Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

11 грудня 2013 р.
      
У Києві відбувається зустріч Президента України Віктора Януковича з помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторією Нуланд      Фрегат “Гетьман Сагайдачний” приступив до патрулювання в районі Африканського рогу      Ніякого розгону Майдану не буде. Ніхто не посягає на право громадян на мирний протест - Міністр внутрішніх справ України      Командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Іл’їн здійснює робочі поїздки гарнізонами флоту      Французькі військові під час бойової операції на північному сході Малі у місті Тімбукту знищили майже 20 бойовиків-ісламістів      У столиці ПАР прощаються з Нельсоном Манделою      Демократи та республіканці дійшли згоди щодо параметрів федерального бюджету США на наступний фінансовий рік      У сирійському полоні вже майже три місяці перебувають два іспанські журнаілсти      Президент Франції із коротким візитом прибув до Центральноафриканської республіки      
№ 33-34, 04.05.2013 р.

Обмін досвідом і десантне братерство

   На базі морської авіаційної бригади Військово-Морських Сил Збройних Сил України пройшли збори інструкторів пошуково-рятувальної парашутно-десантної служби ВМС ЗС України та військовослужбовців парашутно-десантних служб військових частин Очакова, Феодосії, Новоозерного та Сак.

   Те, що заняття проходять спільно з іншими підрозділами, всі вважають великою перевагою, оскільки в одних є досвід роботи в морі, у когось — в горах, а інші за своїм безпосереднім призначенням мають бути найкраще фізично підготовлені і десантуватись зі зброєю та іншим спорядженням. Тож всі один в одного чогось навчаються, переймають досвід, а що найголовніше — зміцнюється десантне братерство.
   Загалом протягом трьох тижнів здійснено 866 стрибків вдень та вночі на різні майданчики. В ході проведення зборів вперше в історії ВМС ЗС України тридцять військовослужбовців на парашутах з круглими куполами провели нічне десантування з літака АН-26 з висоти 800 метрів. Слід зазначити, що основні десантування виконувалися на парашутних системах вітчизняного виробництва ДПС. Також були проведені випробування нової парашутної системи ПНЛ-54, яка у перспективі замінить парашутну систему ПНЛ-58. Випробування проходили на різних літальних апаратах, швидкостях та висотах. На першому етапі, щоб забезпечити точність приземлення і знайти безпечну висоту для відкриття куполу, замість людей на парашутах скидали 120-кілограмові манекени, які, хоч і безголосі, та все ж є членами повітряного братерства, бо кожен з них має своє ім’я.
   Не обійшлося і без традиційних моментів. Кожен сотий стрибок в десантників є ювілейним, і, за старою традицією, більш досвідчені фахівці вітають колегу, добре прикладаючись запасним парашутом до “п’ятої точки”. А ювілярів виявилося не мало, що додавало ще більше позитивного настрою і без того не сумній команді.
   Були на аеродромі і представники зовсім молодих підрозділів. Одна з військових частин, фахівці якої виконували стрибки, сформована лише у минулому році.
   — Зараз один з підрозділів проходить інтенсивну фазу підготовки, тому наше головне завдання — навчити людей стрибати з парашутом, йти під воду, стріляти, а вже далі триватиме робота щодо злагодження підрозділів і таке інше. Ми вперше на базі Новофедорівки виконуємо парашутні стрибки, — сказав командир Морського пункту ВМС ЗС України капітан 3 рангу Микола Захватихата. — Враження від нових систем десантування тільки позитивні. Раніше стрибали на парашутах старих систем типу Д-6, і удар об землю був дуже чутливим, а тут куполи нові, приземлення м’яке і навіть, якщо так можна висловитися,  приємне.
Леонід МАТЮХІН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів