Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

1 травня 2016 р.
      
Україна закликає РБ ООН вимагати від Росії відновлення прав кримських татар      РФ має повернути Крим Україні та змусити бойовиків на Донбасі припинити вогонь - посол Великобританії в ООН      За минулу добу бойовики 10 разів обстріляли українські позиції в зоні АТО - штаб      На Донбасі відсутні необхідні умови для проведення виборів - Пауер      Українська сторона про обстріл Оленівки: ЗСУ фізично не могли дострелити до блокпосту      МЗС про наслідки російської агресії: Україна втратила 20% ВВП      
№ 129, 08.11.2012 р.

НА ЧЕСТЬ ВИЗВОЛИТЕЛІВ КРИМУ...

   …У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1943 року в районі Ельтигена було здійснено відволікаючий десант, завдяки якому частини підрозділів німецької армії були зняті з північно-східного району Керчі. Це полегшило висадку основного десанту на головному напрямку. Він розпочався 3 листопада з Таманського півострова в районі селищ Єні-Кале, Опасноє, Жуковка, Маяк, Глейкі, Осовіно, мис Тархун, мис Зюк. У результаті успішної великої десантної операції був захоплений Керченський плацдарм, який використали надалі під час звільнення Криму...
   Майже сім десятків років треба було сучасникам, щоб на міській набережній Керчі на честь 69-річчя Керченсько-Ельтигенської десантної операції, що відіграла важливу роль у звільненні Криму від фашистських загарбників під час Другої світової війни, урочисто відкрити монументальну скульптурну групу воїнам-десантникам.
   У відкритті пам’ятного знака активну участь взяли військовослужбовці Керченського гарнізону, який очолює підполковник Олександр Саєнко. Під фанфари оркестру і постріли салютної групи ветерани й гості поклали квіти. Біля пам’ятника виструнчилась Почесна варта. А загалом вшанувати пам’ять полеглих прийшло майже півтисячі учасників і гостей.
   Монумент створений із бетону й пофарбований у бронзовий колір. Композицію пам’ятника складають фігури двох десантників і медсестри. Площадка навколо пам’ятника викладена плиткою, встановлені нові ліхтарі й лави, розбиті клумби й висаджені сосни. Автор пам’ятника — сімферопольський скульптор Костянтин Феодоріді.
   — Я й не думав, що доживу до цього прекрасного дня. Будучи учасником цього десанту, я безмірно вдячний за відкриття такого пам’ятника, — підкреслив учасник Ельтигенського десанту, ветеран Великої Вітчизняної війни Олександр Лубінцов.

   Члени керченських ветеранських організацій відзначили, що домагалися встановлення пам’ятника більше десяти років. А ветерани Збройних Сил радянської армії й флоту зробили закладку священної капсули, наповненої священною землею з місць історичної висадки десанту.
   Цю землю, просочену кров’ю героїв-визволителів, взяли напередодні з Братської могили радянських воїнів-десантників, що загинули з листопада 1943-го по квітень 1944 року, з місця пам’ятного знака на честь встановлення червоного прапора на висоті 69.0 у листопаді 1943 р., з Братської могили радянських воїнів по вулиці Косоногова, що загинули в 1943 році, та з Братської могили 462 радянських воїнів, що в селищі Геройське.

   Почесне право закласти священну капсулу було надано заступнику голови Організації ветеранів міста Керчі підполковнику Федору Козлову, голові Комітету ветеранів фронтовиків міста капітану 1 рангу Рему Золотих, а також представникам військово-патріотичного молодіжного клубу імені Героя Радянського Союзу полковника Ягунова.
   Крім того, в капсулу поклали списки керчан — патріотів міста-героя Керч, що організували збір коштів на встановлення пам’ятного знака морським десантникам.
   Нагадаємо, що загалом в Автономній Республіці Крим — близько 850 пам’ятних місць і пам’ятників, пов’язані з подіями Великої Вітчизняної війни.
Руслан СЕМЕНЮК, для “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів