Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

23 вересня 2013 р.
      
Партія Меркель перемогла на парламентських виборах у Німеччині      Жертвами нападу на торговельний центр Westgate у Найробі стали близько 70 людей, поранення отримали майже 200      Армія Швейцарії й надалі комплектуватиметься призовниками      У Китаї жертвами потужного тайфуну стали 20 осіб, десятки тисяч евакуйовано      Кількість жертв двох вибухів, поблизу християнської церкви в пакистанському місті Пешавар, досягла 81 людини, ще 131 отримали поранення      Китайського політика Бо Сілая засудили до довічного ув‘язнення та конфіскації майна      Президент США Обама знову заявив про контроль за зброєю, після стрілянини на об'єкті ВМС у Вашингтоні      
№ 53, 03.08.2013 р.

Шляхом позитивних змін та реформ

   Напередодні святкування Дня флоту України особовий склад національних Військово-Морських Сил взяв участь в урочистих заходах з нагоди свята.
   Щоб привітати військових моряків зі святом, до Севастополя прибули міністр оборони України Павло Лебедєв, заступник міністра оборони Артуро Бабенко, начальник Генерального штабу — головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Володимир Замана, представники депутатського корпусу та шефських делегацій з багатьох регіонів України.
   За традицією, глава вітчизняного оборонного відомства Павло Лебедєв поклав квіти до пам’ятника Гетьману Петру Сагайдачному. На заході також були присутні командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Іл’їн, представники керівництва міста, ветерани Збройних Сил та жителі й гості Севастополя.

   Після покладання квітів та проходження урочистим маршем роти Почесної варти ВМС у Культурно-інформаційному центрі Міністерства культури України відбулися святкові збори до Дня флоту України.
   Вітаючи військових моряків та ветеранів флоту, міністр оборони Павло Лебедєв зробив акцент на тому, що Збройні Сили України стоять на шляху реформування, і це позитивно позначиться на їхній подальшій долі.
   — Президентом України — Верховним Головнокомандувачем ЗС України поставлено завдання щодо реформування й розвитку Збройних Сил та перехід армії на якісно новий рівень, — підкреслив Павло Лебедєв. —  Це, у першу чергу, підвищення інтенсивності бойової підготовки, соціального захисту військовослужбовців та перехід на комплектування на контрактній основі.
   Міністр оборони під час виступу на урочистих зборах також нагадав, що цього року закінчується призов на строкову службу і з наступного року Збройні Сили України комплектуватимуться на принципах виключно професійної контрактної армії.
   За словами Павла Лебедєва, будуть також оптимізовані структура й управління Збройних Сил і Міністерства оборони.
   — Поставлено завдання протягом двох років перейти на міжвидовий принцип побудови Збройних Сил, це підвищить у рази бойову ефективність підрозділів, — зазначив міністр оборони. — Визначено пріоритети в розвитку Збройних Сил. Це авіація, ракетні комплекси, корабельний склад. Головне, ведеться цілеспрямована робота щодо підвищення показників бойової підготовки особового складу. Також продовжується технічне переоснащення військ. Тільки в цьому році буде прийнято на озброєння 19 зразків зброї та військової техніки.
   Як зазначив керівник Міністерства оборони, проведено великий об’єм роботи щодо підвищення соціального захисту.
   — Ви знаєте, що у 2012 році Військово-Морським Силам підняли у два рази грошове забезпечення, — зазначив глава вітчизняного оборонного відомства. —У цьому році й до 2014 року уряд прийняв рішення збільшити грошове забезпечення всьому особовому складу Збройних Сил України. Грошове забезпечення для військовослужбовців перевищить середню зарплату по країні, досягне рівня від 4 тисяч гривень для молодшого офіцерського складу, і до 7 — 8 тисяч для старшого складу.
   Також Павло Лебедєв наголосив, що керівництвом оборонного відомства відповідно до програми розвитку Збройних Сил на 2013 — 2017 роки заплановано придбання 20 тисяч квартир для військовослужбовців Збройних Сил, що дозволить вирішити проблему службового житла.
   — На це передбачено майже 1,2 мільярда гривень, — повідомив глава оборонного відомства. — Також ми знайшли та врегулювали механізми щодо додаткового залучення фінансування. Це реалізація надлишкового майна. Відповідне рішення вже прийняте Президентом України та Кабінетом міністрів України. У Збройних Силах ведеться робота щодо продажу цього надлишкового майна з обов’язковою умовою стосовно направлення цих грошей на вирішення житлових питань в армії.
   Слід підкреслити, що міністр оборони України Павло Лебедєв вручив шести військовослужбовцям ВМС ЗС України ордери на квартири. А 30 молодшим офіцерам, мічманам, прапорщикам, старшинам і матросам за ініціативою Павла Лебедєва було вручено грамоти та грошові премії від Фонду соціально-економічного розвитку Севастополя.
   Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Іл’їн, звертаючись до присутніх, зазначив, що Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗС України, міністр оборони України та командування Генерального штабу ЗС України розглядають розвиток національного флоту, як важливий фактор у забезпеченні національної безпеки в політичній, економічній та військовій сферах.
   — Це зазначено в прийнятих нещодавно концептуальних документах, —відмітив віце-адмірал Юрій Іл’їн. — І головне, що цей процес відображається у конкретних рішеннях, які закріпили незмінність обраного курсу реформ. Саме це дозволяє ставити нам амбітні цілі. 2013 рік за багатьма показниками став визначальним для ВМС. Часи виживання, недофінансування та зниження бойового потенціалу назавжди пішли в минуле. Запроваджені нові підходи у кораблебудуванні та комплексному ремонті кораблів почали давати відчутні позитивні результати. Створено підгрунтя для подальшої співпраці з підприємствами суднобудівної та судноремонтної галузей. Вперше у своїй новітній історії Військово-Морські Сили відновили несення бойової служби в Чорному морі.
   За словами командувача ВМС, у поточному році такі завдання виконували корвети “Тернопіль”, “Хмельницький”, морські тральщики “Черкаси” та “Чернігів”, корабель “Переяслав”, артилерійський катер “Скадовськ”.  Командувач флоту також зазначив, що фрегат “Гетьман Сагайдачний” завершує підготовку до патрулювання в Аденській затоці в рамках операції “Океанський щит”.
   — Відроджуються підводні сили флоту, — відзначив віце-адмірал Юрій Іл’їн. — Великий підводний човен “Запоріжжя” закінчив плановий ремонт, знову в строю і готується до виконання завдань. Також розпочато створення Севастопольської військово-морської бази, що дозволить удосконалити систему управління та забезпечення сил.
   Урочистості завершилися святковим концертом, який організували творчі колективи Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України.
Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів