Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

19 грудня 2013 р.
      
Делегація ЗС Естонської Республіки ознайомилась із специфікою підготовки військових фахівців в Академії сухопутних військ України      Рада Безпеки ООН закликала усі сторони у Південному Судані негайно припинити бойові дії      КНДР і Південна Корея обговорюють спрощення в'їзду до спільної індустріальної зони Кесон      “Брудною операцією” назвав турецький прем‘єр Реджеп Таїп Ердоган масштабне розслідування випадків корупції у країні      Держсекретар США Джон Керрі шкодує з приводу обставин арешту індійського дипломата у Нью-Йорку      Сенат Сполучених Штатів ухвалив видатки на два наступні фінансові роки      Бразильський уряд купить у шведського виробника Saab тридцять шість винищувачів загальною вартістю 3 мільярди євро      
№ 69, 23.11.2013 р.

“СТІЙКИЙ ДЖАЗ” У ВИКОНАННІ УКРАЇНСЬКИХ МОРПІХІВ

   У Польщі та країнах Балтії завершилися масштабні навчання сил реагування НАТО “Steadfast Jazz-2013”.
   У цих військових маневрах взяли участь 28 держав — членів НАТО, а також на правах країн-партнерів Швеція, Фінляндія, Македонія та Україна, яка була представлена ротою Феодосійського окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

   Варто зазначити, що навчання проходили на 11 полігонах у Польщі та країнах Балтії за участю понад 6 тисяч військових, 350 бронемашин, 13 кораблів і більш ніж 50 літаків і гелікоптерів. У командно-штабній частині навчань брали участь розгорнуті в польових умовах 8 штабів. Від України у навчаннях брали участь 89 морських піхотинців зі штатним озброєнням та технікою, загальне керівництво українським підрозділом у Польщі здійснював заступник командира Феодосійського окремого батальйону морської піхоти майор Володимир Баранюк.
   — Головним завданням нашого підрозділу було гідно представити національні Збройні Сили на міжнародній арені в цілому та батальйон морської піхоти зокрема, — говорить майор Володимир Баранюк. — У перший день відбулися урочистості з нагоди відкриття навчань, після чого ми поступили у підпорядкування командира багатонаціонального батальйону. Щодо завдань самих навчань, то ми відпрацьовували виконання стабілізаційних дій у складі міжнародних сил.

   За сценарієм маневрів, сусідня держава пред’явила “умовній країні” територіальні претензії і після відмови їх задовольнити здійснила проти цієї країни пряму військову агресію. Головні сили НАТО були зосереджені на кордоні з країною-агресором, і їхнє завдання полягало у відбитті атак противника та відтисненні його за межі держави союзника.
   За словами майора Володимира Баранюка, у перший тиждень проходило бойове залагодження підрозділів, заняття з тактичної підготовки, а саме рота в обороні та наступі, взвод в обороні та наступі,  усі заняття були практичними та проводилися безпосередньо в полі. Додамо, що “Steadfast Jazz-2013” проводилися на території країн Балтії, однак українські морські піхотинці побували лише на території Навчального центру Сухопутних військ ЗС Республіки Польща “Дравсько-Поморський”.

   — Найкориснішими ці навчання були для командного складу роти, який отримав безцінний досвід, — сказав майор Володимир Баранюк. — Це зумовлено тим, що під час відпрацювання завдань нашим противником були реальні люди — майже 200 військових, які використовували автомобільну та бронетранспортну техніку.
   Противник не діяв за заздалегідь підготовленим сценарієм, він наступав, маневрував, намагався обійти з флангів. Тому командиру роти капітану Віталію Ликову доводилося швидко реагувати на дії противника, приймати вірні рішення за умов обмеженого часу. Тим більше, що весь радіообмін проводився виключно англійською з використанням натовських абревіатур та термінології. Звичайно, командний склад роти до цього вивчав процедури та стандарти, за якими діють підрозділи НАТО, однак їхнє використання за умов, максимально наближених до бойових, — зовсім інша справа.

   Також цікавим моментом у ході маневрів було те, що на полі весь час були присутні так звані посередники. Ці люди, окрім того, що спостерігали за ходом бойових вправ, мали змогу внести корективи у дії як підрозділів багатонаціонального батальйону, так і підрозділів противника. Так, наприклад, посередники  видавали спеціальні картки, які позначали умовно поранених та вбитих, що додатково ускладнювало виконання поставленого завдання.
   Під час навчань українські морські піхотинці використовували штатне озброєння, і попрацювати з натовською зброєю їм не вдалося. Однак під час демонстраційної виставки українські військовослужбовці мали можливість ознайомитися з технікою та зброєю, що сьогодні стоїть на озброєнні в країнах НАТО.
   — Зазначу, що в ході навчань ми не побачили чогось надзвичайного та кардинально нового, — продовжує майор Володимир Баранюк. — За великим рахунком, тактика ведення бою підрозділів НАТО мало чим відрізняється від нашої.  Звичайно, окремі елементи оборони чи наступу можуть називатися по-різному, мати якісь інші завдання, однак головна мета — однакова. Стосовно того, що найбільше сподобалося на навчаннях, так це загальна організація їх проведення, логістичне забезпечення та функціональність в організації побуту.
   Підбиваючи підсумки участі українських морських піхотинців в навчаннях “Steadfast Jazz-2013”, майор Володимир Баранюк підкреслив, що всі без виключення військовослужбовці продемонстрували високий рівень підготовки, і це неодноразово відзначали представники керівництва навчань та командування Північноатлантичним альянсом.
Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів