Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

27 березня 2013 р.
      
Українські вертолітники в Ліберії нарощують інтенсивність навчально-тренувальних польотів вдень та вночі      У південноафриканському місті Дурбан стартував саміт БРІКС      Міністр закордонних справ України зустрівся з головою Парламентської асамблеї Ради Європи      Відбулося друге засідання Оргкомітету зі створення Алеї Воїнської Слави      Євросоюз, США і Японія закликали Україну відмовитися від спецмита на авто      Кіпр охопили вуличні протести      Київ знову стоїть у багатокілометрових заторах      Главою охорони Обами вперше в історії стала жінка      Понтифік Франциск не хоче переїжджати в Апостольський палац      
№ 23, 23.03.2013 р.

Які строки встановлені законом для випробування при прийнятті на роботу?

    “Які строки встановлені законом для випробування при прийнятті на роботу?”
Ольга СТРЕЛЬЦОВА, м. Сімферополь
    Відповідно до ст. 27 Кодексу законів про працю (КЗпП) України строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців. Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця. Якщо працівник у період випробування був відсутній на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.
    Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством (ч. 3 ст. 26  КЗпП України).

Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів