Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

5 липня 2012 р.
      
Підводний човен “Запоріжжя” Військово-Морських Сил Збройних Сил України здійснив черговий вихід у море               Військові оркестранти представлятимуть Україну та її Збройні Сили на музичному фестивалі у Франції               В Україні утилізують 3 мільйони протипіхотних мін               Верховна Рада виділила Центрвиборчкому 1 млрд. грн. на відеокамери               Українські війська зможуть брати участь у боротьбі з піратами               МНС Криму заборонило запускати китайські ліхтарики "бажань"               

СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ — ЯК ІНВЕСТИЦІЇ У СУСПІЛЬСТВО

№ 71, 25.06.2012 р.
  Севастополь з робочим візитом відвідав віце-прем’єр-міністр — міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко. У рамках візиту міністр побував у міській лікарні №3 імені Даші Севастопольської.
   Керівництво міста спільно із Сергієм Тігіпком, пообіцяло ветеранам і медичному персоналу вирішити проблеми цього медзакладу відразу після завершення будівництва і введення в експлуатацію одного з корпусів 1-ї міської лікарні. Голова СМДА Володимир Яцуба запросив міністра подивитися, на якій стадії знаходяться роботи з будівництва цього корпусу, відкриття якого анонсовано на липень. Також він заявив, що на відкриття, можливо, прибуде Президент України Віктор Янукович або прем’єр-міністр Микола Азаров.

   У ході відвідування лікарні №3 Сергій Тігіпко поспілкувався з ветеранами. Окрім питань соціального захисту, севастопольські ветерани переймаються й “мовним питанням”. Однак Сергій Тігіпко розвіяв усі хвилювання.
   — Ми приймемо закон, — звернувся віце-прем’єр до ветеранів. — Ваші діти, онуки і правнуки будуть вчити українську, російську та англійську мови з першого класу, щоб вони були конкурентоспроможними. Нам треба, щоб вони знали три мови. Тому що ринок збуту — Європа. Це номер один. Країни СНД — номер два. Ми не підемо на те, щоб робити дві національні мови, бо це призведе до непотрібних розмов.
   Далі у міськдержадміністрації відбулася нарада Сергія Тігіпка з керівниками соціальних структур міста. Міністр соціальної політики заявив, що пріоритетним для влади є вирішення проблем соціально незахищених категорій громадян, ветеранів та пенсіонерів. За словами Сергія Тігіпка, сьогодні уряд робить реальні дії щодо боротьби з бідністю.
   Потім відбулася прес-конференція, на якій віце-прем’єр та голова СМДА відповіли на запитання журналістів. Головним чином представники мас-медіа цікавилися результатами щодо пенсійного забезпечення.

   — Нинішнє підвищення пенсій та інших виплат обгрунтоване економічним зростанням, — зазначив Сергій Тігіпко. — Кошти на це були знайдені при перегляді держбюджету. Крім того, додаткові надходження будуть отримані від впровадження податків на багатство та операції з офшорами, а ще від легалізації заробітних плат і робочих місць. Стосовно підвищення соціальних виплат і видачі компенсацій вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР, то вони не призведуть до розкручування інфляції. Уряд контролює ситуацію, та показники інфляції зараз рекордно низькі.
   Також він підкреслив, що в рамках соціальних ініціатив президента проведено осучаснення пенсій на базі заробітних плат 2007 року. 12,9 млн. пенсіонерів уже отримали підвищення пенсій у середньому на 120 гривень. Більше ніж на третину зростуть пенсії військових пенсіонерів. Підвищення відбуватиметься поетапно: 1 липня — +10%, з 1 вересня — +10%, 1 січня 2013 р. — +10,5%. Більше ніж удвічі зросли виплати інвалідам війни. До 9 Травня збільшено пенсії учасникам війни та виплати сім’ям померлих інвалідів війни. Сьогодні прийнято рішення про підвищення в десять разів, до 1094 грн., виплат для сімей, які доглядають за психічно хворими людьми. Збільшено виплати інвалідам-регресникам, у середньому на 246 грн. Окрім цього, розроблено окрему програму реабілітації дітей з ДЦП (вартістю 44,8 млн. грн.).
   — Нами введено новий механізм забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації — за індивідуальною заявкою людини, тендери скасовуються, — сказав міністр. — Вперше в цьому році сто відсотків інвалідів будуть забезпечені технічними засобами реабілітації. Крім того, у Верховній Раді в першому читанні був прийнятий законопроект, який скасовує тендери на закупівлю путівок для оздоровлення чорнобильців. Внесено зміни до бюджету, які передбачають збільшення допомоги пенсіонерам, інвалідам та дітям з малозабезпечених сімей. Отримувати підвищену допомогу люди будуть з 1 липня.
   Відповідаючи на запитання журналістів, Сергій Тігіпко зазначив, що сьогодні всі 13 ініціатив, за які відповідає Мінсоцполітики, практично реалізовані.
   — Усі соціальні ініціативи будуть виконані на 100 відсотків. Більш того, підвищення соціальних стандартів не обмежиться тільки 2012 роком. Цей процес буде продовжуватися. Але для цього потрібно найближчим часом забезпечити розвиток економіки, — додав міністр.
   Також Сергій Тігіпко детально зупинився на законопроекті щодо зайнятості населення. За його словами, Мінсоцполітики підготувало нову редакцію законопроекту про зайнятість населення, яку Верховна Рада вже прийняла в першому читанні. Документ містить низку стимулів для роботодавців, за допомогою яких удасться поліпшити ситуацію з працевлаштуванням вразливих на ринку праці категорій громадян: молодих людей без досвіду роботи, сиріт, людей передпенсійного віку, одиноких батьків, батьків дітей-інвалідів та інших, також цей законопроект дозволить забезпечити створення нових робочих місць.
   Зокрема, він зазначив, що в законопроекті пропонується на один рік звільнити від сплати єдиного соціального внеску роботодавців, які працевлаштовують на перше робоче місце молодих людей без досвіду роботи, інвалідів, осіб старших 50 років, одиноких батьків або батьків з дітьми-інвалідами. Людям старшим 45 років держава буде видавати ваучер вартістю 12 000 гривень на здобуття освіти, а випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними державі спеціальностями, отримають стартові виплати в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Є ще одне цікаве нововведення законопроекту — інформація про стажування студента буде вноситися в трудову книжку як стаж.
Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Топ теми
25 червня
СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ — ЯК ІНВЕСТИЦІЇ У СУСПІЛЬСТВО...
источник:

22 червня
З КОРАБЛЯ — ЗА РУМПЕЛЬ ЯХТИ...
источник:

8 червня
УКАЗ...
источник:

8 червня
ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ...
источник:

Архів