Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

23 вересня 2013 р.
      
Партія Меркель перемогла на парламентських виборах у Німеччині      Жертвами нападу на торговельний центр Westgate у Найробі стали близько 70 людей, поранення отримали майже 200      Армія Швейцарії й надалі комплектуватиметься призовниками      У Китаї жертвами потужного тайфуну стали 20 осіб, десятки тисяч евакуйовано      Кількість жертв двох вибухів, поблизу християнської церкви в пакистанському місті Пешавар, досягла 81 людини, ще 131 отримали поранення      Китайського політика Бо Сілая засудили до довічного ув‘язнення та конфіскації майна      Президент США Обама знову заявив про контроль за зброєю, після стрілянини на об'єкті ВМС у Вашингтоні      
№ 49, 06.07.2013 р.

Чи припиняється порука внаслідок збільшення кредитної процентної ставки банком

   “Чи припиняється порука внаслідок збільшення кредитної процентної ставки банком, якщо згоди поручителя на це збільшення не було?”
Олена АНДРУЩАК, м. Севастополь
   За положеннями ч. 1 ст. 559 Цивільного кодексу України порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов’язання, а також у разі зміни зобов’язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності.
   До припинення поруки призводять такі зміни умов основного зобов’язання без згоди поручителя, які призвели до збільшення обсягу відповідальності останнього. Збільшення відповідальності поручителя внаслідок зміни основного зобов’язання виникає в разі: підвищення розміру процентів; відстрочення виконання, що призводить до збільшення періоду, за який нараховуються проценти за користування чужими грошовими коштами; установлення (збільшення розміру) неустойки; встановлення нових умов щодо порядку зміни процентної ставки в бік збільшення тощо.
   Таким чином, у зобов’язаннях, в яких беруть участь поручителі, збільшення кредитної процентної ставки навіть за згодою банку та боржника, але без згоди поручителя або відповідної умови в договорі поруки, не дає підстав покладення на останнього відповідальності за невиконання або неналежне виконання позичальником своїх зобов’язань перед банком.

Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів