Видання
Військово-Морських Сил
Збройних Сил України


Iнтернет-газета Флот України
Видання нагороджене орденом Рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня, відзнакою "За заслуги перед містом-героєм Севастополем", почесною відзнакою "Український орден Морський Хрест", відзнакою "За заслуги перед ВМС України" та почесною відзнакою "Державна прикордонна служба України".
Офіційно
Бойова підготовка
З перших вуст
Хроніка, факти, події
Актуально
Техніка та озброєння
Морський календар
Історія
Культура
Поликарбонатные формы для шоколадных конфет

Головна сторiнка

журнал ''Морська держава''


СПИСКИ осіб, які перебувають у черзі на отримання житла


Українські моряки в операції НАТО “Активні зусилля”


...БУДУТЬ МАТИ МОЖЛИВІСТЬ СЛУЖИТИ НА СУЧАСНИХ КОРАБЛЯХ

Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор ТЕНЮХ:
“У НАЙБЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ МОЛОДІ ОФІЦЕРИ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ УКРАЇНИ
БУДУТЬ МАТИ МОЖЛИВІСТЬ СЛУЖИТИ НА СУЧАСНИХ КОРАБЛЯХ”

Участь наших моряків у міжнародних навчаннях та миротворчих операціях, подальша доля підводного човна “Запоріжжя”, перспективи розвитку шефських зв’язків з регіонами країни, будівництво нових кораблів — ось далеко не повний перелік питань, які порушувалися під час прес-конференції, яку напередодні святкування 15-ї річниці вітчизняного військового флоту дав командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Тенюх.

Відкриваючи прес-конференцію, командувач зазначив, що за 15 років, що минули, Військово-Морські Сили відбулися як повноцінний вид Збройних Сил України.
За цей час особовим складом флоту було проведено грандіозну роботу з відновлення технічної готовності кораблів.
Українські моряки приймали участь в багатьох миротворчих навчаннях, гідно представляли свою країну під час далеких морських походів.
Віце-адмірал Ігор Тенюх з гордістю розповів журналістам, що протягом двох останніх місяців український корвет “Тернопіль” знаходиться у Середземному морі, де виконує завдання в рамках анатитерористичної операції НАТО “Активні зусилля”. За цей час наш корвет пройшов близько 3500 миль, було відслідковано рух і опитано близько сотні торгівельних суден. Представники командування Об’єднаних сил НАТО у Середземному морі були вражені високим рівнем підготовки українських військових моряків.
За словами командувача, корвет “Тернопіль” став своєрідною візитною карткою українських ВМС на Середземному морі.
Наступного року для участі в операції “Активні зусилля” готується фрегат “Гетьман Сагайдачний”, який зараз проходить плановий ремонт у Миколаєві.
— Я думаю, що це буде нашим вагомим внеском у покращення ефективності цієї антитерористичної операції. Завдання, які будуть поставлені перед екіпажем фрегату, будуть набагато складнішими, аніж перед екіпажем корвета, оскільки тактико-технічні характеристики цього корабля, зокрема автономність, дозволяють діяти на значно більшому віддаленні від пунктів логістичного забезпечення, — зазначив віце-адмірал.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо перспектив оновлення кораблів у складі ВМС, віце-адмірал І. Тенюх сказав:
“Після розподілу Чорноморського флоту ми отримали кораблі, вік служби більшості з яких був від 15 до 25 років. Але з цією ситуацією ми поступово справляємося. Зараз ми відновлюємо технічну готовність корветів “Вінниця” і “Хмельницький”. Що стосується будівництва нових кораблів, то над цим питанням ми також плідно працюємо. Можу вам повідомити, що в липні цього року під керівництвом міністра оборони буде проведено нараду, на якій буде обговорюватися питання будівництва нового корвета для національних ВМС.
Я вже мав зустріч з керівництвом казенного підприємства міста Миколаєва, в ході якої вони доповіли мені по першому етапу ескізного проекту нового корвета. До кінця цього року роботу над ескізним проектом нового корабля повинно бути повністю закінчено.
Цей корвет буде побудовано за технологією “Стелс”, і він буде відповідати усім сучасним вимогам.
Я маю надію, що у найближчому майбутньому молоді офіцери Військово-Морських Сил України будуть мати можливість служити на сучасних кораблях, і це буде новим етапом у розвитку ВМС”.
Під час прес-конференції журналісти не могли утриматися від запитання, яке стосувалося подальшої долі підводного човна “Запоріжжя”.
На останній нараді начальник Генерального штабу — головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Кириченко сказав, що у цьому році ремонт підводного човна “Запоріжжя” має бути закінчено. Зараз на підводному човні виконано близько 75% ремонтних робіт. У цьому році повинні бути проведені ходові випробування.
— Я впевнений, що завдання, поставлені керівництвом Міністерства оборони, будуть виконані, — запевнив присутніх віце-адмірал Ігор Тенюх.
У центрі уваги журналістів були питання, пов’язані з підготовкою до проведення навчань “Сі бриз”.
Командувач ВМС сказав, що, починаючи з січня, офіцери штабу флоту розпочали активну підготовку до проведення цих навчань. На рівні начальника Генерального штабу, командувача ВМС було проведено низку зустрічей з керівництвом міст Одеси та Миколаєва. Також усі важливі питання було обговорено з керівництвом Одеської та Миколаївської областей. Очікується, що у цьогорічних навчаннях приймуть участь представники 14 країн. Загальна чисельність учасників — близько 2500 чоловік, з урахуванням екіпажів кораблів.
В ході проведення навчань будуть відпрацьовані завдання, пов’язані з організацією взаємодії у морі, у повітрі й на суші, надання допомоги кораблям, що потерпають. Також будуть відпрацьовані питання, пов’язані з евакуацією населення у випадку стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.
Журналісти не залишили без уваги питання, пов’язані з проблемою комплектації ВМС військовослужбовцями за контрактом.
Командувач українських ВМС переконаний: “Контрактна служба — це майбутнє нашого флоту. Сама специфіка корабельної служби вимагає, щоб на кожному бойовому посту знаходився професіонал.
Сьогодні військовослужбовцями за контрактом повністю укомплектований великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський”, близько 60% особового складу бригади берегових військ — теж контрактники.
Найближчим часом військовослужбовцями за контрактом буде укомплектований і ракетний корвет “Придніпров’я”.
Керівництво ВМС проводить значну пропагандистську й інформаційну роботу, щоб залучити для служби на флоті найкращі кадри”.
Представникам мас-медіа продемонстрували нову ювілейну відзнаку на честь 15-річчя Військово-Морських Сил України.
Під час прес-конференції командувач також показав журналістам нові відзнаки українських ВМС.
Журналісти були першими, хто побачив нову відзнаку “За далекий похід”.
Усі присутні відразу звернули увагу на той факт, що зовні ця відзнака нагадує ту, яка була у ВМФ СРСР.
На думку віце-адмірала, це — не випадковість, адже багато офіцерів, які сьогодні служать у Військово-Морських Силах ЗС України, розпочинали свою службу ще на радянському флоті.
“Коли корвет “Тернопіль” повернеться до Севастополя, кожен член його екіпажу отримає цю нову відзнаку”, — запевнив віце-адмірал І. Тенюх.
Також журналісти побачили нову українську відзнаку командира надводного корабля. Ця відзнака виготовлена у вигляді силуету фрегата “Гетьман Сагайдачний” з накладним тризубом.
За словами командувача, вже 30 червня цього року цю відзнаку буде вручено кожному командиру корабля. Віце-адмірал Ігор Тенюх виказав переконання, що це буде мати велике значення для підвищення авторитету офіцерів плавсоставу.

Підготував
Сергій ОСИПОВ,
“Флот України”

Пошук по сайту
Опитування
Розсилка анонсiв
E-mail:
E-mail:Веб-майстер: Твистер-Студио
НАША АДРЕСА:
99011, м. Севастополь-11, а/с 253; вул. Комунiстична, 3а
тел./факс 54-78-38
e-mail:info@fleet.sebastopol.ua