Видається з січня 2003

4 березня 2016 р.
      
№ 5, 13.04.2012 р.

Українці на тлі "Північного сяйва"

Україна вперше надіслала роту морської піхоти для участі в навчаннях НАТО "Північне сяйво" (12 - 26 вересня 2003 року). Українці діяли у складі французького батальйону, а великий десантний корабель "Сіроко" ВМС Франції виконував роль їх основної "бази" на час маневрів.

 За оцінкою представників командування НАТО, на навчаннях український контингент підтвердив здатність щільно взаємодіяти з усіма залученими силами. Підрозділу було відведено важливе завдання щодо врегулювання "конфлікту" на території уявної країни "Геловей". Фактично ж українські морські піхотинці декілька разів висаджувались на різні ділянки узбережжя Шотландії, використовуючи гелікоптери "Пума" та "Сі кінг", а також різноманітні десантні плавзасоби.
 На цих навчаннях двічі здійснювалась так звана небойова евакуаційна операція (NEO), під час якої були перевірені можливості ВМС країн НАТО щодо евакуації біженців. На "Північному сяйві" також було відтворено дуже реалістичну картину діяльності партій, місцевих властей, преси в зоні конфлікту. Діючи в такому непрогнозованому, а подекуди й жорсткому соціальному середовищі, українські військовослужбовці продемонстрували необхідні витримку і толерантність, що підтвердило підготовленість морської піхоти до виконання миротворчих акцій. В навчаннях брали участь 12 країн НАТО, а також Швеція і Україна.
 Альянс продовжує послідовно досягати поставленої ще на Празькому саміті мети щодо формування Сил Реагування НАТО. Такі потужні навчання, як "Північне сяйво", стають своєрідним тестом для країн, що мають отримати відповідну сертифікацію своїх підрозділів.
 Таким чином, позаблокова Україна зробила дуже важливу заявку на майбутнє.
 Досвід "обкатки" морської піхоти за стандартами НАТО також стане в нагоді для більш успішного реформування Збройних Сил України.
Версія для друку

Для додавання коментарів, будь ласка, авторизуйтесь.

Логін:
Пароль:
Якщо Ви ще не зареєстровані, пройдіть миттєву реєстрацію
Архів