Видається з січня 2003

12 червня 2015 р.
      
Европарламент принял резолюцию о продлении санкций против России      Російський "гумконвой" привіз військові шоломи - прикордонники      Італія почала ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС      Представники ОБСЄ: неповнолітні стоять на блокпостах бойовиків      Росія дискредитує Радбез ООН - Пауер      Санкції не діють на Путіна через прорахунки Заходу – Newsweek      При пожежі на нафтобазі загинули 4 людини, ще 14 постраждали - МОЗ      Німеччина і Франція відмовили РФ у схваленні виборів у Донбасі без ОБСЄ - МЗС України      

Журнал "Морська держава"

№13, 11.04.2012 р.

ЗАГАДКА БІБЛІОТЕКИ СЕВАСТОПОЛЬСЬКОЇ БІОЛОГІЧНОЇ СТАНЦІЇ

Історія науки є частиною політичної історії суспільства, тому офіційна історія часто прагнула не помічати очевидних фактів, які не вкладалися у загальноприйняті рамки. Зміна політичних реалій вводить в науковий обіг раніше невідомі документи, які об'єктивно сприяють встановленню істини.

№13, 11.04.2012 р.

УСТРИЦЯ - НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРОДУКТ УКРАЇНЦІВ

Чи буде завтра риба та інші продукти марикультури на столі українців? Це питання сьогодні стоїть як ніколи гостро. Адже тільки з 2001 року вилов риби рибопромисловими підприємствами України зменшився вдвічі. Різко зменшилася також кількість суден, що сьогодні здатні здійснювати лов риби, не менш райдужні перспективи на найближче майбутнє з будівництвом нових. Ще складніша ситуація з вирощуванням мідій, устриць і інших марикультур.

№13, 11.04.2012 р.

ВИКОРИСТАННЯ МІННОЇ ЗБРОЇ НІМЕЦЬКО-ТУРЕЦЬКИМ ФЛОТОМ...

1 серпня 1914 року почалася Перша світова війна. Вона за короткий час охопила великі простори від північної частини Франції до Середземного моря. Потім перекинулася на простори Атлантики, Африканський континент та німецькі колонії у Південно-Східній Азії та Тихому океані.

№13, 11.04.2012 р.

Створення управлінського апарату в добу Гетьманату Павла Скоропадського

В останню фазу існування Української Центральної Ради прогресуюча неефективність її діяльності, нездатність адекватно реагувати на актуальні проблеми внутрішньої і зовнішньої політики мали для неї катастрофічні наслідки. Чи не найголовнішою вадою УЦР була слабкість, а іноді й справжні провали у питаннях військового будівництва, зокрема у його військово-морському сегменті.

№13, 11.04.2012 р.

Соціально-психологічні особливості професійної діяльності корабельного складу ВМС України

Сучасний стан науково-технічного забезпечення військ супроводжується певними змінами призначення, режимів використання техніки, що висуває перед вченими у число першочергових завдань вимоги об'єктивного вивчення впливу умов та чинників професійної діяльності на функціональний стан та працездатність військових спеціалістів.

№13, 11.04.2012 р.

"ЗАПОРIЖЖЯ" - дизельний торпедний великий підводний човен

У складі ВМС України знаходиться поки єдиний океанський дизельний торпедний підводний човен проекту 641, що носить найменування "Запоріжжя". Субмаринам цього проекту в НАТО було надано кодове позначення - "Фокстрот" ("Foxtrot"), і більш ніж 40 років вони успішно несли бойові служби в Атлантиці, Середземному морі, Тихому й Індійському океанах. Човни цього проекту поставлялися в Польщу, Лівію, Індію і на Кубу. "Фокстрот" під українським військово-морським прапором ще не виходив на бойову службу і нині знаходиться в завершальній стадії капітального ремонту.

№13, 11.04.2012 р.

Мінливості долі авіаносця

Історія створення головного важкого авіаносного крейсера (ВАКР) проекту 11435 повна драматизму і найнесподіваніших мінливостей долі. У ній відбилося все - і протиріччя поглядів військово-політичного керівництва СРСР на роль і місце авіаносців у сучасній війні на морі, і протидія "генеральського" лобі, яке остерігалося перерозподілу не на свою користь сформованої десятиліттями в країні переважно армійської структури військових витрат, і протистояння всередині всемогутнього ВПК, і багато чого іншого. Усе це і визначило своєрідний оригінальний вигляд майбутнього корабля.

№13, 11.04.2012 р.

Реформування Збройних Сил в контексті інтеграції України до Євроатлантичної співдружності

Євроатлантична інтеграція як політичний курс держави, визначений після довгого періоду пошуків та балансування між Сходом та Заходом, передбачає зміни в усіх сферах життя суспільства, зокрема радикальної трансформації системи цивільно-військових відносин та самих силових структур держави.

№13, 11.04.2012 р.

"Активні зусилля" українських ВМС

У рамках заходів реагування Альянсу на терористичні напади 11 вересня 2001 року з жовтня того ж року кораблі НАТО здійснюють патрулювання Середземного моря та моніторинг морських перевезень з метою виявлення і попередження терористичних дій.

Архів