Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

28 жовтня 2012 р.
      
У Севастопольській бригаді тактичної авіації відбулися льотні зміни      ООН подякувала Україні за миротворчу діяльність у Ліберії      На президентських перегонах у США Ромні випереджає Обаму      Французькі митники вилучили велику партію кокаїну на кордоні з Італією      Народно-визвольна армія Китаю оголосила про кадрові перестановки у вищому командному складі      Україна за останні 5 років збільшила виробництво зерна на 30%, а соняшнику - на 58%      У мечеті в Афганістані смертник забрав життя 40 людей      В Євпаторії банкірша привласнила півмільйона клієнтських грошей      П’ятиметровий пам’ятник преподобним Антонію та Феодосію з’явиться у столиці      
№ 109, 21.09.2012 р.

ХТО-ХТО В ТЕРЕМІ ЖИВЕ?

 
ЧОМУ СПИСОК ЩАСЛИВИХ НОВОСЕЛІВ ВИЯВИВСЯ МАЙЖЕ ТАЄМНИЦЕЮ ЗА СІМОМА ПЕЧАТКАМИ?
    Не є великим відкриттям те, що однією з головних мотивацій  людини до  військової служби є можливість отримати житло за рахунок держави. Про що перш за все думає захисник Вітчизни, коли його сім’я принизливо  поневіряється по гуртожитках або віддає майже половину сімейного бюджету за піднаймання чужої  квартири? Правильно, про власну оселю.
    Відверто кажучи, вручення ключів військовослужбовцям від власних квартир завжди було неабиякою подією: урочисте перерізання стрічки, гучні промови, щасливі посмішки та обов’язково — преса. Такі урочистості запам’ятовуються на все життя, адже, на жаль, не так часто, як хотілося б, є привід підняти келих за новоселів…
    Тим більшим було здивування журналістів газети “Флот України”, коли вони раптово дізналися, що ще в липні цього року військовослужбовці Севастопольського гарнізону отримали 55 новеньких квартир за адресою: м. Севастополь, вул. Шевченка, буд. 8-В, 8-Г.


    Було незрозуміло, чому на цю, скажемо без перебільшення, непересічну подію не були запрошені ані представники преси, ані представники прес-центру Військово-Морських Сил.
    Та більш того, інформація про “cвято на вул. Шевченка”, як виявилося, була доступною для дивно вузького кола осіб. Невже це — страшна таємниця?
    Редакція газети “Флот України” дізналась про цю подію тільки через два місяці. Щиро кажучи, це був перший випадок в історії флотського видання, коли її представників було відверто проігноровано на такому важливому заході, як розподіл житла серед військовослужбовців Севастопольського гарнізону.
    Начальник КЕЧ Морської підполковник О.Лисак категорично відмовився спілкуватися з журналістами “Флоту України” на житлову тему, чим, власне, порушив Закон України “Про доступ до публічної інформації”.
    Довелося редакції робити офіційний інформаційний запит. Задля економії газетної площі пропустимо деякі перипетії цього спілкування: і телефонні розмови з паном Лисаком з ретельним роз’ясненням йому статей законів, порушення яких є прямою ознакою корупції, і затягування всіх можливих термінів відповіді (за датами на кутовому штампі КЕЧ Морської і штампів “Укрпошти” на конверті вийшло, що лист з відповіддю “блукав” в Севастополі майже два тижні)...
    Головне — в іншому: у наданому, врешті-решт, списку осіб, які отримали квартири, чомусь дивним чином загубились 8(!) новоселів. Мабуть, начальник КЕЧ Морської вирішив, що журналісти “Флоту України” не вміють рахувати до п’ятдесяти п’яти. Що це може означати? Може, те, що ці прізвища небажано оприлюднювати?
    Адже згідно із Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” відмова у наданні інформації або надання неповної інформації є знову ж таки прямою ознакою корупційних дій.
    Читачі флотського видання мають повне право знати, хто, на яких підставах і яке отримав житло, побудоване за державні кошти — за кошти платників податків, тобто за наші кошти. Ми обов’язково заповнимо пусті рядки в таблиці й повідомимо наших читачів. Маємо надію, що у цьому нам допоможе прокуратура Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, адже публікація в пресі є підставою для проведення перевірки  щодо дотримання  начальником КЕЧ Морської вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
    До речі, кожен військовослужбовець (громадянин України) має право письмово звернутися до посадових осіб КЕЧ Морської за адресою: 99040, м. Севастополь, вул. Хрустальова, 60 і, відповідно до вищевказаних законів, у п’ятиденний термін отримати письмову відповідь на питання, що цікавлять. Але повернемося до списку.
    Ми дещо змінили принцип розташування прізвищ у наданій таблиці: він визначений за порядковим номером особи в черзі на отримання житла — від більшого до меншого. Відкривають список військовослужбовці, які чи то взагалі не перебувають на житловому обліку, чи то пан Лисак просто “забув” їхні номери у черзі на отримання житла...
    Які ж з усього цього можна зробити висновки?
    По-перше, військовослужбовці Севастопольського гарнізону житло потихеньку отримують, щоправда, переважно службове (незалежно від черги).
    По-друге, фантастично змінився термін військової вислуги, що дозволяє отримувати службове житло. Так, за інформацією начальника КЕЧ Морської підполковника О. Лисака лейтенант Я. Прогонюк (див. табл.) має шість років вислуги у Збройних Силах України, що за вирахуванням навчання у військовому навчальному закладі становить один рік (!).
    По-третє, оприлюднення списків військовослужбовців, які отримують житло, принаймні для посадових осіб КЕЧ Морської, є небажаним. А це ставить під сумнів принцип справедливості при розподілі житла, особливо службового — в деяких частинах та установах відразу декілька військовослужбовців святкують новосілля, в інших — не бачать житла десятками років.
    І останнє: якщо розподіл житла не буде відбуватися таємно та непрозоро, на нашому флоті на одну “велику військову  таємницю” обов‘язково буде менше...
Павло ШУНЬКО, “Флот України”
    Р.S.  Коли матеріал було підготовлено до друку, стало відомо, що влітку цього року були розподілені ще три квартири (одна — двокімнатна та дві — трикімнатні) за адресою: м.Севастополь, пр. Античний, буд. 9, корп. 5 (мікрорайон “Омега”).


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів