Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

19 грудня 2013 р.
      
Делегація ЗС Естонської Республіки ознайомилась із специфікою підготовки військових фахівців в Академії сухопутних військ України      Рада Безпеки ООН закликала усі сторони у Південному Судані негайно припинити бойові дії      КНДР і Південна Корея обговорюють спрощення в'їзду до спільної індустріальної зони Кесон      “Брудною операцією” назвав турецький прем‘єр Реджеп Таїп Ердоган масштабне розслідування випадків корупції у країні      Держсекретар США Джон Керрі шкодує з приводу обставин арешту індійського дипломата у Нью-Йорку      Сенат Сполучених Штатів ухвалив видатки на два наступні фінансові роки      Бразильський уряд купить у шведського виробника Saab тридцять шість винищувачів загальною вартістю 3 мільярди євро      
№ 68, 16.11.2013 р.

Чи обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду

    “Чи обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, що йому належить, тобто всіх виплат, на які працівник має право, зокрема й за час простою, який мав місце не з його вини?”
Лідія СУРКОВА (дружина військовослужбовця), м. Севастополь
    Рішенням Конституційного Суду України від 15 жовтня 2013 року за №8-рп/2013 дане офіційне тлумачення положень ч. 2 ст. 233 Кодексу законів про працю України, статей 1, 12 Закону України “Про оплату праці”.
    Конституційний Суд України визначив, що в аспекті конституційного звернення положення ч. 2 ст. 233 Кодексу законів про працю України у системному зв’язку з положенням статей 1, 12 Закону України “Про оплату праці” від 24 березня 1995 року за № 108/95-ВР зі змінами необхідно розуміти так, що в разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці не обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто всіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, встановлений законодавством, зокрема й за час простою, який мав місце не з вини працівника, незалежно від того, чи було здійснене роботодавцем нарахування таких виплат.


Телефон гарячої лінії “Флоту України” (050) 816-60-86.


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів