Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

23 вересня 2013 р.
      
Партія Меркель перемогла на парламентських виборах у Німеччині      Жертвами нападу на торговельний центр Westgate у Найробі стали близько 70 людей, поранення отримали майже 200      Армія Швейцарії й надалі комплектуватиметься призовниками      У Китаї жертвами потужного тайфуну стали 20 осіб, десятки тисяч евакуйовано      Кількість жертв двох вибухів, поблизу християнської церкви в пакистанському місті Пешавар, досягла 81 людини, ще 131 отримали поранення      Китайського політика Бо Сілая засудили до довічного ув‘язнення та конфіскації майна      Президент США Обама знову заявив про контроль за зброєю, після стрілянини на об'єкті ВМС у Вашингтоні      
№ 53, 03.08.2013 р.

Міністр оборони України повернув Севастополю давню флотську традицію

   У День флоту України в Севастополі за ініціативою міністра оборони України Павла Лебедєва була відроджена традиція здійснювати рівно опівдні артилерійський постріл з гармати холостим снарядом.
   Цей щоденний ритуал здійснюється з території Військово-морського музею України, що на Михайлівській береговій батареї з метою військово-патріотичного виховання молодого покоління, формування у майбутніх захисників Вітчизни почуття любові та гордості до армії й флоту.
   За словами керівника Військово-морського музею України Сергія Круглова, ідею щодо подачі будь-якого полуденного сигналу з Михайлівської батареї вже пропонували до розгляду керівнику оборонного відомства. Зокрема, було розглянуто та проведено експеримент з риндою, яку встановили на даху батареї, і через звукопідсилюючу апаратуру здійснювався щоденний полуденний сигнал. Але цей експеримент тривав недовго — міністром оборони України було видано директиву щодо відродження давньої військової традиції, на виконання якої українські моряки чітко та якісно спрацювали і встановили дві артилерійські гармати повоєнного виробництва. Артилерійський полуденний постріл — це, звісно, підтвердження статусу Севастополя як міста-фортеці, міста морської слави та головної бази флоту.

   На сьогодні ці гармати обслуговуються відрядженим розрахунком з числа особового складу окремого берегового ракетного дивізіону ВМС ЗС України. Для пострілу використовується бездимний пороховий заряд, але для того, щоб жителі та гості міста мали змогу не тільки чути, але й бачити, звідки здійснюється постріл, в конус ствола добавляють більше змазки. До речі, слід зазначити, що на українському флоті відсутній дефіцит снарядів відповідного типу. Відвідувачі, які опівдні з екскурсією перебуватимуть на Михайлівській батареї, стануть свідками проведення українськими військовими моряками полуденного пострілу.
   Слід додати, що вперше полуденний постріл був введений у 1819 році командиром Чорноморського флоту і портів Чорного моря Олексієм Грейгом, тоді ж була створена “служба часу”. На головних воротах Адміралтейства була побудована башта із закріпленим на ній годинником, а при будинку Головного командира була встановлена гармата. Щодня рівно о 12 годині з неї виконувався полуденний постріл, по якому військовослужбовці звіряли годинники. У подальші роки ця традиція з різних причин урвалася.
   У 1983 році, до 200-річчя Севастополя, традицію відновили. Проте через двадцять років полуденний постріл знову було перервано у зв’язку з відсутністю холостих снарядів необхідного калібру. І тільки через десять років Севастополю остаточно повернули цей флотський ритуал полуденного пострілу.
Руслан РУБАН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів