Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

23 вересня 2013 р.
      
Партія Меркель перемогла на парламентських виборах у Німеччині      Жертвами нападу на торговельний центр Westgate у Найробі стали близько 70 людей, поранення отримали майже 200      Армія Швейцарії й надалі комплектуватиметься призовниками      У Китаї жертвами потужного тайфуну стали 20 осіб, десятки тисяч евакуйовано      Кількість жертв двох вибухів, поблизу християнської церкви в пакистанському місті Пешавар, досягла 81 людини, ще 131 отримали поранення      Китайського політика Бо Сілая засудили до довічного ув‘язнення та конфіскації майна      Президент США Обама знову заявив про контроль за зброєю, після стрілянини на об'єкті ВМС у Вашингтоні      
№ 53, 03.08.2013 р.

Контрактника гартує полігон

   Міжнародні багатонаціональні навчання “Сі бриз-2013” є цікавими, корисними та актуальними для військовослужбовців різних країн у плані набуття досвіду, знань, вмінь та навичок. Кожного дня українці зі своїми іноземними партнерами відпрацьовують різноманітні завдання бойової підготовки.
   В аспекті грамотного, прагматичного та правильного виконання своїх функціональних обов’язків слід підкреслити й важливу роль не тільки осіб офіцерського складу — учасників цих навчань, але й військовослужбовців служби за контрактом.
   Наприклад, військовослужбовці підрозділу комендатури охорони та обслуговування командування ВМС ЗС України в рамках “Сі бризу-2013” під керівництвом американських інструкторів у щоденному напруженому режимі відпрацьовували тактичні дії під час охорони та оборони військового містечка (Західна військово-морська база національного військового флоту) в разі збройного нападу, елементи надання медичної допомоги постраждалим, алгоритм дій при перевірці підозрілого персоналу, правильність застосування фізичної сили та тактичні процедури під час огляду підозрілого транспортного засобу та безліч інших, не менш важливих завдань.
   За словами начальника комендатури охорони та обслуговування командування ВМС ЗС України підполковника Віталія Репіка, одним із кращих контрактників, який показав себе вправним, професійним та вимогливим військовослужбовцем на “Сі бризі-2013”, є гранатометник 1-го взводу роти старший матрос служби за контрактом Ярослав Сайко.
   — Мій підлеглий за досить короткий період своєї військової кар’єри вже завоював авторитет у колективі, — зазначив підполковник Віталій Репік. — Його дисциплінованість, цілеспрямованість та працьовитість дуже добре впливають на загальний стан нашого підрозділу. В ході навчань “Сі бриз” старший матрос Ярослав Сайко зарекомендував себе як здібний військовик, що прагне до постійного досягнення своєї мети. Відмічу, що його старання не стали даремними. Мною було прийнято рішення щодо заохочення цього військовослужбовця. Саме під час маневрів Ярослав Сайко отримав підвищення на посаду командира відділення. Думаю, що незабаром він одягне і сержантські погони. Переконаний у тому, що вітчизняні Збройні Сили повинні комплектуватися військовослужбовцями контрактної служби, тому що вони приходять в армію свідомо, “не з-під палки”. Звичайно, контрактникам теж потрібен час на адаптацію. Ми зі свого боку робимо все від нас залежне, щоб надати їм необхідну допомогу як морального, так і професійного характеру.

   Крім того, у зв’язку з тим, що грошове забезпечення військових моряків національних ВМС минулого року суттєво зросло, захист Батьківщини став більш привабливою справою для молоді. Сьогодні у юнаків прокидається ентузіазм до служби, у тому числі за контрактом. Та справа не лише в грошах. От, наприклад, як зауважив старший матрос Ярослав Сайко, він з раннього дитинства мріяв про контрактну службу в армії.
   — Мій батько — ветеран Державної прикордонної служби України, — говорить Ярослав. —Тому про військову службу знаю не з чуток. Але головним фактором одягнути однострій та підписати контракт стало моє велике бажання та особиста мотивація. Я, як то кажуть, не бачив себе в цивільному житті. Мені не підходить безтурботне, безадреналінове життя, яким живуть мої ровесники. Служити Вітчизні — це благородна та почесна справа. Це і стало моїм найголовнішим стимулом на шляху до військової служби.
   Старший матрос Ярослав Сайко підписав контракт нещодавно, вісім місяців тому. Відслуживши спочатку строкову службу в частині матеріально-технічного забезпечення, що в Стрілецькій бухті Севастополя, довго не розмірковуючи, зважився на такий важливий крок у своєму житті.
   — Як на мене, бути контрактником це дуже відповідальна справа, що пов’язана з великими психологічними та фізичними навантаженнями, — каже новоспечений командир відділення. — Для мене служба в комендатурі охорони та обслуговування командування ВМС є дуже цікавою. Це наряди, безліч тренувань, тактико-спеціальні заняття, планові стрільби в полі та міжвідомчі навчання. Не потрібно забувати й про соціальні аспекти, а вони відчутні та вагомі. Гідне грошове утримання, належні побутові умови казарменого фонду військової частини, постійна можливість займатися спортом, право вступу до вищих військових навчальних закладів, кар’єрне зростання.
   Щодо спортивних досягнень Ярослава Сайка, то йому є чим пишатися. Ще навчаючись у старших класах загальноосвітньої школи міста Білопілля Сумської області, став призером та рекордсменом у змаганнях у киданні диска. Результат більш ніж успішний — 63 метри 89 сантиметри. Тим самим хлопець виконав норматив майстра спорту в киданні диска.  Крім того, у лютому поточного року старший матрос Сайко став призером турніру з гирьового спорту серед військовослужбовців Севастопольського гарнізону.
   — За великим рахунком для мене військова служба тільки розпочинається, — стверджує контрактник. — Попереду ще великий об’єм роботи в плані здобуття нових знань та практичного досвіду. Треба завжди ставити перед собою планку на ступінь вище. У Військово-Морських Силах ЗС України контрактники можуть себе реалізувати на службі. Для цього не треба докладати якихось надзусиль. Потрібно просто виконувати належним чином свої повсякденні обов’язки. Ну і, безперечно, треба бути взірцем для своїх товаришів по службі. Тоді, я думаю, все буде гаразд.
   На думку старшого матроса Ярослава Сайка, перехід Збройних Сил України на комплектування на професійній контрактній основі є важливим чинником у напрямку зміцнення боєготовності та мобільності вітчизняної армії, здатної адекватно реагувати на сучасні виклики та загрози.
Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів