Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

4 березня 2016 р.
      
№ 147, 20.12.2012 р.

ПІННА “АТАКА” КОРВЕТА “ЛУЦЬК”

   Незадовго до новорічних свят з екіпажем українського корвета “Луцьк”, де командиром капітан 3 рангу Максим Ємельяненко, було відпрацьовано організацію з боротьби за живучість корабля. Так, пройшло показове корабельне бойове навчання з боротьби за живучість корабля під час стоянки в пункті базування при виникненні пожежі.

   За сценарієм навчання, в румпельному відділенні сталося коротке замикання електрощита, що спричинило пожежу.  Після проведення безпосередньої розвідки аварійного приміщення корабельною аварійною партією та обрання нею тактики боротьби за живучість було миттєво прийнято рішення, як діяти далі. Одразу після розгортання необхідного аварійно-рятувального майна аварійна партія під керівництвом командира газотурбінної групи електромеханічної бойової частини старшого лейтенанта Василя Гирби негайно з необхідними засобами пожежогасіння прибула до осередку пожежі. Розпочалася пінна “атака” задимленого приміщення. Умови поставленого завдання були наближені до реальних — таких, що можуть статися як у базі, так і в морі. Під час ліквідації умовної пожежі один з учасників аварійної партії постраждав від чадного диму. Його миттєво було евакуйовано та надано невідкладну медичну допомогу. Далі через поширення вогню в румпельному відділенні були застосовані фреонові вогнегасники, які швидше витісняють кисень із аварійного приміщення. А за допомогою потужних струменів води із сусіднього борту МТЩ “Черкаси” вдалося охолодити кормову частину корпусу корвета “Луцьк”. Після повторної розвідки аварійного приміщення було вжито заходів щодо вивітрювання з нього чадного диму. Завдяки впевненим діям членів аварійної партії  й додаткових сил пожежу було вчасно ліквідовано.
   Слід відмітити, що ліквідація пожежі — один з найскладніших епізодів БЗЖ, і не лише через труднощі, які виникають при цьому, а й через психологічний бар’єр, що відчуває людина при безпосередньому зіткненні з вогняною стихією.
   Як зазначив старший лейтенант Василь Гирба, з особовим складом постійно проводяться спеціальні заняття, тренування, де відпрацьовуються всі елементи боротьби за живучість. Щотижня на чергування виділяється аварійна група, яка, до речі, й продемонструвала свої дії на цьому навчанні.
   За словами помічника командира корвета “Луцьк” з бойового управління капітан-лейтенанта Дениса Гриценка, боротьбу за живучість, як один із головних елементів корабельної організації, було відпрацьовано у повному обсязі та за встановлений норматив. Це було відзначено керівником навчання, помічником головного механіка відділу головних спеціалістів управління бойової підготовки командування ВМС ЗС України капітаном 2 рангу Андрієм Похващевим, який спостерігав за ходом цього навчання.
   Капітан 2 рангу Андрій Похващев впевнений, що дані навчання потрібно проводити якомога частіше для того, щоб особовий склад мав можливість під час аварійних ситуацій у реальному житті діяти чітко й злагоджено, адже від результативності їхніх дій залежить здоров’я та життя людей.
Руслан РУБАН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів