Видається з січня 2003

28 березня 2016 р.
      

Журнал "Морська держава"

№14, 11.04.2012 р.

Морськi пейзажi Хокусая

Подібно великому океанському лайнеру острівна держава Японія увійшла в ХХI століття як одна з наймогутніших і найбагатших країн світу. Сьогодні Японія посідає перше місце в світі по виробництву суден, автомобілів, побутової та електронної техніки. Водночас японці поважають традиції та звичаї свого народу, вони є тонкими шанувальниками мистецтва, особливо образотворчого. Наступна розповідь - про відомого японського художника Кацусіки Хокусая, який жив і творив у одну історичну добу з Т.Г.Шевченком.

№14, 11.04.2012 р.

Птахи небесні та морські

Перше, що спадає на думку пересічній людині при згадці про тваринний світ Антарктиди, - це добродушні пінгвіни, що весело вітають відважних полярників на крижаному континенті (білі ведмеді і моржі тут не водяться і тому не розглядаються). Тим часом, Антарктика - справжнє царство морських птахів, яких тут налічується більше 100 видів, а окремі скупчення обчислюються десятками тисяч особин.

№14, 11.04.2012 р.

Українська "Гюрза" - гроза афганського наркотрафіка

Насамперед, кілька уточнень: при чому тут Україна, якщо наркотрафік - афганський? І відкіля починається вся ця історія про катери з морської й індустріальної України для глибоко сухопутного Узбекистану? Насамперед, суміжний з вічно неспокійним і нарконебезпечним Афганістаном Узбекистан лежить саме на маршруті нелегального і широкомасштабного наркотрафіка, що має своєю кінцевою метою країни Європи і США.

№14, 11.04.2012 р.

Альтернативні війни сучасної Росії

Услід за Заходом у сучасній Росії, схоже, дуже модними стають книги, де автори переписують той чи інший фрагмент світової історії. Здебільшого - історії ХХ століття, якогось із її ключових вузлів.

№14, 11.04.2012 р.

ПЕРШИЙ В СВІТІ ЦЕНТР МІЖПЛАНЕТНИХ КОНТАКТІВ...

Наприкінці минулого року відбулася подія, яку фахівці ракетно-космічної галузі України, учені та представники структур національної безпеки очікували більш п'яти років. З 1-го Державного випробувального космодрому "Плесецьк" Міністерства оборони Російської Федерації 24 грудня 2004 року о 13 год. 20 хв. спільним бойовим розрахунком космодрому та за особистої участі українських фахівців був проведений пуск ракети-носія "Циклон-3" з космічним апаратом "Січ-1М" і мікросупутником КС5МФ2.

№14, 11.04.2012 р.

Нове мислення військових - ключ до успіху реформ

У оперативному мистецтві військових НАТО є поняття "кульмінаційна точка перемоги" (culminate point of victory). Це є момент, після якого сили (війська) більш не спроможні успішно виконувати завдання операції (діяти за визначеним раніше планом) і треба переглядати прийоми та способи їх застосування адекватно до змін в обстановці. Зазначене поняття може бути використане й для оцінки ходу реформування Збройних Сил України, який триває практично з моменту їхнього створення.

Архів