Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№6, 13.04.2012 р.

Неймовірні пригоди на морі

Перша половина ХIХ століття дала світу чимало геніїв у галузі літератури. Американський письменник Едгар Аллан По (1809 - 1849) вже півтора століття залишається одним з найпопулярніших письменників і поетів. Його твори читають і перечитують все нові й нові покоління у всьому світі.

№6, 13.04.2012 р.

Закладання основ термінології

Радий привітати вас з першою річницею журналу "Морська держава". З перших днів свого існування це періодичне видання посіло особливе і, на мій погляд, цілком заслужене місце в інформаційному просторі України. Воно пропонує широкому загалу читачів матеріали як суспільно-політичного, історичного, так і наукового, технічного та художнього характеру.

№6, 13.04.2012 р.

Таємниця підводного човна U-250

Понівечений вибухами німецький підводний човен лежав на глибині 33 метри на скельній мілині. Перші спроби водолазів проникнути у корпус субмарини виявилися невдалими. Від ударів глибинних бомб усі люки підводного човна було деформовано, віддраїти їх було неможливо. Тоді після різних розрахунків і узгоджень почалася підготовка до підйому підводного човна (вперше в умовах війни).

№6, 13.04.2012 р.

ДІЯЛЬНІСТЬ МІНІСТЕРСТВА МОРСЬКИХ СПРАВ УНР

Нині Україна як морська держава все далі й далі рухається шляхом власного військово-морського будівництва. Проте досвід розбудови національного військового флоту періоду Української революції не втрачає і сьогодні своєї актуальності.

№6, 13.04.2012 р.

Перший директор Севастопольської біологічної станції

Збереження історичної спадкоємності поколінь - показник культури нації. Традиція присвоювати новим кораблям назви їхніх славних попередників характерна для багатьох флотів світу. Наш флот не є виключенням. У науці є особистості, людяний і науковий авторитет яких незаперечний для сучасників і нащадків. У морській біології - це Олександр Онуфрійович Ковалевський (1840 - 1901).

№6, 13.04.2012 р.

"Червоні припливи" у Чорному морі

Якого кольору море? Це питання може здатися кумедним тим, хто бачить його переважно на малюнках, - звісно, блакитне. Той, хто бачив його зблизька, вже задумається - в яку пору року? О котрій годині? Колір моря безперервно міняється; воно буває аквамариновим, зеленим, синім, сивим, жовтим, білим, чорним, врешті-решт.

№6, 13.04.2012 р.

"...Я вперше побачив край моїх мрій"

Не буде перебільшенням, якщо сказати, що найміцніші взаємини українських моряків у нашому регіоні склалися саме з болгарами. Не дивно, що серед запрошених на святкування 125-ї річниці ВМС Болгарії була й українська сторона. Згідно з рішенням міністра оборони України нашу державу на святі особисто представляв головком флоту контр-адмірал Ігор Князь, що прибув до Варни на борту ВДК "Костянтин Ольшанський".

№6, 13.04.2012 р.

Український Крим як проблема українсько-російських стосунків

За логікою речей, на початку ХХІ століття Україна виступає об'єктом інтересів існуючих геополітичних реалій, в першу чергу, Росії, Європи і США. Таким чином, українському керівництву необхідно в кожному конкретному випадку ідентифікувати зміст цих інтересів і зосередитись на виробленні варіантів погодження їх з існуючими геополітичними реаліями. Як показує досвід, поки що ми постійно запізнювались з вирішенням назрілих проблем. І причин цього немало.

Архів