Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

23 вересня 2013 р.
      
Партія Меркель перемогла на парламентських виборах у Німеччині      Жертвами нападу на торговельний центр Westgate у Найробі стали близько 70 людей, поранення отримали майже 200      Армія Швейцарії й надалі комплектуватиметься призовниками      У Китаї жертвами потужного тайфуну стали 20 осіб, десятки тисяч евакуйовано      Кількість жертв двох вибухів, поблизу християнської церкви в пакистанському місті Пешавар, досягла 81 людини, ще 131 отримали поранення      Китайського політика Бо Сілая засудили до довічного ув‘язнення та конфіскації майна      Президент США Обама знову заявив про контроль за зброєю, після стрілянини на об'єкті ВМС у Вашингтоні      
№ 53, 03.08.2013 р.

Хресна хода й освячення дзвону

   Протягом чотирьох днів у Севастополі проходили урочисті заходи, присвячені 1025-річчю Хрещення Київської Русі.
   До міста-героя цими днями приїхали віруючі зі всіх куточків світу для того, щоб особисто побувати на місці, де бере свій початок православна віра.
   Головною ж подією у святкуванні стала церемонія освячення дзвіниці Святого рівноапостольного князя Володимира, що знаходиться на території Національного заповідника “Херсонес Таврійський”, в якій взяли участь Президент України Віктор Янукович і Президент Російської Федерації Володимир Путін.
   Освячення здійснював митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. Після завершення самої церемонії Віктор Янукович та Володимир Путін першими вдарили в новоосвячений дзвін.

   Варто зазначити, що дзвін виготовлено до Великодня 5 травня 2013 року на підприємстві АТ “Донецьксталь-МЗ” за старовинною технологією з кольорового металу з додаванням срібла. Його вага становить 12 тонн 700 кілограмів, а вартість — 4 мільйони гривень.
   Далі ж митрополит Лазар подарував президентам України та Росії символічні дзвіночки та подякував Віктору Януковичу за допомогу у відродженні святині.
   — Шановний Вікторе Федоровичу, у цей ювілейний рік вашою працею виготовлений цей дзвін — точна копія дзвона, який був тут до революції. Так триває відродження православної святині, собору, де прийняв хрещення просвітитель Володимир, — зазначив митрополит.
   Після церемонії Віктор Янукович та Володимир Путін вклонилися мощам Святого рівноапостольного князя Володимира у Володимирському соборі й поставили свічки.
   Напередодні в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі на Графській пристані духовенство, керівництво міста, військовослужбовці двох флотів, севастопольці і численні гості зустрічали військове паломництво “Дорогами Хрещення Київської Русі — 1025-річчя”, що прибуло зі Стамбула з іконою Святого рівноапостольного князя Володимира і хрестом. Військове паломництво стартувало в Києві 18 липня, віруючі вирушили до Афін, а звідти морем до Стамбула.
   Під час зустрічі голова Синодального відділу Української православної церкви із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин передав українським військовим морякам від Української православної церкви ікону Святителя Миколая, яка зберігатиметься у Володимирському соборі у Херсонесі.
   — Сьогодні у Військово-Морських Силах Збройних Сил України знаменна подія, — сказав командувач українського флоту віце-адмірал Юрій Іл’їн. —Ми отримали ікону Військово-Морських Сил, яка буде благословляти нас і допомагати нам у далеких походах і на полігонах.
   Після завершення урочистостей присутні вирушили в Хресний хід з мощами Святого рівноапостольного князя Володимира, який завершився у Володимирському Соборі в Херсонесі.
Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів