Видання Міністерства
оборони України.

Видається
з 8 червня 1992 р.

15 березня 2014 р.
      
Верховна Рада України прийняла Постанову "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим"      Рада євроатлантичного партнерства засудила агресію Росії проти України      США залишають ще на кілька днів свою авіаносну групу в Середземному морі через кризу навколо воєнного вторгнення Росії до України      Західні банки призупинили видачу кредитів російським підприємствам      Держдепартамент опублікував спеціальне попередження для громадян США, які перебувають в Росії чи збираються її відвідати      Зниклий 8 березня малайзійський “Боїнг” навмисно відхилився від курсу через дії екіпажу або когось з пасажирів      Щонайменше шестеро правоохоронців стали жертвами нападу на поліцейський пост у столиці Єгипту Каїрі      Великобританія виступила за якнайшвидше введення більш жорстких санкцій проти Росії      
№ 9, 13.03.2014 р.

ЗАЯВА КОМАНДУВАЧА ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ КОНТР-АДМІРАЛА ГАЙДУКА С.А.

   Всупереч досягнутим домовленостям між командуванням Військово-Морських Сил України і командуванням Чорноморського флоту, Збройних Сил Російської Федерації провокаційні дії стосовно дислокованих в Криму військових формувань України не припинено. Нарощуються психологічний шантаж, погрози, спонукання до незаконних дій.
    10 березня спеціальними підрозділами Збройних Сил Росії штурмом було захоплено українську військову частину в місті Бахчисарай. Нападниками допущено застосування автоматичної зброї в бік беззбройного особового складу частини.
    12 березня під загрозою застосування зброї українські військовослужбовці примушувалися до прийняття присяги народу Криму і переходу в неіснуючі збройні сили Криму.
    На даний час при потуранні командування і військових підрозділів Росії здійснюється пограбування майна частини представниками незаконних збройних формувань.
    Подібні провокаційні дії мають місце і по відношенню до багатьох інших військових формувань України в Криму, у тому числі тих, що охороняються штатними охоронними підрозділами зі зброєю.
    Розвиток подій за таким сценарієм вважаю неприйнятним.
    Відповідально заявляю, що Військово-Морські Сили України, як і раніше, неухильно дотримуються досягнутих домовленостей.
    Командування українського флоту контролює обстановку в частинах і підрозділах.
    Я і мої підлеглі всіма можливими способами намагаються не допустити переростання провокацій у збройне протистояння. Найвищими цінностями для нас є життя і здоров’я людей – цивільних і військових, України і Росії, мир і спокій на кримській землі.
    Наполегливо закликаю російських колег, керівників органів влади, правоохоронні структури і населення проявити витримку, мудрість і здоровий глузд, утриматися від дій, які можуть призвести до непоправних жертв.
    Досі нам разом вдавалося утримувати ситуацію під контролем. Перейти межу зараз, допустити кровопролиття – рівноцінно злочину перед нашими народами.
    Упевнений, що шлях діалогу і переговорів на різних рівнях, рішуча відмова від провокаційних дій є єдино вірним у ситуації, що склалася.

13 березня 2014 року


Версія для друку

Коментарі

Viktor Lysytskyi
добавлено 13.03.2014 09:04:29

Поддерживаю!!!

Вал Крымчанин
добавлено 13.03.2014 11:06:07

Горжусь тем, что я гражданин Украины, жаль, что не служил в таких миролюбивых и ответственных вооруженных силах. Терпения Вам и выдержки, с нами Бог. Слава Україні!

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію

Архів