Видається з січня 2003

12 червня 2015 р.
      
Европарламент принял резолюцию о продлении санкций против России      Російський "гумконвой" привіз військові шоломи - прикордонники      Італія почала ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС      Представники ОБСЄ: неповнолітні стоять на блокпостах бойовиків      Росія дискредитує Радбез ООН - Пауер      Санкції не діють на Путіна через прорахунки Заходу – Newsweek      При пожежі на нафтобазі загинули 4 людини, ще 14 постраждали - МОЗ      Німеччина і Франція відмовили РФ у схваленні виборів у Донбасі без ОБСЄ - МЗС України      

Журнал "Морська держава"

№15, 11.04.2012 р.

ТАЙФУН-”МИРОТВОРЕЦЬ”

В останні дні грудня 2004 року стихія довела, хто на Землі господар. Величезна хвиля, яка обрушилася на узбережжя, забрала більше 250 тисяч життів, нанесла багатомільярдні збитки. Тим часом, історія знає чимало випадків, коли грандіозні плани людини зводилися нанівець втручанням сил природи. І не раз стихія завдавала флотам воюючих держав більших втрат, ніж супротивник.

№15, 11.04.2012 р.

Олександр Дяченко — моряк і корабель флоту США

60 років тому закінчилася Друга світова війна. За шість десятиліть ми так і не змогли порахувати свої втрати у самому страшному кровопролитті ХХ сторіччя. А з набуттям Україною суверенітету виявилось, що українці воювали проти нацизму і віддавали своє життя не лише в лавах Червоної Армії, а і в загонах незаслужено невизнаної Української Повстанської Армії. Емігранти з України виконували громадянський обов’язок перед своїми новими батьківщинами у збройних силах США, Великобританії, Канади та інших країн антигітлерівської коаліції. Про їх вклад у нашу спільну Перемогу ми майже нічого не знаємо…

№15, 11.04.2012 р.

Героїчні кораблі Чорноморського флоту

Перед Другою світовою війною у багатьох країнах світу почалося будівництво лідерів есмінців особливо великих розмірів. “Лідер” означає “той, що веде”, а при груповому проведенні операції лідер (згідно з теорією військово-морського мистецтва) повинен бути головним кораблем. Чорноморський флот також мав у своєму складі кораблі такого класу. Залучений до бойових дій з перших годин Великої Вітчизняної війни флот героїчно пройшов та з честю завершив її. Прикладом того є бойова діяльність лідерів есмінців “Ташкент” та “Харків”.

№15, 11.04.2012 р.

АЛЬТЕРНАТИВНІ ВІЙНИ СУЧАСНОЇ РОСІЇ

У сучасній Росії, схоже, дуже модними стають книги, де автори переписують той чи інший фрагмент світової історії. Здебільшого — історії ХХ століття, якогось з її ключових вузлів. Але, на відміну від європейських авторів, котрі здебільшого чесно розглядають усі провідні альтернативи і не вводять у тканину своїх сценаріїв більше одного-двох нововведень (інакше-бо тільки ті чи інші назви лишаються від реальної історії, якщо раптом змінити всі параметри історичного процесу), сучасне російське переписування минулого століття, як правило, побудоване так, що у виграші залишається Радянський Союз. Прикладом тому є книга Сергія Анісімова “Варіант “Біс”.

№15, 11.04.2012 р.

Урочиста зустріч морських держав

Зустріч морських держав відбувалася з 27 квітня по 1 травня цього року у місті Мармаріс, що на південному сході Туреччини.

№15, 11.04.2012 р.

ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ЕВОЛЮЦІЇ ЗБРОЙНОЇ БОРОТЬБИ

До 1991 року будь-які геополітичні зміни у світі вирішувалися в трикутнику США — СРСР — КНР. В сучасному багатополярному світі структура взаємовідносин на міжнародній арені значно ускладнилася, оскільки зруйновано зони панування цих трьох держав, які були побудовані на ідеологічних принципах після Другої світової війни. Формування сучасного багатополярного світу здійснюється на принципах приналежності до тієї чи іншої цивілізації.

№15, 11.04.2012 р.

РОЛЬ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ В УМОВАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВИБОРУ УКРАЇНИ

Головна тенденція розвитку світових відносин — протистояння інтересів США та Росії — набирає нових оборотів, а з проголошенням США нових терористичних центрів у вигляді Ірану і Сірії для України посилюється небезпека опинитися в регіоні озброєного протистояння супердержав. Операція НАТО в Югославії наглядно підтвердила, що воєнна сила залишається спокусою для перетворення політичних амбіцій у реальні зрушення та зміни державних устроїв певних країн.

№15, 11.04.2012 р.

LACKSEAFOR: Сили Чорного моря активізують свою діяльність

Військово-морським парадом на рейді порту румунського міста Констанца завершилось друге розгортання чергової четвертої активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR (BSF — Сили Чорного моря), що тривало майже увесь квітень (з 4-го по 28-ме) 2005 року у південно-західній частині Чорного моря.

№15, 11.04.2012 р.

Деякі аспекти перебування Чорноморського флоту...

Чорноморський флот Російської Федерації внаслідок географічних особливостей свого базування не обділений увагою російських та українських політиків. Інтерес до нього помітно зростає напередодні важливих політичних подій в наших країнах. Бажаючи того чи не бажаючи, російський флот на українській території став каталізатором трансформації дипломатичних відносин двох незалежних держав, а для журналістської братії — своєрідним лакмусовим папірцем у визначенні ступеня близькості позицій уряду Росії й України.

Архів