Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

11 грудня 2013 р.
      
У Києві відбувається зустріч Президента України Віктора Януковича з помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд      Фрегат “Гетьман Сагайдачний” приступив до патрулювання в районі Африканського рогу      Ніякого розгону Майдану не буде. Ніхто не посягає на право громадян на мирний протест - Міністр внутрішніх справ України      Командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Іл’їн здійснює робочі поїздки гарнізонами флоту      Французькі військові під час бойової операції на північному сході Малі у місті Тімбукту знищили майже 20 бойовиків-ісламістів      У столиці ПАР прощаються з Нельсоном Манделою      Демократи та республіканці дійшли згоди щодо параметрів федерального бюджету США на наступний фінансовий рік      У сирійському полоні вже майже три місяці перебувають два іспанські журнаілсти      Президент Франції із коротким візитом прибув до Центральноафриканської республіки      
№ 33-34, 04.05.2013 р.

Наша відповідь... “Веселому Роджеру”

   Військовослужбовці підрозділу спеціального призначення стали першими на українському військовому флоті, що пройшли підготовку у Навчально-тренувальному центрі морських операцій ВМС ЗС України та отримали відповідні сертифікати. Документ надає змогу визначеним національним підрозділам взаємодіяти з підрозділами НАТО та Європейського Союзу у складі коаліційних сил з проведення операцій з морського перехоплення, у тому числі — з протидії піратству.
   Як зазначив начальник Навчально-тренувального центру морських операцій ВМС ЗС України капітан 2 рангу Володимир Жук, фінішною прямою для військовослужбовців групи курсу серій “4000” та “5000” — практичний курс підготовки штурмових доглядових команд — стало відпрацювання контрольного тактичного заняття, яке проходило в два етапи.

   — За легендою, у ході першого етапу заняття судно під німецьким прапором здійснювало перехід морем з Грузії в Болгарію, — розповідає капітан 2 рангу Володимир Жук. — Для особового складу було створено відповідну тактичну обстановку та доведено вихідні дані. Завданнями доглядової команди було поетапне виконання всіх практичних дій, зокрема підйом на борт двома групами, виконання процедур безпеки з екіпажем судна, робота з капітаном судна, огляд, сканування та передача документації на умовний доглядовий корабель, робота групи пошуку щодо огляду вантажу та відпрацювання елементів відходу з борту судна.
   Слід зауважити, що свої практичні дії доглядова команда відпрацьовувала у приміщеннях навчально-тренувального комплексу кафедри живучості кораблів, водолазних та суднопідйомних робіт Академії ВМС імені П.С. Нахімова,  споруди якого дуже точно імітують частину корпусу, ходовий місток і приміщення судна.
   За словами капітана 2 рангу Володимира Жука, згідно з другим етапом заняття підозріле судно вийшло з порту Новоросійськ з відхиленням часових проміжків свого слідування морем. Капітан цього судна неохоче йшов на контакт з доглядовою командою та всіляко перешкоджав військовослужбовцям перевіряти інформацію про судно, яку попередньо було виявлено розвідкою.

   — В ході перевірки виявлено розбіжності щодо стану документації судна, — пояснив офіцер. — Також члени доглядової команди знайшли на борту небезпечний вантаж хімікатів та виявили незаконне перебування людей на судні. Всі практичні дії доглядової команди були правильними. Фізичну силу застосовано тільки там, де була гостра необхідність. Всю необхідну інформацію через засоби зв’язку було передано на умовний доглядовий корабель. В результаті, командуванням корабля прийнято рішення щодо супроводжування підозрілого судна до найближчого порту НАТО для подальшого його огляду прикордонною службою.
   Загалом, як вважає капітан 2 рангу Володимир Жук, доглядова команда впоралася з поставленими завданнями на оцінку “добре”.  
   Варто нагадати, що навчально-тренувальний центр морських операцій ВМС ЗС України розпочав роботу в квітні поточного року. Навчальна програма флотського тренувального центру в багатьох питаннях наближена до міжнародних стандартів і процедур боротьби з піратством та незаконними перевезеннями на морі. Нині розроблено дев’ять навчальних теоретичних та практичних курсів.
   Протягом чотирьох тижнів група спеціального призначення ВМС пройшла інтенсивний практичний курс підготовки штурмових доглядових команд. Так, наприклад, після занять на курсі “4000”, в ході яких військовослужбовці пройшли теоретичну підготовку, були проведені заняття на курсі “5000” з виконанням практичних дій за участю швидкохідних катерів. У ході подальшого навчання штурмові доглядові команди залучалися до занять за участю вертольота КА-27 Сакської морської авіаційної бригади ВМС ЗС України.
   Як зазначив начальник Центру капітан 2 рангу Володимир Жук, під час курсу “5000” з військовослужбовцями проведено заняття з тактико-спеціальної, радіотехнічної, військово-медичної, фізичної, розвідувальної, правової, вогневої та морської підготовки. Також велику увагу було зосереджено на вивченні англійської мови, яка здійснювалася в лінгафонному кабінеті флотського вишу.
   Також у Центрі функціонують ще два навчальні курси серій “2000” (вивчення теорії) та “3000” (практичний курс) з підготовки корабельних доглядових груп. Тут навчання здійснюється для військовослужбовців корабельного складу, військ берегової оборони та підрозділу морської піхоти. Цей курс у плані практичних силових дій дещо спрощений на відміну від курсу підготовки штурмових доглядових команд.
   Крім цього, нещодавно в Навчально-тренувальному центрі морських операцій розпочався курс “1000”, який проводиться для командних груп операцій морського перехоплення. У ньому беруть участь командири і старші помічники командирів кораблів, командири екіпажів палубних вертольотів, доглядові офіцери та їхні помічники. Протягом курсу вони прослухають низку лекцій з відповідної тематики, а наприкінці — здадуть заліки.
   Начальник Центру капітан 2 рангу Володимир Жук наголосив, що навчальні заняття проводять військовослужбовці, які мають досвід участі в морських операціях з антипіратської та антитерористичної спрямованості й отримали відповідні сертифікати НАТО. Це викладачі Академії ВМС імені П.С. Нахімова, офіцери і мічмани з числа корабельного складу, морської піхоти і спецпідрозділів ВМС, які брали участь у миротворчих операціях, а також проходили стажування за кордоном.
   Слід додати, що влітку цього року під час міжнародних багатонаціональних навчань “Сі бриз-2013” фрегат “Гетьман Сагайдачний”, вертоліт КА-27 і доглядова команда пройдуть перевірку і отримають відповідний сертифікат на проведення тактичних процедур під час антипіратської операції НАТО “Океанський щит” в районі Африканського Рогу.
Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів