Видання Міністерства
оборони України.

Видається з 8 червня 1992

14 червня 2012 р.
      
Спеціальному кореспонденту газети “Флот України” Володимиру Вевдюку присвоєне почесне звання “Заслужений журналіст України”               Шанси збірної України вийти з групи підвищилися               Військовослужбовці Збройних Сил взяли участь у встановленні рекорду України з наймасовішого виконання “Севастопольського вальсу”               Співробітник Сімферопольського СІЗО передавав ув'язненим мобільні телефони               В Анталії, де багато українських туристів, стався потужний землетрус магнітудою 6 балів               Спека в Україні завтра сягне 36 градусів               У Польщі під час бійки футбольних фанатів українців не затримано – МЗС               Українці відмовляються вибирати водіїв і масажистів багатіїв у списках партій - «Обозреватель»               Чізора зібрався знову битися з Кличком               

Нещодавно суд першої інстанції поновив мене на роботі

№ 62, 06.06.2012 р.
   “Нещодавно суд першої інстанції поновив мене на роботі. Мій роботодавець зробив це з дати винесення рішення, тепер в мене доволі великий розрив в трудовому стажі. Як правильно поновлюють особу на роботі?”
Олена КУЛЬПЕКА, м. Севастополь
   Згідно з вимогами ч. 5 ст. 235 Кодексу законів про працю України прийняте судом рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню.
   Відповідно до ст. 77 Закону України “Про виконавче провадження” виконання рішення вважається завершеним з моменту фактичного допущення зазначеного працівника до виконання попередніх обов’язків на підставі відповідного акта органу, що прийняв незаконне рішення про звільнення працівника.
   Питання, пов’язані з фактом поновлення на роботі, вирішуються відповідно до рішення суду: видається наказ про поновлення працівника на роботі та вносяться зміни до трудової книжки працівника відповідно до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Міністерством праці України, Міністерством юстиції України, Міністерством соціального захисту населення від 29.07.1993 за №58, зокрема, визнається недійсним запис, зроблений відповідно до наказу, визнаного судом незаконним.
   Отже, поновлення на попередній роботі відбувається не з дати винесення судом рішення про таке поновлення, а з дати звільнення працівника, яка, відповідно до цього рішення, визнається недійсною.
Юридична служба “Флоту України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Топ теми
Архів