Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

9 листопада 2013 р.
      
У США у штаті Алабама зійшли з рейок і перекинулися 20 вагонів 90-вагонного потяга з нафтою      Палестинські урядовці заявили, що вважають Ізраїль "єдиним підозрюваним" у смерті лідера палестинців Ясіра Арафата      Україна запропонувала Болгарії допомогу з поглиблення русла Дунаю      США втратили право голосу в ЮНЕСКО      Палестинські біженці з Сирії другий день поспіль ведуть голодний страйк в притулку на італійському острові Лампедуза      У столиці Іспанії триває 4-й день безстрокового страйку працівників компаній з прибирання сміття та догляду за парками      Найсильніший цього року супертайфун Хаян і далі лютує на Філіппінах      
№ 18, 06.03.2013 р.

ПОДАРУЙ СВОЄ МИСТЕЦТВО ЛЮДЯМ

    Минулий рік для працівників 28-го Гарнізонного будинку офіцерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, де начальником майор Валерій Макаров, був насичений різноманітними заходами військово-патріотичного та культурно-просвітницького спрямування. Так, ними було проведено більше сорока заходів, які не тільки прикрасили службові будні українських військових моряків, а й дозволили їм ближче познайомитися з мистецтвом прекрасного.
    У стінах цього флотського закладу вже багато років працює чудовий сімейний тандем інструкторів 28-го ГБО — заслужений працівник культури Ірина Павліщева та її донька інструктор 28-го ГБО Наталія Павліщева. Вони постійно радують цікавими та оригінальними ідеями, які чудово втілюють у життя. Як приклад можна навести програму “Театрали-аматори — військовослужбовцям Збройних Сил України”.

    — У минулому році ця програма стала популярною як ніколи, у її рамках Севастополь відвідало вісім колективів, — розповіла Ірина Павліщева. —  Ідея започаткування такої програми народилася під час нашої участі у фестивалі “Південні маски”, який щороку проходить у Миколаєві. Після того, як творча студія 28-го ГБО “Sunrise” декілька разів завоювала Гран-прі цього фестивалю, нас почали запрошувати в журі. Окрім цього, наш колектив неодноразово брав призові місця та Гран-прі й у багатьох інших всеукраїнських та  міжнародних фестивалях аматорської театральної творчості. І коли ми побачили, що в Україні існує багато цікавих та чудових колективів, ми й вирішили показати їх нашим військовим морякам. Так, починаючи з 2007 року до флотської столиці запрошуються кращі колективи, що перемогли на цих фестивалях.
    Щодо 2012 року, то інструктори 28-го ГБО побували на фестивалях “Південні маски” та “Від Гіпаніса до Борисфена”, які проходили в Миколаєві, Одесі, Південному, Коблеві та Очакові. Зазвичай до Севастополя приїжджає лише одна аматорська  група, але, за словами Ірини Павліщевої, минулого року на цих театральних дійствах було так багато різноманітних та цікавих колективів, що вирішили запросити декілька з них.

    Першими перед військовослужбовцями виступили актори творчого колективу “Простір”. Вони продемонстрували виставу за оповіданням Кіра Буличова “Можна попросити Ніну?” з використанням новітніх технологій, а саме у форматі 3D. Далі, наприкінці серпня, моряки насолодилися майстерністю театру “Вавілон”, що представляє столицю нашої Батьківщини — Київ. А вже на початку жовтня до Севастополя приїжджав Молодіжний народний театр “СТУК” із Миколаєва. У День української писемності та мови перед українськими моряками виступили творчий колектив — зразковий театр “Маска” і його підготовча  дитяча група “Балаганчик” Бердянського центру дитячої та юнацької творчості імені Є. Руднєвої. Додамо, що програма “Театрали-аматори — військовослужбовцям Збройних Сил України” була присвячена 21-й річниці незалежності України.
    — Про значимість такої програми говорить і те, що за всі роки її існування жоден колектив не відмовився, а, навпаки, вважає за честь отримати наше запрошення, — продовжує Ірина Павліщева. — І все це, незважаючи на той факт, що всі колективи приїжджають, проживають та харчуються за власні кошти. А ті, хто хоч раз поспілкувався з нашими глядачами-військовослужбовцями, мріють потрапити до нас знов. Про це говорять і записи, які учасники програми залишають у Книзі відгуків.

    Також важливим моментом цих візитів є й те, що колективи не тільки показують вистави, а й проводять творчі зустрічі з українськими військовими моряками, відвідують військові частини та кораблі. Спілкуючись з військовослужбовцями, вони більше дізнаються про вітчизняний флот.
    — Така програма не могла б існувати без підтримки управління з виховної та соціально-психологічної роботи командування ВМС ЗС України та керівництва Будинку офіцерів, — додала Ірина Павліщева. — По-перше, нашу ініціативу, яка шість років тому здавалася просто нереальною, підтримали, нам повірили. По-друге, допомога, яку вони надають в організації екскурсій, зустрічей, облаштуванні сценічних майданчиків, також є безцінною. Не забуваємо ми і про самовіддану гру самих артистів, які зі щирістю дарують своє мистецтво за непростих для себе умов. Ми дякуємо за підтримку своїм командирам та керівникам, ми дякуємо артистам. І давайте пам’ятати, що мистецтво тільки тоді належить народу, коли народ має змогу бачити та відчувати це мистецтво.
    Окремої уваги заслуговує проведення у минулому році своєрідного талант-шоу “ВМС мають таланти”. Цей огляд-конкурс художньої самодіяльності став справжньою подією для флотських колективів, на яку з нетерпінням чекали протягом року.
    — Кожного року ми намагаємося залучити до конкурсу нових учасників, показати цікаві концертні номери та продемонструвати нові жанри, — говорить інструктор
28-го ГБО заслужений працівник культури АР Крим Ірина Павліщева. — Все це робить конкурс цікавішим і кожного разу — неповторним. Тим більше нам приємно, коли просто на очах, за твоєю творчою допомогою розкривається нове дарування. Щодо жанрів, то цього разу нас вразила хореографічна складова. Були представлені як традиційні народні, так і сучасні танці, і навіть один із нових, маловідомих стилів — “трайбл”. До речі, всі учасники виступали дуже професійно.
    Варто сказати й про знаменитий проект Гарнізонного будинку офіцерів “Козацькі ігри”, який традиційно проходить напередодні Дня українського козацтва. Ці ігри відбуваються за підтримки Чорноморського козацького округу Всеукраїнської громадської організації Українського реєстрового козацтва та командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Автором цього проекту є Наталя Павліщева, і цей захід став своєрідною візитною карткою Будинку офіцерів.
    Щодо поточного року, то, за словами Ірини Павліщевої, він має стати не менш продуктивним, ніж минулий. У планах працівників флотського Будинку офіцерів проведення як вже відомих заходів, так і втілення в життя декількох принципово нових проектів. Тож, побажаємо успіхів працівникам 28-го ГБО ВМС ЗС України, щоб вони й надалі радували цікавими заходами, які виховують справжніх патріотів нашої Батьківщини.
Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів