Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

11 грудня 2013 р.
      
У Києві відбувається зустріч Президента України Віктора Януковича з помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд      Фрегат “Гетьман Сагайдачний” приступив до патрулювання в районі Африканського рогу      Ніякого розгону Майдану не буде. Ніхто не посягає на право громадян на мирний протест - Міністр внутрішніх справ України      Командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Іл’їн здійснює робочі поїздки гарнізонами флоту      Французькі військові під час бойової операції на північному сході Малі у місті Тімбукту знищили майже 20 бойовиків-ісламістів      У столиці ПАР прощаються з Нельсоном Манделою      Демократи та республіканці дійшли згоди щодо параметрів федерального бюджету США на наступний фінансовий рік      У сирійському полоні вже майже три місяці перебувають два іспанські журнаілсти      Президент Франції із коротким візитом прибув до Центральноафриканської республіки      
№ 146, 18.12.2012 р.

ЕЙНШТЕЙН НА ФЛОТІ НЕ СЛУЖИВ...

   Матеріал під назвою “Хто-хто в теремі живе?” (“Флот України” №109, від 22.09.2012) очікувано викликав бурхливу реакцію — від “праведного” обурення деяких посадових осіб, що між рядків прочитали своє прізвище, до беззастережної підтримки пересічних читачів.
   Так, перший заступник командувача ВМС ЗС України — начальник Севастопольського гарнізону віце-адмірал Сергій Єлісєєв надіслав листа на адресу директора Департаменту преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України (саме йому функціонально підпорядкована газета), в якому поскаржився на флотське видання: воно, мовляв, своїми матеріалами дискредитує Військово-Морські Сили. Також пан віце-адмірал зажадав від керівництва Департаменту вжити заходів щодо недопущення подібних публікацій в майбутньому.
   Маємо за честь повідомити віце-адміралу Сергію Єлісєєву, що  ніщо, на нашу думку, не дискредитує національний флот більше, аніж вибудована система роботи підпорядкованих йому посадових осіб  КЕЧ морської загалом, і з пресою зокрема, які намагаються приховати інформацію, що становить неабиякий суспільний інтерес і є свідченням виконання Президентом України, урядом та керівництвом Міністерства оборони програми забезпечення житлом військовослужбовців українського військового флоту.
   Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Янукович неодноразово наголошував на тому, що в Україні цензури немає. Мабуть, у начальника Севастопольського гарнізону віце-адмірала С. Єлісєєва є своя думка з цього приводу. Тому він вважає за можливе подібними листами до Департаменту преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України відкрито порушувати статтю 451 Закону України “Про інформацію”, де, зокрема, чітко сказано: “Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків за критику,  здійснювані посадовою особою або групою осіб за попередньою змовою, тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до  Кримінального кодексу України”. Редакція залишає за собою право звернутися до суду, органів прокуратури, вищого керівництва держави та керівництва Міністерства оборони, якщо й надалі відбуватимуться спроби перешкодити виконанню своїх професійних обов’язків журналістами “Флоту України”...
   Але повернемося до теми нашої розмови. Повинні визнати відверто: наше листування з посадовими особами КЕЧ морської виявилося марним. Інформації про вісьмох військовослужбовців, яким  було розподілено житло за адресою: м. Севастополь, вул. Шевченка, 8В, 8Г, ми так і не отримали. Складається враження, що свідомо й цинічно, порушуючи Закон України “Про доступ до публічної інформації”, чиновники цієї структури впевнені у своїй безкарності.  Ще великий Ейнштейн казав: “Божевілля весь час повторювати той самий експеримент і сподіватися на інший результат”…
   Результат нашого “експерименту” свідчить про відсутність у керівництва КЕЧ морської етичних і моральних принципів, а також відверте, нахабне нехтування законами. При цьому очільники КЕЧ не соромляться виглядати такими собі телепнями, які вперто роблять вигляд, що не второпають, чого від них вимагають.
   Ось яка відповідь надійшла від ТВО начальника Севастопольської КЕЧ морської майора В. Жосу: “Повідомляю, що інформація на ваш інформаційний запит була надана в повному обсязі. На залишені вісім квартир ордера на заселення ще не отримали”. (Правопис збережений.)
   Як бачимо, підміна понять для керівництва КЕЧ морської — звичне діло. У нашому інформаційному запиті про ордери мова не йшлася. Ми просили надати список восьми осіб, яким розподілено житло.
   Читаємо далі “одкровення” від Жосу: “Згідно ст. 8 Закону України “Про звернення громадян”, не розглядаються повторні  звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті”. Дійсно кажуть, що безглуздя не має меж.
   А ось ще одна відповідь за підписом начальника КЕЧ морської підполковника О. Лисака: “Повідомляю, що інформація на ваші інформаційні запити… були надані в повному обсязі та Севастопольська КЕЧ морська не надавала згоду на публікацію зазначеної відповіді”. (Правопис збережений.) Далі йде роз’яснення про те, що, на думку пана Лисака, є інформацією про особисте і сімейне життя. При цьому використовується посилання на рішення  Конституційного суду України та Конституцію України.
   Отакої! Виявляється інформація про розподіл житла, яке придбане за бюджетні гроші, є  “інформацією про особисте та сімейне життя”, і редакція на отримання цієї інформації повинна була спитати “височайшого дозволу” у п. Лисака.
   Є ще одна відповідь, підписана тим же підполковником Лисаком: “Згідно ч.2 ст. 7 Закону України “Про доступ  до публічної інформації”, розпорядники  інформації… можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутністю такої згоди — лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини”.
   Повна нісенітниця і відсутність будь-якої логіки: інформація  стосовно 47 осіб, що отримали житло, надана була, а решта вісім, що — не дали своєї згоди? Чи обмежили доступ до інформації? В одному п. Лисак правий: саме в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини працюють наші журналісти. І працюватимуть надалі.
   Тому, як і обіцяли, надаємо інформацію, яку так старанно намагалися від нас приховати і яку ми отримали з власних джерел…
Павло ШУНЬКО, “Флот України”

Список військовослужбовців, які були відсутні в переліку осіб, що отримали житло за адресою: м. Севастополь, вул. Шевченка, 8В, 8ГВерсія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів