Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

11 грудня 2013 р.
      
У Києві відбувається зустріч Президента України Віктора Януковича з помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд      Фрегат “Гетьман Сагайдачний” приступив до патрулювання в районі Африканського рогу      Ніякого розгону Майдану не буде. Ніхто не посягає на право громадян на мирний протест - Міністр внутрішніх справ України      Командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Іл’їн здійснює робочі поїздки гарнізонами флоту      Французькі військові під час бойової операції на північному сході Малі у місті Тімбукту знищили майже 20 бойовиків-ісламістів      У столиці ПАР прощаються з Нельсоном Манделою      Демократи та республіканці дійшли згоди щодо параметрів федерального бюджету США на наступний фінансовий рік      У сирійському полоні вже майже три місяці перебувають два іспанські журнаілсти      Президент Франції із коротким візитом прибув до Центральноафриканської республіки      
№ 7, 26.01.2013 р.

ФЛОТСЬКІ ПРОПОЗИЦІЇ І ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ІНВЕСТОРІВ

    Вирішення проблеми забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей житлом було, є і буде пріоритетним напрямком діяльності керівництва Міністерства оборони України.
    Так, наприкінці минулого року міністр оборони України Павло Лебедєв, виступаючи перед військовослужбовцями Севастопольського гарнізону, підкреслив, що вирішення питання щодо надання житла можливе через залучення коштів від реалізації на публічних аукціонах майна Збройних Сил України. Сьогодні вже готуються документи для того, щоб майно Збройних Сил України, насамперед земля, яка не використовується, продавалося на публічних аукціонах, а виручені гроші цільовим методом направлялися на будівництво та закупівлю житла для військових, у першу чергу відомчого.
    З метою виконання рішення глави оборонного відомства у штабі командування ВМС ЗС України під головуванням командувача флоту віце-адмірала Юрія Іл’їна, відбулася зустріч з представниками кримських і севастопольських будівельних компаній щодо перспектив інвестування для забудови житлом земельних ділянок, які вже вивільнені в процесі реформування Збройних Сил України.

     У нараді взяли участь представники керівництва понад 15 комерційних компаній-забудовників житла.
    — Міністром оборони України Павлом Лебедєвим поставлено завдання щодо вирішення питання про надання житла військовослужбовцям через залучення коштів, отриманих внаслідок прозорої і відкритої реалізації майна та вивільнених земельних ділянок Збройних Сил України, — зазначив віце-адмірал Юрій Іл’їн. — І ми зараз виконуємо це завдання. Нами визначено 29 вивільнених земельних ділянок у Криму, із них 13 — у Севастополі. Ми пропонуємо будівельним компаніям вивчити їх з точки зору можливої інвестиційної забудови.
    За словами віце-адмірала Юрія Іл’їна, на сьогодні є вивільнені земельні ділянки у Севастополі, Сімферополі, Феодосії, Евпаторії, Судаку та інших містах і населених пунктах Кримського півострова.
    — У цих гарнізонах продовжують свою діяльність військові частини Збройних Сил, і в кожному з цих гарнізонів є люди, яким потрібно житло, — зауважив командувач ВМС. — Загалом, по Криму на квартирному обліку на сьогодні перебувають 3300 військових моряків, а всього, разом із військовослужбовцями інших видів Збройних Сил України, — 5025 чоловік, у тому числі більше 2600 безквартирних мешкають у Севастополі. Проблема серйозна, тому вона має бути вирішена якнайшвидше. І зараз ми шукаємо всі можливі шляхи її вирішення.
    Віце-адмірал Юрій Іл’їн вважає, що лише завдяки цьому проекту повністю вирішити житлову проблему військовослужбовців не вдасться. 
    — Особливо це стосується міста Севастополя, — зазначив командувач ВМС. — Одним цим проектом житлову проблему в місті не вирішити, тому,  звичайно, будуть потрібні й бюджетні кошти. Якщо говорити про інші регіони Криму, то, думаю, що можливо. Запропонований проект може бути цікавим та ефективним для всіх сторін.
    У ході зустрічі присутнім презентували  вивільнені земельні ділянки. Кожному представнику будівельних компаній вручено пакет з характеристиками тих земельних ділянок, які Міністерство оборони готове запропонувати під інвестиційну забудову. Слід відмітити, що учасниками заходу також обговорено можливість передачі вже збудованого житла в обмін на ту чи іншу земельну ділянку.
    Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Іл’їн, підбиваючи підсумки, зазначив, що після другої майбутньої такої зустрічі, коли вже будуть чітко зрозумілі інтереси й побажання інвесторів, ним  буде ініційоване проведення спільного засідання військової ради флоту і колегій міських адміністрацій, міських Рад, на якому буде поставлено питання щодо необхідності включення визначених вивільнених земельних ділянок у плани розвитку міст.
    Під час спілкування з журналістами директор однієї з будівельних компаній Сергій Цофнас зауважив, що пропозиції Міністерства оборони України є досить цікавими.
    — Якщо ця програма буде втілена в життя, від цього виграють всі. Військові отримають квартири, а будівельники вкладуть інвестиції і зароблять певні кошти, — зазначив Сергій Цофнас.
    Представник ще однієї кримської будівельної компанії Юрій Ташкалюк додав, що запропоновані ініціативи, на його думку, заслуговують на увагу.
    — Наша компанія із задоволенням розгляне можливість забудови на деяких з цих ділянок, — сказав Юрій Ташкалюк. — Сподіваємося, що в процесі спільної роботи будуть врегульовані деякі ще існуючі правові питання. Але я впевнений, що ця програма принесе лише користь і вигоду як Міністерству оборони, так і компаніям-забудовникам.
Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів