Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

9 листопада 2013 р.
      
У США у штаті Алабама зійшли з рейок і перекинулися 20 вагонів 90-вагонного потяга з нафтою      Палестинські урядовці заявили, що вважають Ізраїль "єдиним підозрюваним" у смерті лідера палестинців Ясіра Арафата      Україна запропонувала Болгарії допомогу з поглиблення русла Дунаю      США втратили право голосу в ЮНЕСКО      Палестинські біженці з Сирії другий день поспіль ведуть голодний страйк в притулку на італійському острові Лампедуза      У столиці Іспанії триває 4-й день безстрокового страйку працівників компаній з прибирання сміття та догляду за парками      Найсильніший цього року супертайфун Хаян і далі лютує на Філіппінах      
№ 31, 20.04.2013 р.

ЧОТИРИЛАПІ БЕЗХАТЧЕНКИ

    Проблема бездомних тварин у Севастополі не вирішується вже багато років. І хоча програма стерилізації, вакцинації та повернення в місця проживання неагресивних і здорових тварин у нашому місті офіційно прийнята,  проте випадків їхнього знищення не поменшало.
    Є й ще одна складність: вільне проживання чотирилапих бродяжок у міському середовищі неминуче призводить до збільшення їхньої популяції. До того ж зграї бездомних тварин поповнюються в основному за рахунок безконтрольного розмноження домашніх тварин, тому, як вважають зоозахисники, жорсткий державний контроль за їхнім розмноженням допоміг би остаточно вирішити цю проблему. Щодня на вулицях міста жителі намагаються вирішити цю проблему самостійно і все по-різному: цькуванням, відстрілом, викликом служби відлову. За неофіційними даними, сьогодні на вулицях Севастополя налічується понад 6000 бродячих собак. Що стосується офіційної цифри, то її ніхто не готовий озвучити.
    Допомогти тим, у кого немає ні будинку, ні господарів, намагаються Севастопольська громадська організація “Благодійний фонд допомоги бездомним тваринам”, волонтери, молодіжні рухи та просто небайдужі люди. Захисники прав тварин дотримуються гуманних методів: стерилізація бездомних тварин і пошук їм нових господарів. За час існування фонду простерилізовано й віддано в добрі руки сотні собак і кішок. І яке ж дивитися представникам зоозахисних організацій на те,  як справа їхніх рук і сердець знищується? На вулицях і в парках міста з чиєїсь подачі триває відстріл тварин, у тому числі й стерилізованих. Як тут не згадати істину, що людяність визначається не тим, як ми спілкуємося з людьми, а тим, як ми ставимося до беззахисних тварин. Впоратися з проблемою поодинці непросто, тому зоозахисники звертаються по допомогу до міської влади, громадських організацій.
    Стільки неймовірних історій, щасливих і трагічних, пов’язаних з долями чотирилапих бродяжок, скільки їх знає голова Севастопольської громадської організації “Благодійний фонд допомоги бездомним тваринам” Наталя Морозова, не знає, мабуть, ніхто.
    — У взаєминах людина — тварина ми заборгували братам нашим меншим. Ми самі породили проблему бездомних тварин. Випадків, коли севастопольці просто викидають на вулицю цуценят або кошенят, що стали їм непотрібні, на жаль, чимало, — розповідає відома в нашому місті зоозахисниця Наталя Морозова. — Це соціальна проблема, її не можна вирішити в приватному порядку. Країна зобов’язана узаконити європейські методи щодо запобігання появи бездомних тварин, ввести штрафи для людей, що вигулюють собак небезпечних порід без повідка і нашийника, і кримінальну відповідальність за вбивство тварин і викидання домашніх тварин на вулицю. Нашою головною метою є захист бездомних тварин у Севастополі й виховання в населення гуманного ставлення до них. Нас обурює те беззаконня, яке відбувається в місті, коли тварин труять і вбивають на очах у наших дітей.
    За словами Наталі Морозової, перерахувати бродяжок всіх мастей, не маркуючи їх, неможливо. Але якщо ви побачили інформаційну кліпсу на вусі тварини, то знайте: тварина простерилізована, оброблена від паразитів, прищеплена від сказу і не становить ніякої загрози для оточуючих.
    Члени фонду, севастопольські волонтери, незважаючи на протистояння й нерозуміння влади, продовжують лікувати чотирилапих, збирати кошти на медикаменти, інформаційні кліпси. Допомагають людям, що опинилися у важкій ситуації, знайти притулок для їхньої тварини, щоб вона не опинилася на вулиці. За фактами незаконного відстрілу бродячих собак зоозахисники звертаються до міліції і прокуратури Севастополя, надаючи фото- й відеоматеріали.
    — Ми робимо все своїми силами, не чекаючи, коли ж нарешті дійдуть до цілі гроші, виділені міським бюджетом на заходи в рамках загальноміської програми із захисту бездомних тварин. Спасибі однодумцям, благодійникам за співчуття, допомогу й участь. Окреме спасибі директору дитячого екопарку “Лукомор’я” Миколі Помогалову. Частину прибутку від усіх своїх загальноміських благодійних акцій “Лукомор’я” передає на покупку ветеринарних препаратів та облаштування притулку для бездомних тварин. Це добрий приклад для наших дітей. Сьогодні ми змушені збирати буквально по копійчині, тоді як на заходи з відлову й біостерилізації бездомних тварин кожному району Севастополя з міського бюджету виділено по 200 000 гривень. На жаль, всі благі наміри влади закінчуються жорстоким відстрілом тварин, — упевнена Наталя Морозова.
    І все ж крига скресла. Здійснилася давня мрія зоозахисників Севастополя — нещодавно в нашому місті відкрився перший притулок для бездомних тварин. Його засновники — керівники благодійного фонду “Двері в літо” — мають намір покінчити з проблемою бездомних тварин, показати суспільству приклад гуманності. За словами організаторів, на облаштування притулку потрібні час і сили. Необхідно відремонтувати занедбане приміщення, знайти кошти на утримання та лікування тварин. На радість зоозахисникам, на заклик про допомогу відгукнулося чимало добрих людей. Добровольці спільними зусиллями приводять приміщення в належний стан. Тут також готові прийняти пожертвування у вигляді будматеріалів, миючих засобів, кормів, м’яких підстилок, нашийників, повідків. У притулку “Двері в літо” вже з’явилися хвостаті постояльці, яких годують, лікують, утримують в чистоті, коригують поведінку, щоб та тварина, яка ще вчора бідувала на вулиці, завтра стала домашньою. Адже найбільше мешканцям притулку потрібні люблячі господарі!
Тетяна БАЛИКІНА, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів