Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№12, 11.04.2012 р.

ДІЯЛЬНІСТЬ МІНІСТЕРСТВА МОРСЬКИХ СПРАВ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Нині Україна як морська держава все далі й далі рухається шляхом власного військово-морського будівництва. Проте досвід розбудови національного військового флоту періоду Української революції не втрачає і сьогодні своєї актуальності. Окремі аспекти створення флоту Української Народної Республіки відображені у спогадах безпосередніх учасників тих подій: С. Шрамченка, М. Михайлика, Д. Антоновича, А. Романюка, а також у працях сучасних дослідників В. Голубка, В. Корольова, В. Кравцевича, О. Мироненка, Г. Перепелиці, В. Сергійчука, Д. Сидорука. Надзвичайно цікавими є два останніх місяці діяльності виконавчих структур Центральної Ради, на жаль, до цього часу недостатньо досліджених. Саме вони стали "проривними" у створенні тодішнього українського флоту і цілком логічно завершилися переходом більшості екіпажів чорноморських кораблів на службу Україні 29 квітня 1918 року.

№12, 11.04.2012 р.

"Червоні припливи" у Чорному морі

Якого кольору море? Це питання може здатися кумедним тим, хто бачить його переважно на малюнках, - звісно, блакитне. Той, хто бачив його зблизька, вже задумається - в яку пору року? О котрій годині? Колір моря безперервно міняється; воно буває аквамариновим, зеленим, синім, сивим, жовтим, білим, чорним, врешті-решт.

№12, 11.04.2012 р.

Участь ієромонахів Балаклавського Георгіївського Монастиря в Кримській (Східній) війні 1853 - 1856 рр.

З посиленням ролі Російської Імперії на Чорному морі і збільшенням чисельності Чорноморського флоту зросла і роль духовенства Балаклавського Георгіївського монастиря. 1 грудня 1834 року були затверджені нові штати духовенства монастиря, замість 13 ієромонахів за штатами 1806 року треба було мати в монастирі настоятеля, 22 ієромонахи, 2 ієродиякони і 2 послушники. У зв'язку з будівництвом на східному березі Чорного моря великої кількості укріплень 1839 року Балаклавському третьокласному монастирю був визначений "добавочный штат 12-ти человек для укреплениев..."

№12, 11.04.2012 р.

Профілактика захворювань військовослужбовців:проблеми та головні напрямки

Важливою складовою боєготовності та боєздатності військового колективу та окремого військовослужбовця є здоров'я. Звісно, що для виконання складних завдань воєнного та мирного часу військовослужбовці повинні мати високий рівень професійного здоров'я, під яким слід розуміти здібність організму зберігати компенсаторні та захисні можливості в екстремальних умовах. Таким чином, рівень професійного здоров'я військовослужбовців має виключно важливе значення.

№12, 11.04.2012 р.

Український Крим як проблема українсько-російських стосунків

За логікою речей, на початку ХХІ століття Україна виступає об'єктом інтересів існуючих геополітичних реалій, в першу чергу, Росії, Європи і США. Таким чином, українському керівництву необхідно в кожному конкретному випадку ідентифікувати зміст цих інтересів і зосередитись на виробленні варіантів погодження їх з існуючими геополітичними реаліями. Як показує досвід, поки що ми постійно запізнювались з вирішенням назрілих проблем. І причин цього немало.

Архів