Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№4, 13.04.2012 р.

Це цікаво!

Перші хребетні, які давним-давно вибралися з води на сушу, ймовірно, прислухалися до незнайомого світу... легенями - таку гіпотезу висунули американські біологи Томас Хетерінгтон та Ерік Ліндквіст з університету м. Колумбуса штату Огайо.

№4, 13.04.2012 р.

Привіт, робінзоне!

Вважається, що одні книги потрібно читати в дитинстві, інші - в юності, а є література й для більш зрілого віку. Іноді, правда, трапляються книги на все життя. Саме такою книгою є роман англійського письменника Данієля Дефо (1660 - 1731) "Робінзон Крузо". Допитливий читач завжди знайде в ній щось цікаве й корисне для себе, а моряк тим більше, бо й сам Робінзон був моряком.

№4, 13.04.2012 р.

Забута історія забутого тральщика

Більшості любителів історії флоту добре відомі морські тральщики базового проекту 254, які чудово прослужили на всіх флотах в 60 - 70-ті роки. Але майже ніхто із знавців флотської історії ніколи не чув про тральщик проекту 254 КЕ і його трагічну історію.

№4, 13.04.2012 р.

Післявоєнна історія пасажирського транспорту

9 травня 1944 року Севастополь був визволений від німецько-фашистських загарбників. Місто уявляло собою безжиттєві руїни. Не було води, електроенергії. Зіпсовані вибухами стирчали трамвайні рельси, були вирвані водопровідні труби, знищені опори електропередач, зруйновані залізничні шляхи, мости, тунелі, підземні комунікації і причали.

№4, 13.04.2012 р.

ВМС ЗС України у євроатлантичній інтеграції

З середини 90-х років почало набувати актуальності питання про членство України у структурах колективної безпеки, найбільш впливовою з яких на теперішній час є НАТО. Вступ України до НАТО забезпечив би як її національну безпеку, так й став би візитною карткою щодо набуття членства у Європейському союзі.

№4, 13.04.2012 р.

Єдиний в державі музей суднобудування і флоту

Миколаївський музей суднобудування і флоту було створено і відкрито на правах відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею 30 липня 1978 року. За час свого існування він прийняв понад 2,5 млн. відвідувачів. Серед тих, хто залишив свої відгуки в книзі почесних відвідувачів, - льотчики-космонавти СРСР, посли і консули Австрії, Азербайджану, Греції, Китаю, відомі політичні діячі, діячі культури і мистецтва, письменники, журналісти, члени воєнно-історичного товариства та багато інших.

№4, 13.04.2012 р.

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ЗС "ДЕРЖАВНИЙ ОКЕАНАРІУМ"

Науково-дослідний центр Збройних Сил України "Державний океанаріум" - найбільший науково-дослідний центр морських біотехнічних систем в Україні, що займається розробкою морських біотехнічних систем, проблемами гідробіоніки, підводно-пошуковими і підводно-технічними роботами, збереженням і відновленням рідких і зникаючих видів рослин і тварин, загальною і прикладною екологією. Він розташований на західному березі бухти Козача.

№4, 13.04.2012 р.

Серпнева презентація ВМС країн Причорномор'я

Спільні тренування з тактичного маневрування, протиповітряної, протикатерної та протичовнової оборони, з надання допомоги пошкодженому кораблю та людині, що опинилася за бортом, провели кораблі Чорноморської військово-морської групи (ЧВМГ) BLACKSEAFOR, третя активація якої тривала з 3 до 31 серпня.

№4, 13.04.2012 р.

Морська політика і невблаганна географія

Політика будь-якої держави не може бути проявом сваволі керівного класу, вона формується цілою низкою об'єктивних обставин: розмірами країни, кількістю населення, конфігурацією кордонів, географічним розташуванням, особливостями сусідніх держав.

Архів