Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

27 вересня 2012 р.
      
Президенти України і США обговорили виконання домовленостей щодо нерозповсюдження ядерних матеріалів      Відносини України з ЄС і США після виборів отримають новий імпульс - Президент України Віктор Янукович      МВС України та Баварії визначилися щодо майбутньої співпраці      До Сум повернувся Малочернетчинський образ Христа Спасителя «Хліб життя», загублений майже 100 років тому      Європейський космічний корабель не зміг відстикуватися від МКС      Парламент Румунії відхилив вимогу угорців Трансільванії про надання їм територіальної автономії      На Тихоокеанському узбережжі Мексики стався землетрус магнітудою 6,2      Грецькі профспілки розпочали загальний страйк      Страйк в Іспанії завершився сутичками з поліцією, понад 60 людей отримали поранення, майже 30 демонстрантів затримано      
№ 110, 25.09.2012 р.

Чи правий командир у даному випадку?

   “Я і мій обранець після закінчення Військово-морського інституту служимо разом в одній з частин ВМС Збройних Сил України. Восени цього року ми вирішили одружитися, дізнавшись про це, командир частини попередив, що одному з нас після укладення шлюбу доведеться перевестися в іншу частину у зв’язку з тим, що чоловік і дружина не можуть служити в одній частині, оскільки це розцінюється як корупція. При цьому я і мій обранець служимо в різних відділах і один одному не підпорядковуємося. Чи правий командир у даному випадку?”
Тетяна ДІДЕНКО, м. Севастополь
   Ні, неправий. Згідно з визначенням термінів, що надає ст. 1 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” безпосереднє підпорядкування — відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання  вказівок, доручень, контролю за їх виконанням.
   Згідно з підпунктом “г” п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення є військові посадові особи Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів військових формувань.
   Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” особи, зазначені в підпунктах “а”, “в” — “ж” п. 1 та в підпункті “а” п. 2 ч. 1 ст. 4 цього закону, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів