Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№5, 13.04.2012 р.

Ці загадкові дельфіни

Дельфіни... Їх дружні мордочки стали символом моря. Ті, що пливуть швидше за вітер... Супутники мореплавців, рятівники тих, хто потерпає в морі... Хто з нас не біг на берег, почувши крик: "Дельфіни!", щоб бодай здалеку їх побачити? Хто не мріяв покататися на чорній блискучій спині?

№5, 13.04.2012 р.

РОЗРОБКА УКРАЇНСЬКОЇ ВОЄННО-МОРСЬКОЇ ДОКТРИНИ

Навколо проблеми, чи спроможна була Центральна Рада здійснити надзвичайно складне завдання щодо створення українського національного флоту, серед сучасних істориків точаться гострі дискусії. Радянські історіографи протягом тривалого часу методами перекручувань та замовчувань фактів намагалися нівелювати діяльність Української Центральної Ради (далі УЦР) та її виконавчих структур, особливо періоду, що відзначився здійсненням самостійної воєнно-морської політики. Останні дослідження українських істориків доводять, що важливе місце у військовій політиці українського уряду посідала проблема Чорноморського флоту.

№5, 13.04.2012 р.

Морська стратегія Росії

В останні роки в політичному та військовому істеблішменті Росії перевагає ідея протистояння Сполученим Штатам Америки. Спостерігається "відкат" від політики налагодження дружніх стосунків, лібералізму та переймання "західних цінностей", яку проводив перший Президент Росії Б.М. Єльцин по відношенню до єдиної супердержави світу.

№5, 13.04.2012 р.

Проблеми іноземної військової присутності

Питання контролю за іноземною військовою присутністю на території країни є надзвичайно складним, болючим і актуальним. Іноземна військова присутність безпосередньо зачіпає інтереси тієї країни, на території якої знаходяться іноземні війська.

№5, 13.04.2012 р.

Роджер Фентон в історії фотомистецтва

Роджер Фентон є видатною постаттю в історії фотомистецтва. Він був засновником і членом першого у світі фотографічного товариства Великобританії з 1853 року.

№5, 13.04.2012 р.

Герцог Bеллінгтон і його вплив на армію на сході

Коли в березні 1854 року британський уряд нарешті оголосив війну Росії, почалося переправляння британської армії через море. Багатомісячні переговори закінчилися провалом, і наступив час військового вирішення "східної проблеми". До кінця травня велика частина військ, чиєю долею стало воювати на Сході, добралася до Туреччини, де було засновано дві головні бази.

№5, 13.04.2012 р.

Українці на тлі "Північного сяйва"

Україна вперше надіслала роту морської піхоти для участі в навчаннях НАТО "Північне сяйво" (12 - 26 вересня 2003 року). Українці діяли у складі французького батальйону, а великий десантний корабель "Сіроко" ВМС Франції виконував роль їх основної "бази" на час маневрів.

№5, 13.04.2012 р.

Реформування флоту як ключ до майбутнього

Кожна чорноморська країна намагається якнайбільше використати переваги, пов'язані з географічним розташуванням на узбережжі Чорного моря. Неухильно посилюються ВМС сусідніх з Україною держав, зростає і їхня політична активність.

Архів