Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

13 червня 2016 р.
      
№ 21, 19.05.2016 р.

ГІДНЕ МАЙБУТНЄ ФЛОТУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО

   Під керівництвом тимчасового виконувача обов’язків командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Ігоря Воронченка відбулися збори з офіцерами – випускниками вищих військових навчальних закладів 2016 року.
   Головною метою зборів стало  обговорення загальних проблем, з якими найчастіше зустрічаються офіцери під час опанування професією.
   Звертаючись до офіцерів, які у цьому році поповнили лави флоту, тимчасовий виконувач обов’язків командувача ВМС ЗС України наголосив на відповідальності кожного з них за гідне майбутнє України як морської держави.
   – На даному етапі Військово-Морські Сили переживають один зі складних періодів за часів свого існування, – наголосив генерал-лейтенант Ігор Воронченко. – Внаслідок подій, що відбулися в березні 2014 року, майже повністю був втрачений бойовий потенціал національного флоту. В Криму залишилась більша частина кораблів, катерів, озброєння та військової техники. Повністю була втрачена система базування та управління. Дві третини особового складу піддалися на провокації, виявили свій слабкий характер та зрадили Україні.
   За словами керівника виду Збройних Сил України, сьогодні практично відбувається відродження флоту в нових місцях базування та пунктах дислокації.
   – За два останні роки нам вдалося практично з нуля набути спроможностей з управління силами, створити відповідну систему управління та систему зв’язку, а також систему управління надводною обстановкою на всіх напрямках в операційній зоні відповідальності, – підкреслив генерал-лейтенант Ігор Воронченко. – Ми відновили технічну готовність наявного корабельного складу та морської авіації. При цьому нарощування бойових спроможностей корабельного складу частково було здійснено за рахунок дообладнання суден забезпечення артилерійським озброєнням і засобами ведення мінно-загороджувальних дій. Ми здійснили комплектування військових частин морської піхоти та берегової артилерії щодо забезпечення оборони узбережжя та пунктів базування, а також відродили в Одесі та Миколаєві систему фахової підготовки старшинського та офіцерського складу і систему всебічного забезпечення сил флоту. Практично з коліс у 2014 році за шість місяців було проведено підготовку та злагодження батальйонно-тактичної групи для участі в антитерористичній операції.
Як повідомив тимчасовий виконувач обов’язків командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України, враховуючи можливість подальшої російської агресії з морського напрямку, керівництвом держави визначені чіткі завдання з питань відродження національного флоту. Вони знаходять своє відображення в Стратегії національної безпеки України, Воєнній доктрині України та Концепції розвитку сектору безпеки та оборони України. 
   – Серед головних наших завдань – формування гідних військово-морських спроможностей України, забезпечення охорони і оборони морського узбережжя держави та виключної морської економічної зони, розвиток необхідної структури базування Військово-Морських Сил, а також її відновлення в Криму після повернення тимчасово окупованої території, – зауважив генерал-лейтенант Ігор Воронченко. – А якщо хтось не впевнений, що незабаром Крим буде нашим, я запевнюю – він буде нашим! Все стане на свої місця, а імперські погляди кремлівських недолуг та агресивно налаштованих людей зведуться до нуля.
   Слід зазначити, що створення перспективної моделі та мінімального комплекту Військово-Морських Сил в Чорному та Азовському морях визначається Державною програмою розвитку Збройних Сил України до 2022 року. А основним напрямком розвитку ВМС ЗС України вважається оптимізація структури та чисельності органів управління, поступове оновлення корабельного складу і авіаційного парку, створення протикорабельних ракетних комплексів корабельного та берегового базування, зокрема ПКРК “Нептун”, поновлення фінансування програми будівництва сучасного корвету, створення єдиної державної системи висвітлення надводної обстановки вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів, а також  відновлення військово-морської присутності в Азовському морі та створення умов постійної дислокації сил флоту в його акваторії.
   – При цьому основним пріоритетом розвитку Військово-Морських Сил до кінця поточного року, на наш погляд, є нарощування спроможностей системи управління за рахунок трансформування управління військово-морських баз в управління морських командувань, об’єднань існуючих систем спостереження за надводною обстановкою та її нарощування за рахунок сучасних радіотехнічних засобів, завершення відновлення боєздатності частин морської піхоти і берегової артилерії, а також передислокація її визначеної частини на Азовське море, – зазначив генерал-лейтенант Ігор Воронченко. – Крім того, має нарощуватись корабельний склад за рахунок прийняття від промисловості двох катерів проекту “Гюрза”. А вже до кінця наступного року ми плануємо отримати від промисловості ще чотири катери проекту “Гюрза” та два десантні штурмові катери проекту “Кентавр”.
   Крім того, за словами генера   л-лейтенанта Ігоря Воронченка, на даний час вивчається можливість закупівлі за кордоном протимінних кораблів та надмалих підводних човнів. При цьому в ході реалізації завдань розвитку національних ВМС повинно бути поглиблено оборонно-промислове співробітництво з іншими державами і, насамперед, державами-членами НАТО та Європейського Союзу з метою досягнення повної незалежності від Російської Федерації в питаннях виробництва озброєння та військової техники.
   Треба відмітити, що в цьому напрямку дуже плідна робота вже триває з Туреччиною, Канадою, Німеччиною та Сполученими Штатами Америки.
   – Вважаю, що саме від усіх присутніх у цьому залі – від лейтенанта до адмірала і генерала, залежить реалізація цих планів, а саме створення потужного ядра: від роти – до бригади, від бойового поста – до екіпажа корабля, – додав керівник виду Збройних Сил України. – Бажаю вам швидше опанувати всі свої посадові обов’язки та стати до строю. В умовах сьогодення та ведення гібридної війни на нашій території часу у вас замало.
   Варто зазначити, що під час заходу, який проводився у форматі питання-відповідь, офіцери-випускники поспілкувалися із заступниками командувача ВМС ЗС України, начальниками управлінь, відділів та служб, а також взяли участь у заняттях з організації бойової підготовки, зміцнення військової дисципліни та запобігання правопорушень у підрозділі, фінансового, правового та матеріально-технічного забезпечення.
Євгеній СИЛКІН, “Флот України”Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів