця загорання майна хімічної служби командир приймає рішення щодо залучення плавзасобів сусідньої частини ВМС України. Десантний катер “Сватово” прийняв на борт пожежну машину арсеналу і водним шляхом, через акваторію порту, прибув до місця катастрофи. Перша бойова обслуга пожежної роти під керівництвом свого командира старшого лейтенанта Сергія Костенка здійснювала гасіння пожежі біля в’їзних воріт, особовий склад чергового підрозділу евакуює постраждалих на небезпечну відстань для надання їм медичними працівниками лазарету першої медичної допомоги. Особовий склад інженерного взводу здійснив розрізання дерева, що впало під час зіткнення з автомобілем, за допомогою мотопилок та разом з особовим складом чергового підрозділу звільнив шлях до пошкодженого автомобіля. Черговий тягач здійснив евакуацію пошкодженого автомобіля для можливості руху. Пожежні за допомогою гідравлічних ножиць розрізали пошкоджені в’їзні ворота для вільного руху на технічній території.

   А в цей час ДК “Сватово” із завантаженим пожежним автомобілем і другим бойовим розрахунком на борту підійшли до берегової межі технічної території. Особовий склад пожежного розрахунку в засобах захисту здійснив розвідку території з метою визначення масштабу пожежі та виявлення постраждалих. З борту ДК за допомогою лафетного ствола здійснюють гасіння сухої трави аж до місця горіння гумово-технічних виробів, які починають гасити за допомогою піни. Особовий склад чергового підрозділу прибув на технічну територію і здійснив евакуацію постраждалих, яким працівники лазарету надають першу медичну допомогу і відправляють до районної лікарні. Згодом прибули ще два бойові розрахунки місцевих МНС і допомогли ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації.
   Підбиваючи підсумки проведених навчань, капітан 1 рангу Карен Хачатуров об’єктивно оцінив дії кожного підрозділу, висловлюючи деякі зауваження. У цілому частина з поставленими завданнями впоралася, всі навчальні питання відпрацювала, отримавши практичні навички взаємодії зі структурними підрозділами МНС, ВСП, МВС, СБУ. Багато чого під час цих навчань було відпрацьовано вперше. Вперше застосовано плавзасоби для транспортування спецавтомобіля до місця пожежі та гасіння з борту корабля. Вперше працювали над евакуацією великої кількості постраждалих з місця катастрофи, різали мотопилками дерево. Особовий склад військово-морського Арсеналу вдосконалив дії пожежного та інших підрозділів, отримавши задовільну оцінку. Частина пройшла чергову перевірку готовності до виконання завдань з боротьби з пожежею та ліквідації її наслідків.
Сергій ЧОРНИЙ, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Топ теми
25 червня
СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ — ЯК ІНВЕСТИЦІЇ У СУСПІЛЬСТВО...
источник:

22 червня
З КОРАБЛЯ — ЗА РУМПЕЛЬ ЯХТИ...
источник:

8 червня
УКАЗ...
источник:

8 червня
ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ...
источник:

Архів