Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

28 липня 2016 р.
      
№ 36, 04.09.2015 р.

РАКЕТНИЙ КРЕЙСЕР «УКРАЇНА» НАЦІОНАЛЬНИМ ВМС НЕ ПОТРІБЕН

    Про це кореспонденту газети «Флот України» повідомив командувач Військово-Морських Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук.
   -Крейсер «Україна» - це відламаний від держави кусень, його буде реалізовано, а кошти з реалізації підуть на будівництво нових кораблів і катерів, - сказав Сергій Гайдук.
   Командувач пояснив дане рішення тим, що реально на крейсері 80 % озброєння - російське,  тобто він проектувався під зразки навігаційного обладнання та стрілецького озброєння, які в Україні не виробляються, крім того, щоб  забезпечити розгортання діяльності ракетного крейсеру необхідно 3-4 кораблі класу фрегат чи есмінець. І на останок,  проблемою є й відсутність інфраструктури базування.
   Також командувач запевнив, що до кінця року ВМС поповнять два катери класу «Гюрза», будівництво яких завершується на заводі «Ленінська кузня». Екіпажі даних катерів, за словами командувача, вже знаходяться на підприємстві, де вивчають технічну та спеціальну документацію, беруть участь у вивченні обладнання.  На листопад-грудень заплановані державні випробування як у прісній, так і в морській водоймах.
   На цій же базі з 2016 року починається будівництво катерів класу «Кентавр», особливість яких є здатність взяти на борт до 36 морських піхотинців.
   Крім того, віце-адмірал Сергій Гайдук запевнив, що виводиться парк застарілих літаків Бе-12 пошуково-рятувальних, протичовнових, натомість до складу ВМС вводиться новітній парк універсальних патрульних транспортних  літаків класу «Антонов». Командувач повідомив про домовленість з київським підприємством Антонова, щодо готових зразків цих літальних апаратів. Цікаво, що вперше базові цільові патрульні літаки будуть носіями ракетної зброї.
   Командувач підкреслив, що на сьогодні підсилюються ударні можливості морської авіації, тобто крім протичовнових, пошуково-рятувальних, транспортних літаків ВМС поповнять ударні вертольоти, які зможуть здійснити підтримку як корабельних сил, так і сил на приморському напрямку з нанесенням ураження з використанням систем некерованої зброї.
   Віце-адмірал Сергій Гайдук також заявив, що у 2017  році у склад 10 морської авіаційної бригади  планується включити ланку безпілотних апаратів, які будуть здатні на сучасному рівні цілодобово транслювати інформацію в режимі онлайн.


Версія для друку

Коментарі

spoltoranin
добавлено 09.09.2015 07:44:24

Шановні журналісти, що за муть ви написали. Вдумайтеся в ту фразу, як ви назвали статтю. Зараз весь інтернет кип'ятком обмочився на радостях, а москалі репостять вашу статтю "Україна продається" Для відома! Вже більше 5 років назва з крейсера проекту 1164 вилучена, більше того він ніколи не входив до складу ВМС. Фактично це "Надлишкове майно Збройних Сил України крейсер проекту 1164", яке знаходиться на відповідальному зберіганні на заводі імені 61 комунара, та належить до юрисдикції Департаменту надлишкового майна. Ніхто його не купить, навіть за даром не візьме, у нього два курси, або на риф, або в утиль. Це штанга і дуже необережна.

porosenko
добавлено 10.09.2015 05:31:06

Продайте крейсер москалям, будет чем за газ зимой заплатить.

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів