Видання Міністерства
оборони України.

Видається з 8 червня 1992

14 червня 2012 р.
      
Спеціальному кореспонденту газети “Флот України” Володимиру Вевдюку присвоєне почесне звання “Заслужений журналіст України”               Шанси збірної України вийти з групи підвищилися               Військовослужбовці Збройних Сил взяли участь у встановленні рекорду України з наймасовішого виконання “Севастопольського вальсу”               Співробітник Сімферопольського СІЗО передавав ув'язненим мобільні телефони               В Анталії, де багато українських туристів, стався потужний землетрус магнітудою 6 балів               Спека в Україні завтра сягне 36 градусів               У Польщі під час бійки футбольних фанатів українців не затримано – МЗС               Українці відмовляються вибирати водіїв і масажистів багатіїв у списках партій - «Обозреватель»               Чізора зібрався знову битися з Кличком               

Ми з дружиною кілька років тому розлучилися

№ 63, 07.06.2012 р.
   “Ми з дружиною кілька років тому розлучилися. У шлюбі в нас народився син, який проживає з матір’ю. Зараз колишня дружина не хоче, щоб я бачився із сином. Чи можна її змусити надати мені можливість бачитись із сином та чи передбачені якісь санкції у разі перешкоджання зустрічі з дитиною?”
Олександр ШИЯН, м. Феодосія
   Відповідно до ст. 15 Закону України “Про охорону дитинства” від 26.04.2001 за  №2402 дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. 
   Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов’язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.
   У разі коли батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органами опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини. Рішення органів опіки та піклування з цих питань можуть бути оскаржені в суді у порядку, встановленому законом.
   Дитина має право на отримання інформації про відсутніх батьків, якщо це не завдає шкоди її психічному і фізичному здоров’ю.
   Відповідно до ст. 159 Сімейного кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
   Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
   В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.
   Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.
Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Топ теми
Архів