Видання Міністерства
оборони України.

Видається з 8 червня 1992

6 червня 2012 р.
      
На фінал Євро-2012 є ще вільні квитки               В Україні відзначають День журналіста               Негода знеструмила 15 тернопільських сіл               У Харкові рятувальники МНС зняли чоловіка з високовольтної ЛЕП               У Пакистані ударом американських безпілотників знищено одного з лідерів терористичного угрупування "Аль-Каїда"               Агентство Moody's знизило рейтинги ряду банків Німеччини і Австрії               ВПС ізраїльської армії завдали ракетно-бомбові удари по сектору Газа               Сонячний літак із Мадрида долетів до Рабата               Військово-медичний клінічний центр Кримського регіону отримав єдиний в Україні новітній “лазер” для корекції зору               

ПРО ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ СЕВАСТОПОЛЬСЬКОЇ ЮСТИЦІЇ

№ 35, 10.04.2012 р.
   В одному старому анекдоті недбалий студент намагався скласти іспит з біології, маючи у своєму багажі знань відомості лише про блох (де мешкають, чим живляться тощо). Він знаходив якісь спільні риси в об’єкта своєї “спеціалізації” з тим, про що йшлося в іспитовому білеті, та бадьоро і натхненно викладав те, на чому добре розумівся.
   Дещо подібне довелося спостерігати й газеті “Флот України”, яку за певними ознаками Ленінське районне управління юстиції міста Севастополя під загальною орудою такого собі пана Антонова обрало об’єктом перевірки стану правової роботи (діяльності юридичної служби), посилаючись на відповідне положення про свою діяльність, яке начебто затверджене наказом міністра юстиції України від 14.07.2011 за №47/5 (зі змінами).
   Так, у відповідності з вищевказаним положенням управління має перевіряти “державні установи”. Проте “Флот України” — установа Міністерства оборони України, а це, як кажуть в Одесі, — дві великі різниці. Складова військового відомства — газета — відрізняється за своїм устроєм та спеціалізацією, як собака від тієї блохи, що на ній мешкає. На цій специфіці добре знаються відповідні військові юридичні органи, що майже двадцять років і здійснюють відповідний нагляд за станом правової роботи в нашій установі.
   Чому саме зараз, напередодні двадцятої річниці з дня виходу першого номера “Флоту України”, прокинувся до нас інтерес з боку Ленінського районного управління юстиції в місті Севастополі — невідомо. І чому жерцям “справедливості” Ленінського району не спало на думку перевірити такі “державні установи”, як, наприклад, управління СБУ або МВС у м. Севастополі, та не долучити до своєї єпархії підзвітних ще й міську прокуратуру?
   Двічі “Флот України” надсилав інформаційний запит щодо надання редакції інформації про план перевірок Ленінським районним управлінням юстиції в місті Севастополі на 2012 рік.
   Двічі отримували відписки, які до суті справи стосунку не мали. Такий собі філологічний абсурд, розрахований, мабуть, на людей, не обтяжених інтелектом: мовляв, “…планування роботи у Ленінському районному управлінні юстиції м. Севастополя здійснюється на півріччя, тому не маємо можливості надати запрошену інформацію на 2012 рік”.
   Проте ця “можливість” хутко з’явилась після нашого листа до Міністерства юстиції: центральне відомство швидко затребувало у Ленінського райуправління горезвісний план. І був цей план на цілий поточний рік з усіма датами й печатками та буцімто належним чином затверджений.
   Ось тільки чомусь затверджений він був 17.01.2012, тобто пізніше, ніж ми отримали повідомлення про майбутню плано-
ву (!) перевірку редакції газети “Флот України”, датовану 13.01.2012.
   Відверта брехня пана Антонова просто вражає, втім, як і його впевненість у безкарності. Адже згаданий вчинок керівника від юстиції згідно із Законом України “Про засоби запобігання та протидії корупції” (ст. 16, ч. 1) носить прямі ознаки корупційних дій. А хіба є щось спільне між поняттями “корупція” та “юстиція”, крім закінчення?
   Чому у вищезгаданому відомстві відсутній чіткий, зрозумілий план проведення перевірок (бо невідомо, чи був цей план взагалі на момент інформаційного запиту редакції, чи його швиденько народили після окрику “зверху”)?
   Більш за все бентежить ставлення чиновників, адже всі їхні дії як держпосадовців, та ще й юридично обізнаних, мають базуватися виключно на прямих вимогах закону. Редакція “Флоту України” має повне моральне право заявити: із севастопольською юстицією не все гаразд. Принаймні районного рівня. В іншому випадку чиновники “від справедливості” не насміхалися б над законом.
   Ми категорично проти чиновницького свавілля, тяганини та безвідповідальності. Епістолярне спілкування з відомством, яке повинне контролювати виконання законів, не додає ані часу, ані спокою тим, хто стає на шлях захисту своїх елементарних громадянських прав. Проте, на наше переконання, воно того варте.
   Впевнені, що ми недарма детально виклали читачам усі перипетії одного з численних епізодів нашого життя, бо, тільки віддавши на суд громадськості подібні проблеми, ми в змозі зупинити недбалих чиновників та вселити впевненість у наших громадян, що свавіллю можливо та треба покласти край.
   Порядність, професійність, коректність та, якщо хочете, патріотизм… Невідповідність хоча б одному з цих принципів повинна поставити хрест на кар’єрі подібних антонових. Інакше жодні реформи безсилі навести в країні Лад.
Олександр МЕЗЕНЦЕВ, газета “Флот України”,
10 квітня  2012 року


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Топ теми
Архів