Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№3, 13.04.2012 р.

І все це - Крим!

Найглибша печера Криму - шахта Солдатська, глибиною 517 м. Шахта Солдатська також є найглибшою печерою України.

№3, 13.04.2012 р.

До Ватикану на прощу

Наприкінці травня флотські журналісти увійшли до складу делегації українських військових прочан, яка рушила на 45-ту міжнародну військову прощу до невеликого французького містечка Люрд. Там їх зустріли велич храмів, бій дзвонів, випромінююча милість статуї Божої Матері, що стоїть над гротом Мессабель, тихе дзюрчання цілющого джерела та лагідне тріскотіння палаючих свічок.

№3, 13.04.2012 р.

Роль водного середовища у віруваннях українців

Українській міфології властиве філософсько-релігійне вчення пантеїзму, за яким Бог ототожнюється з природою, і, разом з тим, політеїзм як прояв обожнювання явищ природи і, відповідно, поклоніння багатьом богам.

№3, 13.04.2012 р.

Геополітичні орієнтації українського козацтва

Історичним етнонаціональним ядром України були її північно-західні та південно-західні землі: від Києва і Чернігова до Луцька і Львова, саме сюди відходили українці під тиском Дикого поля, кочівників. Але втримавши навалу і перейшовши в наступ, українці знову поверталися на Схід і рухалися на Південь. Адже то були українські Схід і Південь.

№3, 13.04.2012 р.

Українська морська піхота: історія створення

Кожна морська держава у складі національної армії обов'язково має військово-морські сили, а у їхніх лавах, як правило, є підрозділи морської піхоти. Народження української морської піхоти сучасного зразка припадає на 1918 рік, а саме на час існування Української Держави у формі Гетьманату Павла Скоропадського (29 квітня - 14 грудня 1918 р.).

№3, 13.04.2012 р.

За три години до старту субмарини...

Одеситів важко чимось здивувати: тут бачили все - і численні іноземні кораблі теж. Однак прибуття до "південних воріт" України одразу двох турецьких підводних човнів викликало в тутешніх мешканців справжній ажіотаж. В день відкритих дверей під час навчань "Кооператив партнер-2003" на причалі Практичної гавані на тлі багатьох кораблів вишикувалися тільки дві довжелезні черги: на підводні човни "Пірірейс" та "Сакарія".

№3, 13.04.2012 р.

Військово-морські Сили України та політика

Газета "Флот України" надрукувала інтерв'ю з головним інспектором МО України генералом армії України В. Радецьким. Він, між іншим, заявив: "На існування Військово-Морських Сил накладає свій відбиток сумісне базування флотів України та Російської Федерації. Хотіли б ми чи ні, але політичний аспект тут є.

№3, 13.04.2012 р.

Проблеми забезпечення безпеки мореплавства

Однією з основоположних ідей сучасного світового розвитку є усвідомлення того, що XXI століття буде століттям Світового океану.

Архів