Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

19 грудня 2013 р.
      
Соціальний захист населення залишається пріоритетом державної політики - Президент України Віктор Янукович      МЗС рекомендує громадянам України утриматися найближчим часом від поїздок до Судану      КНДР і Південна Корея обговорюють спрощення в'їзду до спільної індустріальної зони Кесон      Міжетнічні сутички в Південному Судані перекинулися на столицю країни – Джуба      Держсекретар США Джон Керрі шкодує з приводу обставин арешту індійського дипломата у Нью-Йорку      В Іспанії національна патрульна служба за один передріздвяний тиждень виявила рекордну кількість водіїв – понад 2500 людей, у стані алкогольного сп‘яніння чи під дією наркотиків      Президент Литви не поїде на відкриття Олімпіади в Сочі через тиск Росії на Литву та Україну      
№ 70, 30.11.2013 р.

Чи має право на додаткову оплачувану відпустку строком 14 робочих днів чорнобилець

   “Чи має право на додаткову оплачувану відпустку строком 14 робочих днів чорнобилець, віднесений до категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який працює на підприємстві менше шести місяців?”
Георгій ГЕРАЩУК (військовий пенсіонер), м. Севастополь
   Відповідно до п. 22 ст. 20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 за №796-ХІІ (зі змінами та доповненнями) особам, віднесеним до категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, державою гарантовано компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний дня них час, а також отримання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік.
   Зазначена додаткова відпустка не належить згідно з цим Законом до щорічної відпустки, а визначена як пільга та компенсація за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Згідно зі ст. 5 Конвенції Міжнародної організації праці “Конвенція про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)” від 24.06. 1970 за №132 для отримання права на будь-яку щорічну оплачувану відпустку потрібен мінімальний період роботи. Тобто в будь-якому випадку щорічна відпустка пов’язана з часом роботи працівника на підприємстві, установі, організації.
   На відміну від виду щорічних відпусток зазначена відпустка не пов’язана з робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, установі, організації.


Телефон гарячої лінії “Флоту України” (050) 816-60-86.

Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів