Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

13 жовтня 2014 р.
      
Уряд контролює ситуацію з поставками газу - Яценюк      Нобеліську премію з хімії отримали розробники флуоресцентного мікроскопа      Буферної зони біля Маріуполя немає - Радбез      ООН: жертвами бойових дій на сході України стали 3660 осіб      США готуються до посилення санкцій проти Росії      Уряд виділяє місцевим бюджетам 7,3 мільярда на погашення боргів      На «Стіну» з Росією піде ще 6 мільйонів євро      "Уряд ДНР" залишає третій "прем'єр" Захарченко      Петро Порошенко створив комітет розвідки, який очолив Смешко      
№ 17, 06.07.2014 р.

КОМЕНТАР ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ЗВІЛЬНЕННЯ СЛОВ’ЯНСЬКА ВІД БОЙОВИКІВ

5 липня Збройні Сили та Національна гвардія звільнили від терористів Слов’янськ. Над містом, яке бойовики вважали своєю неприступною фортецею, знову гордо майорить Державний прапор України.
   Так, це ще не повна перемога, і не час для салютів. Але очищення Слов’янська від озброєної до зубів банди нелюдів має величезне символічне значення. Це - початок перелому в боротьбі з бойовиками за територіальну цілісність України. За повернення до нормального життя Донбасу, як невід’ємної частини нашої великої, сильної, європейської країни.
   У Слов’янську, нарешті, вийшли на свободу заручники. Вилучено величезну кількість зброї. Мирні мешканці зібралися на спонтанний мітинг на підтримку українських військових.
   Я вже дав всі необхідні накази щодо надання гуманітарної допомоги мешканцям Слов’янська та інших населених пунктів, які конче її потребують зараз. Зокрема, літаки та автоколони з продуктами вже вирушили до Слов’янська. Вже сьогодні в місто мають бути доставлені: хліб, вода, цукор, тушонка. Крім того, я віддав доручення, щоб розпочала роботу служба з відновлення енерго- та водопостачання для забезпечення нормального життя в місті. Також, негайно мають доставити людям пенсії, стипендії, інші державні виплати.
   Приступити до відновлення інфраструктури і привести в порядок школи! 1 вересня діти мають піти у відремонтовані класи.
   Підтверджую зобов’язання держави щодо допомоги у відновленні житла, зруйнованого через агресію терористів.
   Я дуже далекий від ейфорії. Ситуація дуже важка. Терористи зараз окопуються у великих містах. Попереду ще чимало випробувань.
   Мій наказ в силі - звужувати кільце навколо терористів. Продовжувати операцію із звільнення Донецької та Луганської областей.
   Події останніх днів підтвердили обґрунтованість і доцільність мирного плану, рівно як і правильність рішення про тимчасове припинення вогню. Воно не було підтримане бойовиками, і вони за це несуть відповідальність і далі нестимуть заслужене покарання.
   Водночас, я ще раз жорстко наказав силовикам при звільненні міст, селищ та сіл забезпечити виточену вивіреність у проведенні операцій та максимальний захист мирного населення.
   Сьогодні я підписав Указ про нагородження українських воїнів, які особливо відзначилися при визволенні Слов’янська та інших населених пунктів. З 79-ї та 95-аеромобільних бригад, 25-ї та 80-ї повітряно-десантної бригад, окремого загону спецпризначення.
   Вся Україна має пишатися своїми захисниками, а країна має знати героїв в обличчя.
    Сьогодні будуть нагороджені:
солдат Ілля Обласов
старший солдат Степан Дубенецкий
майор Олег Апостол
майор Максим Миргородський
майор Андрій Ткачук
майор Віктор Івчук
   Я хочу від імені українського народу подякувати батькам і родинам, які виховали таких героїв! Слава Збройним Силам!
   Слава Національній гвардії!
   Слава - Україні!Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів