Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

27 березня 2013 р.
      
Українські вертолітники в Ліберії нарощують інтенсивність навчально-тренувальних польотів вдень та вночі      У південноафриканському місті Дурбан стартував саміт БРІКС      Міністр закордонних справ України зустрівся з головою Парламентської асамблеї Ради Європи      Відбулося друге засідання Оргкомітету зі створення Алеї Воїнської Слави      Євросоюз, США і Японія закликали Україну відмовитися від спецмита на авто      Кіпр охопили вуличні протести      Київ знову стоїть у багатокілометрових заторах      Главою охорони Обами вперше в історії стала жінка      Понтифік Франциск не хоче переїжджати в Апостольський палац      
№ 22, 20.03.2013 р.

Чи може ділянка землі бути передана у власність

    “Чи може ділянка землі бути передана у власність або в користування громадянина, якщо він вже давно нею користується, і ніхто не заявляв своїх прав на неї?”
Олег ЯКОВЛЕВ, м. Джанкой
    Згідно зі ст. 119 Земельного кодексу України громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання в користування. Слід наголосити, що згадане положення Земельного кодексу України обумовлює можливість передачі земельної ділянки громадянам у власність або користування за давністю користування, добросовісністю та відкритістю користування земельною ділянкою. Крім того, використання земельної ділянки має бути безперервним, тобто щорічним (сезонні перерви обробки землі до уваги не беруться). Термін добросовісного та відкритого користування земельною ділянкою має становити не менше 15 років. При цьому перебіг терміну за давністю користування для набувача права власності на землю або надання її в користування починається з моменту початку фактичного використання земельної ділянки, а не з дати набуття чинності Земельного кодексу України (нагадаємо, що він вступив у законну силу 1 січня 2002 р.).
Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів