Видання Міністерства
оборони України.

Видається з 8 червня 1992

6 червня 2012 р.
      
На фінал Євро-2012 є ще вільні квитки               В Україні відзначають День журналіста               Негода знеструмила 15 тернопільських сіл               У Харкові рятувальники МНС зняли чоловіка з високовольтної ЛЕП               У Пакистані ударом американських безпілотників знищено одного з лідерів терористичного угрупування "Аль-Каїда"               Агентство Moody's знизило рейтинги ряду банків Німеччини і Австрії               ВПС ізраїльської армії завдали ракетно-бомбові удари по сектору Газа               Сонячний літак із Мадрида долетів до Рабата               Військово-медичний клінічний центр Кримського регіону отримав єдиний в Україні новітній “лазер” для корекції зору               

Чи несе будь-яку відповідальність мешканець житла

№ 58, 26.05.2012 р.
   “Чи несе будь-яку відповідальність мешканець житла, якщо він відмовився впустити у домоволодіння працівника міліції, який наполегливо вимагав впустити його, мотивуючи тим, що йому необхідно побесідувати?”
Дмитро ГРОМОВ, м. Севастополь
   Згідно зі ст. 30 Конституції України передбачено, що кожному гарантується недоторканність житла.
   Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність” оперативним підрозділам для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності при наявності передбачених статтею 6 цього Закону підстав надається право опитувати осіб за їх згодою, використовувати їх добровільну допомогу.
   Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність” оперативним підрозділам для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності при наявності передбачених статтею 6 цього Закону підстав надається право відвідувати жилі та інші приміщення за згодою їх власників або мешканців для з’ясування обставин вчиненого або такого, що готується, злочину, а також збирати відомості про протиправну діяльність підозрюваних або осіб, щодо яких провадиться перевірка.
   Згідно з п. 16 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про міліцію” міліції для виконання покладених на неї обов’язків надається право перебувати на земельних ділянках, в жилих та інших приміщеннях громадян за їхньою згодою.
   Таким чином, власники або мешканці не несуть відповідальності за відмову у доступі до житла працівників міліції, оскільки чинним законодавством передбачено, що міліції надається право перебувати в жилих та інших приміщеннях громадян тільки за їх згодою.
Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Топ теми
Архів