Видання Міністерства
оборони України.

Видається з 8 червня 1992

27 травня 2012 р.
      
У Києві відбудуться урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН та 20-річчя миротворчої діяльності Збройних Сил України               Національні банки України та Польщі випустять спільну монету з нагоди проведення Євро-2012               Митна служба Польщі готує вболівальникам Євро-2012, ряд спрощень під час перетину польсько-українського кордону               Президент наголошує на важливості якнайшвидшого прийняття законодавчих змін щодо посилення протидії тероризму               У Національному університеті оборони України відбувся випуск офіцерів та генералів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки               29 травня в Україні відзначатиметься Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй та 20-а річниця участі Збройних Сил України у міжнародних миротворчих операціях               

ЯК УКРАЇНЦІ РОСІЯН РЯТУВАЛИ
 №56, 2012 г.

Підрозділи ВМС ЗС України та ЧФ РФ відпрацювали один з епізодів спільних українсько-російських командно-штабних навчань “Фарватер миру-2012”.
   У ході тренування “розігрувались” дії сил щодо проведення пошуково-рятувальних робіт та надання допомоги аварійному високобортному надводному кораблю, роль якого виконував ВДК “Цезарь Куников”. Захід очолював об’єднаний штаб, що складався з офіцерів управлінь, відділів, служб штабів, з’єднань і частин ВМС та ЧФ. Також до тренування були залучені сили, що входять до складу морського, авіаційного, берегового компонентів і об’єднаного медичного загону та інші підрозділи.
   Зокрема, у пошуково-рятувальній операції з надання допомоги аварійному об’єкту від ВМС ЗС України брали участь рятувальне буксирне судно “Кременець”, санітарний катер “Сокаль” з медичною групою, протипожежний катер “Борщів”, рейдовий водолазний катер “Токмак”, літак БЕ-12ПР, вертольоти КА-27ПР та МІ-14, а ще аварійно-рятувальна група Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт і рятувальна парашутно-десантна група Сакської морської авіаційної бригади; від ЧФ РФ — ПЖС-123, літак АН-26, вертоліт КА-27ПР.

   Протягом кількох годин на зовнішньому рейді Севастополя українські та російські військові моряки відпрацювали організацію донесень і оповіщення щодо аварії, взаємодію оперативної служби ВМС України та ЧФ РФ, організацію зв’язку й управління силами, які взяли участь у навчанні, а також відпрацьовували взаємодію між ними та спільні дії сил щодо пошуку та надання допомоги аварійному високобортному кораблю та питання порятунку й евакуації особового складу. За сценарієм тренувального заходу,  ВДК “Цезарь Куников” під час переходу морем зіткнувся з підводним човном, що йшов у надводному положенні, внаслідок чого отримав аварійні пошкодження. У погребі боєзапасу виникла пожежа. Екіпаж корабля приступив до проведення першочергових дій з боротьби за живучість корабля. Обстановка ускладнювалася загрозою поширення вогню в суміжні приміщення. В результаті аварії на борту було виявлено постраждалий особовий склад, якому потрібно було надати кваліфіковану медичну допомогу. Також в результаті зіткнення частина особового складу опинилась у воді, встигнувши одягнути індивідуальні засоби порятунку. Командир “Цезаря Куникова” миттєво оповістив про аварію та про надання допомоги пошуково-рятувальні сили обох флотів.
   Пошуково-рятувальні сили ЦПАРР у взаємодії з морською авіацією надали необхідну підтримку постраждалому екіпажу російського корабля. Впевнені практичні дії військовослужбовців обох флотів дозволили вчасно локалізувати пожежу та надати медичну допомогу “пораненим”. Також одним із важливих елементів тренування було буксирування рятувальним буксирним судном “Кременець” великого десантного корабля “Цезарь Куников”.
   Як відмітив заступник начальника ЦПАРР — водолазний спеціаліст капітан 2 рангу Олександр Коротун, пошуково-рятувальне забезпечення під час розгортання сил ЦПАРР у морі передбачало не тільки виконання рятувальниками притаманних їм завдань, а й комплексну взаємодію з іншими підрозділами флоту, а це передусім — зв’язок, спільні дії сил та інші завдання.
   Слід додати, що саме спільні українсько-російські командно-штабні навчання з визначеними силами “Фарватер миру-2012”, темою яких є планування та проведення гуманітарної операції, будуть проведені відповідно до Плану двостороннього співробітництва між Збройними Силами України та Російської Федерації на 2012 рік.
Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів