Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

8 травня 2016 р.
      
МВФ зберіг прогноз зростання економіки України у 2016 році на рівні 1,5%, інфляції – 15,1%      У Києві відбудуться меморіальні та урочисті заходи з нагоди Дня пам'яті та річниці перемоги над нацизмом      У Києві відбудуться меморіальні та урочисті заходи з нагоди Дня пам'яті та річниці перемоги над нацизмом      SpaceX здійснила успішний запуск ракети-носія Falcon 9      Штаб АТО повідомив про 11 обстрілів українських позицій бойовиками на Донбасі      В ООН назвали авіаудари по табору біженців у Сирії військовим злочином і закликали до розслідування      У КНДР розпочався перший за 36 років з'їзд Трудової партії      
№ 10, 03.03.2016 р.

ЛЕЙТЕНАНТСЬКІ ПОГОНИ, КОРТИКИ ТА ДИПЛОМИ


   Тридцять два курсанти 5-го курсу факультету Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” змінили свої курсантські погони на лейтенантські зірочки. Це саме ті військовослужбовці, які два роки тому під час підняття прапора РФ на території колишньої Академії ВМС ім. П.С. Нахімова заспівали Державний гімн України.
   Новоспечених офіцерів привітали тимчасовий виконувач обов’язків начальника штабу ВМС ЗС України контр-адмірал Дмитро Таран, керівник Національного університету “Одеська морська академія” Михайло Міюсов, начальник факультету ВМС Національного університету “Одеська морська академія” капітан 1 рангу Ростислав Шаров, представники ветеранських і волонтерських організацій,  духовенство, рідні та близькі випускників.
   Розпочались урочистості з церемонії вручення лейтенантських погонів та кортиків. Після цього ритуалу молоді лейтенанти направилися в казармені приміщення, де привели свою форму у відповідність до щойно отриманого військового звання — з плацу вони виходили ще курсантами, а за двадцять хвилин повернулися вже офіцерами. У цей час, щоб присутні не нудьгували, творчі колективи Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України продемонстрували присутнім чудову концертну програму, яка не залишила жодного байдужого глядача.
   Варто додати, що цьогорічна церемонія випуску у флотському виші не обійшлася без традиційного вручення кортика ВМС Італії кращому випускнику. Так, кортик італійського флоту з рук військового аташе з питань оборони при Посольстві Італійської Республіки в Україні отримав лейтенант Олексій Харченко.
   — Ці два роки були дуже насиченими, ми посилено вивчали військово-морську справу, і зараз, можу із впевненістю сказати, що це були найкращі два роки за весь період навчання, — зазначив випускник лейтенант Олексій Харченко. — В подальшому службу буду проходити на одному з кораблів ВМС ЗС України.
   Згадуючи події 2014 року, Олексій Харченко зазначив, що ніхто не планував виходити та співати гімн України, це рішення виникло спонтанно, від самого серця. Тим не менш, Олексій вважає, що це також і дуже сумний момент, адже того дня українські флотські курсанти втратили свою альма-матер.
    Як зазначив тимчасовий виконувач обов’язків начальника штабу ВМС ЗС України контр-адмірал Дмитро Таран, практично сто відсотків сьогоднішніх випускників склали іспити на оцінки “відмінно” та “добре”, також він висловив вдячність керівництву Національного університету “Одеська морська академія” за допомогу у підготовці офіцерських кадрів.
Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів