Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

3 травня 2016 р.
      
Україна закликає РБ ООН вимагати від Росії відновлення прав кримських татар      РФ має повернути Крим Україні та змусити бойовиків на Донбасі припинити вогонь - посол Великобританії в ООН      За минулу добу бойовики 10 разів обстріляли українські позиції в зоні АТО - штаб      На Донбасі відсутні необхідні умови для проведення виборів - Пауер      Українська сторона про обстріл Оленівки: ЗСУ фізично не могли дострелити до блокпосту      МЗС про наслідки російської агресії: Україна втратила 20% ВВП      
№ 131, 13.11.2012 р.

ЦЕЙ ЗАПЕКЛИЙ БІЙ ПІД БАЛАКЛАВОЮ...

   Історія Севастополя невідривно пов’язана з армією та флотом, отже проведення різноманітних військово-історичних заходів не є чимось надзвичайним для міста-героя. Так, нещодавно на території плац-театру громадської організації “Клуб любителей истории Отечества” (КЛИО), під Балаклавою, відбулася військово-історична реконструкція, присвячена 71-й річниці героїчної оборони Севастополя 1941 — 1942 років, — бій-реквієм “Непереможні”.

   Зокрема, було продемонстровано відбиття атаки фашистських загарбників на одній із ділянок оборони Севастополя у грудні 1941 року. Плац-театр — це особлива гордість Клубу любителів історії, відтворена власними силами членів клубу. Оборонні позиції на схилі висоти під Балаклавою включають у себе бетонний дот, дзоти, кілька ліній траншей і дротяну загорожу.
   У заході взяло участь більше 200 членів військово-історичних клубів із Бреста, Москви, Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Дніпропетровська, Севастополя, Приморська, Кіровограда, Керчі, Євпаторії, Одеси.
   Підготовка до військово-історичної реконструкції розпочалася за декілька днів з походу учасників з макетами зброї та спорядження часів Великої Вітчизняної війни гірсько-лісовим районом, протяжністю до 25 — 30 кілометрів. Учасники походу навіть провели ніч у лісі в районі Чорноріченського каньйону. Піший похід завершився у переддень самої реконструкції в наметових таборах під Балаклавою.
   В рамках заходу відбувся концерт фронтової бригади, який було перервано нальотом авіації. В реконструкції бою були задіяні авіація, артилерія, бронетехніка, автомобілі та мотоцикли, більше десяти кулеметів. За словами організаторів, під час бою пролунало близько півсотні вибухів різної потужності.
   Варто додати, що всі учасники реконструкції на власному ентузіазмі та своїм коштом виготовляють з повною історичною достовірністю зразки уніформи, макети холодної та вогнепальної зброї, амуніцію й елементи екіпіровки, а також з великою цікавістю вивчають історичні шляхи та традиції бойових підрозділів тих часів.
   Після завершення заходу представників усіх історичних клубів, які взяли участь у бою-реквіємі, нагородили грамотами, після чого учасники  пригостилися традиційною фронтовою кашею.
Олександр ЗАВТОНОВ, “Флот України”


Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів