Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

5 липня 2012 р.
      
Підводний човен “Запоріжжя” Військово-Морських Сил Збройних Сил України здійснив черговий вихід у море               Військові оркестранти представлятимуть Україну та її Збройні Сили на музичному фестивалі у Франції               В Україні утилізують 3 мільйони протипіхотних мін               Верховна Рада виділила Центрвиборчкому 1 млрд. грн. на відеокамери               Українські війська зможуть брати участь у боротьбі з піратами               МНС Криму заборонило запускати китайські ліхтарики "бажань"               

Ми з моїм хлопцем подали заяву про реєстрацію шлюбу

№ 73, 29.06.2012 р.
   “Ми з моїм хлопцем подали заяву про реєстрацію шлюбу. Він мені завжди дарував дорогі подарунки. Але так склалося, що ми розірвали заручини. А тепер мій колишній наречений вимагає повернути всі подарунки. Чи зобов’язана я їх повертати?”
Аліна ХАРЧЕНКО, м. Севастополь
   Сімейний кодекс України визначив можливість повернення подарунків у разі відмови від укладення шлюбу. Потрібно також зазначити, що це стосується лише заручених осіб (тобто осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу). Тому повертаються тільки ті подарунки, які одержані у зв’язку з майбутнім шлюбом. Також потрібно враховувати, хто саме відмовився від укладення шлюбу. Якщо це була ваша ініціатива, то подарунки, одержані у зв’язку з майбутнім шлюбом, доведеться повертати. Вимагати такого повернення ваш наречений, якщо забажає, може у судовому порядку. У цьому випадку особа зобов’язана повернути річ, яка була їй подарована, а якщо вона не збереглася — відшкодувати її вартість. Якщо ж від укладення шлюбу відмовився ваш наречений або ця відмова грунтувалася на спільному рішенні, то законодавчо визначених підстав для повернення подарунків немає. Також варто зазначити, що відповідно до ч. 3 ст. 31 СК особа, яка відмовилася від шлюбу, зобов’язана відшкодувати другій стороні затрати, що були нею понесені у зв’язку з приготуванням до реєстрації шлюбу та весілля. Але такі затрати не підлягають відшкодуванню, якщо відмова від шлюбу була викликана протиправною, аморальною поведінкою нареченої (нареченого), приховуванням нею (ним) обставин, що мають для того, хто відмовився від шлюбу, істотне значення (зокрема тяжка хвороба, наявність дитини, судимість тощо).
Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Топ теми
25 червня
СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ — ЯК ІНВЕСТИЦІЇ У СУСПІЛЬСТВО...
источник:

22 червня
З КОРАБЛЯ — ЗА РУМПЕЛЬ ЯХТИ...
источник:

8 червня
УКАЗ...
источник:

8 червня
ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ...
источник:

Архів